Ogrodowa

Pług Fraugde Kverneland odkładnie

Polecane posty

Ogrodowa    1
witam mam pytanie czy można dostać polsrubowe odkładnie do tego pługa?, aby wszystko pasowało tak jak ta śrubowa , mam śrubowe ale jestem z nich nie zadowolony, ponieważ one jedynie się nadają do orki łąki . Jeśli jest taka możliwość z odkładniami to proszę o jakieś namiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
jest jeszcze firma roland w woj lodzkim oglaszaja sie na olx a czy od kvernelanda nie beda pasowac

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
https://www.zenox.pl/productlist/Przyczepy-i-Maszyny/Uprawa-ziemi/Cz%C4%99%C5%9Bci-p%C5%82u%C5%BCne-i-zamienne/Fraugde https://www.zenox.pl/productlist/Przyczepy-i-Maszyny/Uprawa-ziemi/Cz%C4%99%C5%9Bci-p%C5%82u%C5%BCne-i-zamienne/Kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1
a wiecie może jaki to jest tym odkładnic w uni tur?, tylko tej starszej co były malowane na czerwono-zielono. Bo rozważam zakup drugiego pługa a wiem że unia pięknie oże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1
a który według Was był by najlepszy pług ? PługiPługi jednobelkowe Libra (szerokość korpusu: 0,30 - 0,38 - 0,45) czy Staltech??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Odkładnice śrubowe jedynie do orki łąk - wydaje mi się, że albo brakuje Ci prędkości albo masz bardzo lekkie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
15 godzin temu, Ogrodowa napisał:

a wiecie może jaki to jest tym odkładnic w uni tur?, tylko tej starszej co były malowane na czerwono-zielono. Bo rozważam zakup drugiego pługa a wiem że unia pięknie oże

ORZE!

czy Ty przeczytałeś co napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1
widzę że nic a nic nie dociera , aby zaraz hejty. Najwięcej aby się ten udziela i ma dużo do powiedzenia co nie ma pojęcia wcale o orce. Cudze chwalicie a swego nie znacie ,i myślicie że kverneland albo lemken to już wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

A skąd wiesz ile kto ma pojęcia o orce? A może najwięcej do powiedzenia maja ci,  którzy przerabiali Unię i przesiedli  się na zachodnie pługi i mają jakieś porównanie? Na to nie wpadłes? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
8 godzin temu, Ogrodowa napisał:

widzę że nic a nic nie dociera , aby zaraz hejty. Najwięcej aby się ten udziela i ma dużo do powiedzenia co nie ma pojęcia wcale o orce. Cudze chwalicie a swego nie znacie ,i myślicie że kverneland albo lemken to już wszystko

to forum zalicza sie do profesjonalnych wiec hejtu tu ne ma

czytaj reputacje tych którzy tu piszą a później komentuj,my(ja) podchodzimy realnie  i  nie zabieram zdania jak nie mam wiedzy ,

każdym pługiem zaorzesz ,,lecz samo krycie pługa nie świadczy ze jest dobry ,trwałość elemetów roboczych, zapotrzebowanie na moc przy zadanej szerokości orki,czyli opory to jedno ,mozliwość wszelkiej regulacji czym dysponują zachodnie to drugie ,pytanie czy mając zachodni umiemy je wszystkie wykorzystac ,kumaci to robią  reszta fascynuje sie UG ,

o doborze odkadni do gleb nie wspomnę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Odnośnie profesjonalizmu na forum to lekko mówiąc: nie przesadzajmy:)

Kolego Ogrodowa - wyskakujesz z postem o zmianie odkładnicy na półśrubową oraz twierdzeniem, że śrubowa nadaje się tylko do łąk, po czym dziwisz się, że dostajesz odpowiedzi jak moje.

Po pierwsze - to Twój pług i rób z nim co chcesz.

Po drugie - skąd wiesz, czy odkładnice półśrubowe cokolwiek zmienią w Twoim przypadku  ( nawet nie wiemy jakie masz teraz, bo niby tak twierdzisz,  a typ odkładni dobiera się do typu ziemi i rodzaju oraz ilości resztek )

Po trzecie - nie oceniaj innych tylko dlatego. że nie zgadzają się z Twoim zdaniem, bo może się okazać, że się mylisz.

Na koniec dodam tylko, że unia tur to nowszy typ pługa, a większość odnosiła się do starszych, które dla wiernych posiadaczy są super a dla innych ( co się przekonali ) zwykłym radłem. 

Jeśli chodzi o takie pługi jak Libra czy Staltech to nie wiem jak orzą ale powinny ładnie.

Jest tylko jedno ale czyli ich trwałość. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

A'propos plugow itd - co się stało z kolegą alcapone? Kiedyś bardzo dużo się udzielał w tych kwestiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie przesadzam ,odnosi sie to do starszych stażem użytkowników,a kto czyta forum wie kto ma wiedze w danym temacie ,akmały wiesz o czym pisze ;)

w tematach pługów prym wiódł Ala capone ,lecz zaginol ,chyba znudził sie tłumaczeniem w kolko tego samego ,ale nie wiem ,a szkoda,bo mądrze pisał

unia tur konstrukcyjnie nie zmienia sie ,są tylko dodatki zaczerpnięte od konkurencji,dodali wersje na resorze czy spręzynie ,a nie potrafią zmienić słupicy ,kąty natarcia te same co w latach 80tych ścinacze niedopracowane z brakiem regulacji ,i myślą ze odkładnicą nadrobią lipe  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Baldek
      Witam,chciałbym zakupić pług marki Agro Tom z Pogorzeli model DSH 5 obrotowa na zabezpieczeniu hydraulicznym ,ma ktoś, polecacie???
    • Przez Maluch
      Witam wszystkich, chcę kupić nowy pług obrotowy 4+1 zagranicznej firmy, nie chcę kupować pługa na kołki ścinane oraz na hydraulice tylko interesuje mnie na zabezpieczeniu np. resor albo sprężyna itp. Podpowiedzcie jakie firmy produkują taki typ pługa, na pewno kverneland, a oprócz tego jakie jeszcze firmy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj