tommot003

Czynsz za dzierżawę Ile dać ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychrol    171

Jak zrobi oszczędnie to na ha nie będą duze ale ze względu na powierzchnię trochę kasy potrzeba. 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

to u mnie w tym roku byś dołozył bo sredni plon  z ha to 3 tony było czyli 800złx3 to masz 2400, a gdzie paliwo, nawóz, podatek oprysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
6 godzin temu, tommot003 napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Po zastanowieniu się na 99 procent się zdecyduję na wydzierżawienie. Będę się starał w pierwszym roku troche mniej mu zapłacić bo trzeba doprowadzić pole do porządku. Faktycznie macie rację ze będę na niego robił płacąc mu tyle kasy za dzierżawę ale chłop myślał od początku kiedy rozpadły się PGR y miał kasę zainwestował w ziemie i teraz będzie miał zysk z tego a on ma firmę i siedzi sobie w KatowicacH. Tak jak pisze chyba zaryzykuję i w to wejdę. 

Fajnie że rozumiesz to, że będziesz robił za przysłowiowego czarnucha na cudzej ziemi. Twój wybór-grunt że świadomy. Tak pi razy oko na moje wychodzi że gość zgarnia dopłatę a Tobie zostaje podatek do zapłaty (może się mylę). O ile umowa z datą pewną, notarialna, ty wnioskujesz o dopłaty i mu płacisz czynsz dzierżawny np do któregoś września lub z góry za dany rok przelewem to OK. Pamiętaj że musisz być pewny swego zdrowia, warto sprawdzić czemu działka jest ogrodzona? Był nieudany las pod dopłaty? Może jakieś maliny itp. Po prostu żebyś się nie wkopał przy dopłatach. Kolejna sprawa i to chyba najważniejsza - mieliśmy suszę - nie mogłeś widzieć czy działka jest mokra czy nie, chodzi mi o fakt czy jest poprawnie zmeliorowana czy wszystko jest zdewastowane. Naprawa melioracji jest droga i jest to inwestycja na wiele lat (aby się zwróciła ekonomicznie).
Ważne co poruszyli przedmówcy - musisz mieć sprawny i niewyeksploatowany sprzęt, pamiętaj że więcej ziemi i awaria np kombajnu to większe straty.

Czy ja bym w to wszedł? Jeżeli po 10 latach zakup to tak, w innym przypadku nie. Po prostu mam swoje lata i inne wydatki.
Zresztą jak czytam że ludzie dają po 2-3 tysie rocznie za hektar dzierżawy to sam bym się zastanowił nad oddaniem w dzierżawę i niech gość bierze dopłaty i płaci podatki (oczywiście jeżeli nie zubożą gleby-przed wydaniem gruntu badania zasobności, nie zniszczą melioracji, nie zakrzaczą tego, nie poniszczą słupków granicznych i wszystko na papier u notariusza itp). Miałbym z 35ha czysty zysk+jakaś praca poza rolnictwem lub zagranica i da się żyć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Już nie przesadzajcie, dzierżawa prawie za dopłatę to dobra oferta na terenach rozwiniętych rolniczo gdzie są dobrze prosperujace gospodarstwa takich śmiesznych cen dzierżaw brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Panowie co z tyym orzechem włosom który był sadzony co to za inwestycja była??. Żeby nie okazało się ze niebede mógł pisać o doplaty później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Inwestycja pod dopłaty.  U nad mieli tego paredziesiat ha.  5 lat dopłat i wszystko do likwidacji. Teraz chyba tylko trawę tym maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Nie trzeba się zaraz pakować z kwalifikatem i nawożeniem jak pod 9 ton pszenicy, można trochę zwolnić. Z tymi maszynami też nie rozumiem o co wam biega, ostatnio zmieniałem zbiornik, kupił go gościu spod tomaszowa maz mając ok 50ha i obrabiając je mtzem. Do tematu na pewno trzeba podejść z głową ale ludzie nie takie areały obrabiają, grunt to się nie ładowac w niepotrzebne koszta i niekorzystne zapisy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Płacić po 3 koła za dzierżawe to jedyne co zostaje to garb, dla mnie tysiąc złociszy na ręke dla wydzierżawiającego  i jego dopłata to zbyt wiele i odmawiam z miejsca. Mam dzierżawy po 300 stówki, do pięciu i qq rośnie aż miło. A po 1000zł i dopłata twoja jeżeli nie ma żadnego haczyka to super oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak lokalizacja ci pasuje, kawałek kwadratowy lub prostokątny bez słupów a nie wielokąt, dopłaty weźmiesz ty i na ON zwrot przy okazji :) bo rozumiem notarialnie bierzesz na 10 lat? inaczej to samobójstwo jak go nie znasz, bo może cię wywalić w każdej chwili, różnie to bywa. sprawdź papiery czy to jego i ile ha na papierze a ile w polu faktycznie, to bierz bo jutro będziesz żałował jak chcesz się rozwijać i masz kasy zapas jakiś a za rok się dowiesz co ono warte. Lepiej dołożyć te 200zł. za rok jak zbierzesz plony i poznasz pole i w jednym kawałku mieć, niż ten areał mieć rozrzucony kilometrowo  uważam. Ale jak on dopłaty weźmie, za paliwo sobie nie odliczysz to możesz nie unieść tego na takim areale bo suma konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Osoby, które mu odradzają wzięcie tej dzierżawy, puknijcie się w czoło, zmieńcie zawód i nie wypowiadajcie się na takie tematy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 26.09.2018 o 08:30, krzychrol napisał:

W jakich wy stronach mieszkacie ? Jak ja bym u siebie powiedział komuś 300 zł i doplaty moje to by mnie wyśmiał. 4-5 klasa przeważnie około 1500-2000 I doplaty tego co uprawia. Wszystko zależy od tego co w tej ziemi siedzi ale pole o tej powierzchni praktycznie za doplaty to nie jest tragicznie jeśli się ma sprzęt i oczywiście ziemia na umowę. 

A u mnie jest tak łąki od 200-500zł za ha (czasem trafia się za darmo) pola od 300-500 za ha ale doplaty i podatek dla własciciela a umowa tylko ustna bo o notarialnej nawet nie chcą słyszeć i tak mam około 40 ha dzierżaw na "słowo" no może 15ha wezme na umowe ale nie wiadomo kieedy

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No powiem szczerze, że jak do tej pory faktycznie można było u nas wziąć za darmo lub za nieduży czynsz pole albo łąkę ale juz ludzie zaczynają myśleć, że nie wiadomo jaki biznes na tym robimy i zaczynają sobie żądać kwot rzędu 700-1000zl za 6 klase ziemi. I to jeszcze za odłóg albo czarny ugór zdewastowany przez coroczne przeorywanie. Jednak z kolegą sztywno trzymamy sie zasady, że nie rozpieszczamy wlascicieli bo na tych naszych piachach naprawdę ciężko jest ugrać jakiś duży zysk nie mówiąc już o tym, że prawie nikt nie chce dać na umowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Ceny u mnie (płn Mazowsze):

Umowa na gębę: dopłaty + podatek do właściciela

Umowa pisemna: 1500 pln za 3-4 klasę, dopłaty dla dzierżawcy i po jego stronie podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 godziny temu, Bercik92 napisał:

A u mnie jest tak łąki od 200-500zł za ha (czasem trafia się za darmo) pola od 300-500 za ha ale doplaty i podatek dla własciciela a umowa tylko ustna bo o notarialnej nawet nie chcą słyszeć i tak mam około 40 ha dzierżaw na "słowo" no może 15ha wezme na umowe ale nie wiadomo kieedy

NIe boisz sie na gębę? Wapno, nawozy to są koszty a w sadzie marne szanse na wygranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Temat stary ale napiszę. Południowa Wlkp ziemia klasa 4 10ha w jednym kawałku dawałem 600 do hektara plus podatek bo ziemia koło mnie gość dał 800 niech robi . Oczywiście dopłaty bierze wlasciiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
8 godzin temu, jasiuhonda napisał:

Temat stary ale napiszę. Południowa Wlkp ziemia klasa 4 10ha w jednym kawałku dawałem 600 do hektara plus podatek bo ziemia koło mnie gość dał 800 niech robi . Oczywiście dopłaty bierze wlasciiel

To takie same stawki jak na północy łódzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
14 godzin temu, jasiuhonda napisał:

I jak suchy rok to co się zostaje?

Satysfakcja że sąsiad tego nie ma. W naszym rejonie to dopłaty rzadko kiedy jeszcze podatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj