ursus1634

Kombajny Fendt.

Polecane posty

w2004    0

W kombajnach też postawiłbym był na New Holland i Claas, wypróbowane marki w tym temacie bez większych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ciekawe porównanie Claas i NH...claas to pierwsza liga a NH sporo w tyle według mnie i twoje posty mówia same za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

witam- zastanawiam się właśnie nad zakupem fendta 5220E u Korbanków( lub claas Avero lub NH Tc 5070)-- byl u mnie pokaz Maseya 226 KM - chodził jak przecinak. 9 ha wyległego owsa w 4 h. Coś mi mówi że jak już to Fendt a nie masey, chociaż mówią że różnią się tylko kolorem i ceną. jest tylko jeden problem u nas na lubelszczyźnie jest tylko jeden taki sprzedany kombajn. co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Fendt to dokladnie to samo co MF i Laverda, tylko kolorami sie roznia. Odcienie szarosci takie same tylko zielony, czerwony sie zmienia. Mielismy kupic MF ale jego wykonanie pozostawia wiele do zyczenia. Przyjzyjcie sie z bliska jak wygladaja spawy i powloka lakiernicza, w stodole walkiem bym lepiej pomalował. Blaszki z ktorych jest zrobiony to chyba 1mm w porywach 1.25mm bo wszystko powyginane w miejscch spawania lub zgrzewania. Podajniki zbozowe takie cienkie ze nie wroze dlugiej eksploatacji. Kabina strasznie nie ergonomiczna, a dzwignia hydro jak w 20 letnim klamocie wyrasta gdzies z podlogi. Jak dla mnie troche zbednej elektroniki, mogacej sprawic nie male trudnosci, a w najgorszym wypadku bardzo kosztowną awarie. Moze jestem troche przewrazliwiony ale wg mnie kombajn nie wart swojej ceny 370 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Chyba trochę przesadzasz z tą blachą,mam 5220e i nie wygląda to tak żle.Dzwignia może długa,ale dobrze się trzyma :blink: ,a co do elektroniki,to chyba najprostrzy nowy kombajn jaki może być.Przez jeden dzień wszystko można opanować.Jaką awarię może spowodować eletronika,która spełnia bardziej rolę informacyjną niż regulacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A taka kolego ze sieczkarnia jest załanczana na czujnik krancowy. Wg mnie sieczkarnia powinna byc zalanczana tylko mechanicznie a nie elektrycznie. Znajomemu sie rozlaczyla własnie elektryczna w DF i zgadnij ile wyszla naprawa?? Klawisze spadły na sita, wały jak banany powyginane. Co do blach i wykonania to w porownaniu do konkurencji chyba najgorzej wykonany po NH TC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

W przypadku zatrzymania sieczkarni,są dwa czujniki nad wytrząsaczami,wyłącznik krańcowy wyłącza siłownik,który napina pas sieczkarni,a nie załącza go.Co ma wspólnego DF z Fendtem w wielu kombajnach sieczkarnia jest łączona elektromagnesem,który jest bardziej awaryjny,wNH jest coś podobnego.Co do blach, :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

kombajn fendta ale oglodałem na polagrze chyba 4 lata temu laverde to wykonanie nie zachwyca a na bednarach w tym roku nic się nie zmieniło ciekawe ile w tym roku korbanek sprzedał kombajnów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

na żniwa ok 100sztuk a od żniw dokładnie nie wiem (może ktoś od Korbanków sie wypowie ale chyba ponad 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

prawdopodobnie firma czy też spółka AGCO przejeła wszystkie udział z spółki AGRO cziekawe co bedzie z kombajnami Laverda Landini i Mackornikiem???????? ale do AGCO należ Fendt Massey Valtra itp ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

jeżeli cena bedzie niższa cena jak john deere i new holland to fendt może byc tylko więcej kombajnów sprzedanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

a ktoś zna cene kombajnu fendt 5180E i 5220E i jaka jest różnica między Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

F 5220 370tys 5180 nie wiem dokładnie 340-350, nie ma żadnej różnicy. ceny raczej wyjściowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

też ogladałem fendta 5180 i wrazenia niezbyt bo wykonanie słabe, w kabinie bardzo nieergonomicznie, dzwignie od załanczania młocarni i hederu lezą na podłodze i depcze się po nich - skandal!!! nie posiada takeij drobnostki jak czujnik napełnienia zbiornika ziarena, co mi sie podobało to duza powierzchni sit i wytrząsaczy, ale cena 340 netto to za duzo za ten kombajn i wybór padnie raczej na nh TC 5050, są jeszcze deutz fahry ale też niezbyt dobrze wykonane i nie maja takiej renomy w kombajnach jak nh czy claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

weź 5220 dzwignie znikną i czujnik napełnienia zbiornika sie pojawi;p porównanie go do TC5050 jest dość zabawne bo jest wydajniejszy od TC 5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zabawny to Ty jestes, dzwignie znikną ale cena wzrosnie a jakosc wykonania tak samo marna, ja bym wolał TC 5070, nawet w najmniejszym kombajnie fendt nie powinien pozwolic sobie na to zeby operator musial deptac po dzwigniach w dzisiejszych czasach bo to jest dla tej firmy co najmniej ujmujące zeby nie powiedziec żenujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak samo można powiedzieć że w axosie jest żenująca przekładnia, bo jet mechaniczna, albo żenująca była jakość w tureckim NH TDD :) Fendt w kombajnach, to nie Fendt w ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ile wzrośnie ta cena? nawet nie 10% a skoro tak lubisz komfort to trzeba płacić. F5220 ma wieksza wydajność od TC5070. Trzeba sie zdecydować czego sie chce, wydajności bezawaryjności czy komfortu, jak chcesz wszystko mieć to musisz "przepłacic" za claasa chociaż ostatnio nawet o nim sie róznie słyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Bardo mi się spodobał E5180,ale dla mnie za słaby dlatego wziąłem 5220.Co do deptania po wajchach,to podczas koszenia nigdzie się nie łazi :) ,poza tym wolałbym załączanie mechaniczne,niż włączniki,przekażnik, siłownikii elektrozawory.Narazie wszystko w porządku,ale prostota jest doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

może zdradzisz cene, szerokość hederu, brałeś jakieś dodatki?

5180 bedzie miał taką sama albo bardzo zbliżoną wydajność do 5220 bo różnica to tylko silnik i zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Odbierałem go w czerwcu2010 ale zaliczkę wpłaciłem w pażdzerniku 2009.Z chederem 5,4m prystawką rolmako,wytargowałem 92500E.Wsystko było dobrze dopuki kurs spadał,póżniej była Grecja,i wyfakturowałem po 4zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Wózek zostawiłem od Forszmola.Kosy mechaniczne troszkę klekoczą,bo cały czas 2 pracują,jakość wykonaniacałości średnia,ale bez awarii.Jle Dałeś za swojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj