ursus1634

Kombajny Fendt.

Polecane posty

kamil41    29

haha nie mam, miałem tylko przez jeden dzień na pokazach.

Jesteś zadowolony z Fendta, kupiłbyś go jeszcze raz? Na ilu ha pracje? Jakie kombjny brałeś jeszcze pod uwage i dlaczego Fendt? Sorry za ilość pytań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Sądzę że bez względu na markę jak nie ma awarii-jesteś zadowolony,tu akurat nie było.Jakość wykonania różnie rózni piszą- wizualnie można się do czegoś przyczepić ale niema to wpływu na pracę.Wybór był spory Challenger,Laverda,Claas,New holland,wiadomo serwis,cena podejście do klijenta.Dwie pierwsze różnią się tylko kolorem-korbanek wszedł z Fendtem-przebił cenowo.Claas dobry ale nie na moim podwórku,(jest u sąsiada)no i cena.Holland podobny w cenie,ale coś nie popadło :).W zeszłym roku ogólnie 307ha,u siebie 180ha.Powtórny wybór pytanko za 5lat jak dostanie po kośćiach.Ogólnie jestem zadowolony dobrze czyści i mało pali proste wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ile pali? skoszoną powierzchnią mnie zaszokowałeś! Jaką wydajność osiągałeś w tonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Pierwszy sezon i pierwszy dzień paznokcie schodzą.W rzepaku 5 razy zapchany,młocarnia zapychała się bez żadnego odgłosu,po kilkunastu hektarach co rozpoznałem wytarła się farba na kołach wariatora młlocarni i zaczął żreć.Pod koniec koszenia rzepaków ok 3,5t ok 1,8ha/h.W zbożach zaczęły padac deszcze i nie moglem się rozbujać,na jednym pszenżycie 8t 2,2 ha/h.spalanie ok 13-15l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

napisałem kiedyś że da sie nim skosić 18t to @brzozak mnie wyśmiał (czekam na atak:P)

sypałeś na postoju czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kolega ma taki kombajn i w "8 tonowym" pszenzycie skosil 1,5 ha w godzine i mowi, ze jak probowal przyspieszyc to juz czujnik pokazywal, ze sporo wyrzuca.

ja u siebie tez nigdy wiecej jak te 12 t/h nie skosilem, dlatego wydalo mi sie malo prawdopodobne.

jesli rzeczywiscie ma taka wydajnosc to ok, musze przyznac racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Wskazywanie czujników,a to co leży z tył to różne sprawy-kalibracja.Początkowo też mi sypał przez sita,po ustawieniu wg książki,ale wyczytałem w jakichś testach(chyba MF też mieli taki problem)że trzeba zwiększyć wiatr i bardziej otworzyć sita-pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

szokuje mnie pozytywnie ta wydajność w porównaniu np do TC5070 którego z wydajnościa bije na głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

też ogladałem fendta 5180 i wrazenia niezbyt bo wykonanie słabe, w kabinie bardzo nieergonomicznie, dzwignie od załanczania młocarni i hederu lezą na podłodze i depcze się po nich - skandal!!! nie posiada takeij drobnostki jak czujnik napełnienia zbiornika ziarena, co mi sie podobało to duza powierzchni sit i wytrząsaczy, ale cena 340 netto to za duzo za ten kombajn i wybór padnie raczej na nh TC 5050, są jeszcze deutz fahry ale też niezbyt dobrze wykonane i nie maja takiej renomy w kombajnach jak nh czy claas

Nie zastanawialiście się w jakim celu te dźwignie są takie długie?

Moim zdaniem chodzi o bezpieczeństwo, to znaczy, gdy włączony jest zespół żniwny, to dźwignia zastawia wyjście z kabiny, więc nie wyjdziesz dopóki nie opuścisz dźwigni.

Według mnie to całkiem sensowne.

Czujnik napełnienia zbiornika posiada, wystarczy o niego poprosić :)


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

targował ktoś u korbanka 5180 ? i jaka cena wyszła?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Napisano (edytowany)

330 tysięcy netto w podstawowym wyposażeniu może dostaniesz. Mi mniej więcej tyle wyszedł.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

to jakiś archaiczny mają ten system bezpieczeństwa jesli chodzi o te dzwignie, bo w New Hollandzie nie musisz deptac po wajchach i szukac ich gdzieś na podłodze, a o bezpieczeństwie też pomyśleli bo jest czujnik w siedzeniu i jak wstaniesz z niego to rozłancza napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ale to jest model typowo mechaniczny wystarczy wziąć 5220 i też dzwigni nie ma a czujnik w siedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mi to rozwiązanie nie przeszkadza, z drugiej strony nie dostaniesz 5 klawiszowego NH z silnikiem o mocy około 180 km, a taka moc w moim przypadku jest maksymalną jaką mogę mieć w kombajnie według wymagań PROW.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

co dobierałeś dostaniesz nhtc5060 ale bez hydro

Edytowano przez black08

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

no właśnie bez hydro, a mi zależy na tym, żeby był na hydrostacie bo mam małe pola. Cenę ustaliliśmy na początku roku.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy kombajnów tej marki w galerii widzę ze sporo maszyn przepracowało już pierwszy sezon i więcej mógłbym prosić o opinie ? Zależy mi na opiniach modelu 5180e i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dawaj konkretne pytania

wydajność około 15 ton pszenicy max 18 wiecej sie chyba nie da i juz trzeba sie liczyc z pewnymi stratami

spalania nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

Jestem ciekawy,czy ktoś już swoim Fendtem kosił w te żniwa.Pierwsze spostrzeżenia i uwagi,wydajność itp.Myślę że trochę się tego sprzedało i będzie oczym pisać.

 

witam kolego ja mam kombajn fenda 5220e i sprawuje się idealnie.teraz to już będzie trzeci sezon jak koszę . i jak słysze co co piszą to dla mnie bzdury bo ja nie miałem żadnej awari i poprostu chodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przepracowałem przez ten sezon niecałe 280 MTH Fendtem 5180e, z czego 190 w kukurydzy.

Zadowolony z niego jestem, szczególnie, że cena była bardzo satysfakcjonująca w czasie kiedy go kupowaliśmy. W przypadku zbóż nie mam mu nic do zarzucenia, w kukurydzy okazał się zbyt słaby żeby osiągnąć większe wydajności z przystawką Capello 5 rzędową z dosyć energochłonnym docinaczem z trzema nożami, ale każdy wie jaka kukurydza była w tym roku i nie oczekujmy super wydajności od kombajnu z silnikiem o mocy sporo poniżej 200 KM.

Awarii nie było żadnych, poza przypalonym paskiem od napędu hederu w kukurydzy, pasek został wymieniony w ramach gwarancji, a resztę sezonu bardziej się pilnowałem :) Swoją drogą to nie wiem czemu do tego konkretnego modelu mnie ma przezbrojenia na łańcuch. Zamiast standardowego paska założyłem później pasek 3-rzędowy.

W zbożach bez problemu robiłem ponad 2 ha w godzinę w dobrej kukurydzy to maksymalnie 1,2 ha/h. W kukurydzy zdarzyło się kilka drobnych usterek, mają być usunięte w najbliższym czasie w ramach gwarancji:

- włosy z kukurydzy uwieszały się na kablach od czujników strat na wytrząsaczach i je powyrywały z wtyczek

- urwany kawałek fartucha nad wytrząsaczem (też w kukurydzy)

- połamane pokrętło regulacji temperatury nawiewu (intensywnie używane w żniwa kukurydziane)

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5

laugh.gifangry.gif u nas w okolicy kupił noweg fenda a ja z kumplem bedziemy kupowali new holanda słyszałem ze fendy to złe kombajny i drogie a new holandy to wiele osób chwali i nie są jeszcze tak strasznie drogie

 

To tak samo jak z Porshe, jest ich mało na drodze i też słyszałem, że są kiepiskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ile wzrośnie ta cena? nawet nie 10% a skoro tak lubisz komfort to trzeba płacić. F5220 ma wieksza wydajność od TC5070. Trzeba sie zdecydować czego sie chce, wydajności bezawaryjności czy komfortu, jak chcesz wszystko mieć to musisz "przepłacic" za claasa chociaż ostatnio nawet o nim sie róznie słyszy

 

to co o claasie słyszałeś?? bo ja powiem tak w claasie nie zmieniło się nic oprócz silnika i kabiny oraz całej elektryki :) ale jak coś nowego wiesz to podaj konkretny przykład a nie kocopoły piszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

może ktoś coś napisać o kombajnach FENDT 6275 L ?? ma ktoś takiego ? bardzo bym prosił o jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj