suzuki550e

nawóz pod korzeń

Polecane posty

suzuki550e    1

witam, kiedy najlepiej rozsypać czy w orane,po bronie, a może wystarczy przed siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Zalezy pod jaka rosline i jaki nawoz ale przewaznie pod brone siejemy nawoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kiedys słyszałem opinie ze NPK najlepiej siac przed orka przed planowanym siewem zimowym i bezposrednio po orce w zasiwach wiosennych ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja stosuje na orke przed uprawowo-siewnym i jest dobrze wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My zawsze siejemy nawóz przed agregatem uprawowo-siewnym talerzowym, wydaje mi się że wtedy jest dobrze wymieszany z ziemią, wcześniej jak nie mieliśmy jeszcze agregatu to siany był przed siewnik zbożowy a na koniec bronowanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja to przeważnie pod siewnik zależy jak z czasem.Na ściernie to bym nie polecał bo zanim korzenie dojdą do nawozu to będą głodne rośliny.

Mam teraz przykład na sąsiedzie przy rzepaku,siał dwa dni szybciej od de mnie a na roślinach różnica duża i on co tydzień jest opryskiwaczem na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, a stosował ktoś rozsiewanie nawozu pod korzeń przed orką? Na YouTube jest film o nic nie mówiącym tytule "METODY NAWOŻENIA MINERALNEGO cz 1" adres strony (

). Użytkownik TVBarchiwum umieścił parę archiwalnych filmików warte obejrzenia. A wracając do tematu to chciałem takie rozsiewanie stosować bo np. na piaskach orze rozsiewam nawóz dwa razy bronuje aby wymieszać nawóz z glebą i sieje. A nowym sposobem to bym rozsiał nawóz zaorał raz pobronował i zasiał. Paliwo drogie to by się troszkę zaoszczędziło a nawóz i tak by był lepiej wymieszany z glebą. Co wy na to? I druga sprawa co do techniki rozsiewania nawozu, ja rozsiewam tak że na poprzeczach nie rozsiewam nawozu tylko na końcu poprzecza rozsiewam, a niektórzy rozsiewają tak że miedzy jednym a drugim przejazdem na poprzeczach nawóz też rozsiewają, tylko czy takie rozsiewanie poprzecza jest dokładne, które rozsiewanie jest lepsze? A może ma ktoś jakąś intrukcję rozsiewacza w której jest opisany sposób rozsiewania?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W kaću jak nie patrzeć nie orzemy na 40 cm, tylko w granicach 20cm a tam korzeni roślin jest najwięcej. Na glebach najlżejszych może być niebezpieczeństwo wymycia K.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Ale panowei orka nieukłąda nawozu w idealnie na dnie a miesza tez bardzo mocno go z glebą na głębokości 20cm co napewno jest korzystne, moze faktycznie większa ilosc jest na głębokości od 10 do 20 cm ale to raczej dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy jaki pług, bo te stare uni to mieszają :D Ale te nowe, bardziej nowoczesne to potrafią dokładnie obrócić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Kolego potrafią dokładnie przykryć a nie dokładnie odwrócić chyba ze jednolita darń łąkową :) Nieraz jak sie przegląda testy pługów i odkrywke przyorania np, resztek kukurydzy to dokładnie widać ze nie leżą idealnie na dnie bruzdy a są rzucone praktycznie na całej wysokości skiby wcześniejszejdopieor przykryte ziemią z skiby która je wrzuciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowilek    0

Witam. Ja nawóz pod oziminy sypie pod bronę a pod zboża jare po orce zimowej pod kultywator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj