Kondzio342

Rozsiewanie wapno czy mozna zwyklym rozrzutnikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzio342    5
Witam. Panowie zakupilem wapno 27ton. Wszystko super wapno weglanowe. Tylko nie ma czym go wysiac. po badaniach wyszlo ze zienie bardzo zakwaszone i wyliczyli doradcy okolo 5 ton na ha? Czy moge to rozrzucic rozrzutnikiem? To jedno dwa czy 5 ton na ha to dawka ok. Przy kwasowosci ponizej 5 czasami grubo ponizej 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

rozrzutnikiem da rade sam siałem , ale to nie precyzyjne i mało komfortowe , zależy też jakim rozrzutnikiem , ja siałem warfama z pionowymi wałkami.. Tylko musiałem za każdym razem dawać na brzeg taśmy trochę słomy aby łańcuch mógł ciągnąc wapno , bo bez tego wchodziło pod niego i nie ciągnęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

kamil5421 napisał:

rozrzutnikiem da rade sam siałem , ale to nie precyzyjne i mało komfortowe , zależy też jakim rozrzutnikiem , ja siałem warfama z pionowymi wałkami.. Tylko musiałem za każdym razem dawać na brzeg taśmy trochę słomy aby łańcuch mógł ciągnąc wapno , bo bez tego wchodziło pod niego i nie ciągnęło 

Kolego ja nie mam walkow pionowych. Rozrzutnik stary dwa walki drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kolego, szkoda czasu i wapna bo precyzja jak masz poziome to żadna. Poszukaj kogoś kto ma Piasta lub rozrzutnik z pionowymi i talerze na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z pionowymi ? A jak takie rozrzucają ? :oO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
Najlepszy sposób to kup rcw rozsiej wapno i wystaw go z powrotem do sprzedania. na miesic masz tylko gotówke zamrożoną a pewność, że się sprzeda jest 90%

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Kondzio342 napisał:

 

Kolego ja nie mam walkow pionowych. Rozrzutnik stary dwa walki drobne.

A nie masz możliwości wypożyczyć RCW? 

Koszt takiej imprezy to coś około 200 zeta za patelnię wapna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

https://m.youtube.com/watch?v=Kbb4htkE2Kc&t=3s pod linkiem masz jak można siać w miarę rozrzutnikiem.

Kondzio342 napisał:

Witam. Panowie zakupilem wapno 27ton. Wszystko super wapno weglanowe. Tylko nie ma czym go wysiac. po badaniach wyszlo ze zienie bardzo zakwaszone i wyliczyli doradcy okolo 5 ton na ha? Czy moge to rozrzucic rozrzutnikiem? To jedno dwa czy 5 ton na ha to dawka ok. Przy kwasowosci ponizej 5 czasami grubo ponizej 5?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
A jak mu taśma strzeli to nawet wyremontuje i ktoś tam się ucieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
jak jiz sie kupi rcw to po co sprzedawac. to potrzebne co roku. ja kupilem rcw3 w super stanie za 4000. i co roku wysiewam jakies 50ton bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

Axd529 napisał:

https://m.youtube.com/watch?v=Kbb4htkE2Kc&t=3s pod linkiem masz jak można siać w miarę rozrzutnikiem.

Kolego super temat i sypie tak jak trzeba tylko pytanie do pelna sypales rozrzutnik? Tez tak kolego zrobie. Pomysl genialny. A na 12 ha nie bede specjalnie kupowal rcw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

To film brata znajomego,a ile on sypał wapna na rozrzutnik to ci niepowiem.

Kondzio342 napisał:

Axd529 napisał:

https://m.youtube.com/watch?v=Kbb4htkE2Kc&t=3s pod linkiem masz jak można siać w miarę rozrzutnikiem.

Kolego super temat i sypie tak jak trzeba tylko pytanie do pelna sypales rozrzutnik? Tez tak kolego zrobie. Pomysl genialny. A na 12 ha nie bede specjalnie kupowal rcw.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie do pełna , bo taśma nie wytrzyma . Ze 20 cm co najwyżej . W tym roku znajomy tak rozwoził . Dwa dni zajęło mu rozwiezienie składu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
7 godzin temu, zetorki12 napisał:

Z pionowymi ? A jak takie rozrzucają ? :oO.o

Normalnie.otwierasz zasuwę tylko 15-20 cm i wapno idzie. W poziomych raczej cieżko o talerze a w pionowych troszkę łatwiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian6830
      Mam ph ok. 4 i ponieważ nigdy nie było badane a ostatnio powiedziałem tacie żeby zbadał i takie jest .
      Powinienem posypać od luja kredy czy trochę mniej dobrego wapmagu ?
      Oczywiście po żniwach.
    • Przez Krisman1985
      Witam. Problem pojawił się wczoraj, mianowicie po zakończonym koszeniu szykowałem się do powrotu do domu. Wyjechałem  na drogę i z dwójki chciałem wrzucić na trójkę ale nie wskoczyła. Później ciężko było wbić dwójkę ale w końcu się udało. Dziś rano kilka razy próbowałem wrzucić trójkę ale bez efektu, dwójka wchodzi normalnie. Może ktoś miał podobny problem ? I zna rozwiązanie :-) Dodam że chodzi o dominatora z hydrostatem.


    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mustafakali
      witam jakie wapno granulowane  mogę  pomieszać z NPK? i czy to w ogóle coś pomoże?
       
       
       
       
      /?
    • Przez kamil5421
      Witam. Kupiłem ostatnio ciągnik i w skrzyni mam zalany taki olej , ktoś wie co to za olej i ewentualnie co można dolać aby się nie zważyło . jakich parametrów .. z Góry dziękuje .

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj