tommot003

Czynsz za dzierżawę Ile dać ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommot003    0

Cześć!!!

Po długiej nieobecność postanowiłem zajrzeć znów. 

Dostałem oferte wydzierżawienia ziemi 46 ha w jednym kawałku klasa ziemi to  IV, V  Jest tam w tym momencie ugór ale nie ma żadnych drzew to nie trzeba będzie karczować  działka jest ogrodzona siatką. Właściciel chce 1000 zł do ha rocznie jako czynsz dzierżawny. dopłaty po mojej stronie. Dodam jeszcze że działka jest położona o 14 km od gospodarstwa. Gospodarstwo wtedy powiększyło by się  3 razy tyle 

Moje Pytanie czy brać ??? pomóżcie podjąć decyzje 

 

Pozdrawiam Tomek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67
będziesz przewalac piachu a koleś zgarnie kasę jeśli masz za dużo wolnego czasu to bierz ale ja dal bym góra połowę z tego i w pierwszym roku bym nie dal za doprowadzenie do porządku tego ugoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

1000zł to o wiele za dużo za taką klasę ziemi. W jej przypadku można mówić o sukcesie, jeżeli tyle mamy z niej zysku. Maksimum to połowa tej stawki a nawet starałbym się schodzić do 300zł bo więcej na prawdę nie warto, nawet jeśli jest to w jednym kawałku.

No i w sprzęt trzeba zainwestować od razu, bo ruskiem i 60 to się zarżniesz. Zainwestujesz, potem stwierdzisz że czynsz za wysoki i z tej ziemi tak naprawdę nic nie zostaje.

Przemyśl to sobie dwa razy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
spróbuj może uda Ci się zbić trochę cenę i pamiętaj też że dzierżawca na papierze ma prawo pierwokupu jakbyś kiedyś miał okazję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od lokalizacji. Sam wziąłem 12 ha w 2 kawałkach w klasie 4-6 za same dopłaty   i myślę, że jak na nasze regiony to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

co do sprzętu to mam większy ciągnik ferguson 3075 95 km i troche sprzętu do niego też jest 

 

U nas właśnie takie ziemie występują lepsza sie już nie trafi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli dojdziesz do porozumienia z właścicielem gruntu to tylko na papierze bo na gębę to nagle czynsz może z roku na rok rosnąć tak jak ja się przejechałem na takiej dzierżawie. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    945

Ja bym w to wszedł ale tylko i wyłącznie na papierze, przy produkcji zwierzęcej pole jest bardzo potrzebne i daje bardzo szybki rozwój a jak jest IV klasa to kukurydza już wyrośnie, trawy też czyli tragedii nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

ja bym brał ale gdy bym wiedział że to kupię ponad 25 letni ferguson będzie miał robotę to obrobić na dłuższą metę więc bez inwestycji się nie obejdzie. Teraz gdy się kupi ziemie za kredycie preferencyjnym za 40 koła to taniej niż ładować komuś za dzierżawy a po 5 latach jak się noga powinie  zawsze można sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
co do ceny dzierżawy to mocno ona zależy od rejonu kraju. U mnie np. za takie piachu chcą już całą dopłatę + dodatkowo 400 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Kupowałem pod koniec 2016 i było już wtedy 10 lat sprawdź czego dotyczy te 5 lat bo napewno nie obrotu ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Anr miało 10lat na ich kredycie.

W Obecnych latach to i ludzie leżą na ziemiach lepszych klasach a co dopiero na takim piachu. IV ciekawe ile jest 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
11 godzin temu, KlimekPL napisał:

1000zł to o wiele za dużo za taką klasę ziemi. W jej przypadku można mówić o sukcesie, jeżeli tyle mamy z niej zysku. Maksimum to połowa tej stawki a nawet starałbym się schodzić do 300zł bo więcej na prawdę nie warto, nawet jeśli jest to w jednym kawałku.

No i w sprzęt trzeba zainwestować od razu, bo ruskiem i 60 to się zarżniesz. Zainwestujesz, potem stwierdzisz że czynsz za wysoki i z tej ziemi tak naprawdę nic nie zostaje.

Przemyśl to sobie dwa razy.

W jakich wy stronach mieszkacie ? Jak ja bym u siebie powiedział komuś 300 zł i doplaty moje to by mnie wyśmiał. 4-5 klasa przeważnie około 1500-2000 I doplaty tego co uprawia. Wszystko zależy od tego co w tej ziemi siedzi ale pole o tej powierzchni praktycznie za doplaty to nie jest tragicznie jeśli się ma sprzęt i oczywiście ziemia na umowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
Na takim kawałku to już trzeba pobrać pruby na kwasowosc NPK magnez i pruchnicę to by dało odpowiedź na twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
11 godzin temu, KlimekPL napisał:

1000zł to o wiele za dużo za taką klasę ziemi. W jej przypadku można mówić o sukcesie, jeżeli tyle mamy z niej zysku. Maksimum to połowa tej stawki a nawet starałbym się schodzić do 300zł bo więcej na prawdę nie warto, nawet jeśli jest to w jednym kawałku.

No i w sprzęt trzeba zainwestować od razu, bo ruskiem i 60 to się zarżniesz. Zainwestujesz, potem stwierdzisz że czynsz za wysoki i z tej ziemi tak naprawdę nic nie zostaje.

Przemyśl to sobie dwa razy.

Jak nic nie zostanie. Właściciel będzie miał doprawione :)))) I kasa dalej będzie leciała do kieszeni właściciela bo doprawione :)))) dziwne że wcześniej nikt tego nie chapnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
51 minut temu, krzychrol napisał:

W jakich wy stronach mieszkacie ? Jak ja bym u siebie powiedział komuś 300 zł i doplaty moje to by mnie wyśmiał. 4-5 klasa przeważnie około 1500-2000 I doplaty tego co uprawia. Wszystko zależy od tego co w tej ziemi siedzi ale pole o tej powierzchni praktycznie za doplaty to nie jest tragicznie jeśli się ma sprzęt i oczywiście ziemia na umowę. 

U mnie to samo, z miejsca by było kilkunastu chętnych. Jak jest produkcja zwierzęca to można łatwo pójść do przodu, grunt żeby mieć to na normalnej umowie dzierżawy na 5-10 lat bez niekorzystnych dla siebie zapisów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj