jm126

W jaki sposob zaorac pole w ksztalcie trapezu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jm126    0

Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

Screenshot_2018-09-25-09-10-19.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Jesli to to pole przylegajace do podworka to ja bym sie nie zastanawiał tylko orał wzdłuz najdłuzszego i najkrotszego boku( podstaw). Bruzda na srodku i uwrocia normalnie. Nie wiem ile to pole ma szerokosci ale jesli kolo 40 to jeszcze na dwa bym podzielił zeby nie jezdzic daleko na pusto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jm126    0
56 minut temu, matisz napisał:

Jesli to to pole przylegajace do podworka to ja bym sie nie zastanawiał tylko orał wzdłuz najdłuzszego i najkrotszego boku( podstaw). Bruzda na srodku i uwrocia normalnie. Nie wiem ile to pole ma szerokosci ale jesli kolo 40 to jeszcze na dwa bym podzielił zeby nie jezdzic daleko na pusto.

 

Nie.  Chodzi mi o te pasmo zielone z tym ostrym trojkatem przylegajacym na samym srodku fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
wzdluz końców,inaczej się nie da ewentualnie od srodka.tez mam jeden taki kawałek w jeszcze gorszym kształcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jm126    0
35 minut temu, jm126 napisał:

Nie.  Chodzi mi o te pasmo zielone z tym ostrym trojkatem przylegajacym na samym srodku fotki

Jeden koniec ma 50 m zas drugi prawie 100 m

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
kuźwa a jak można orac zagonem ? rozorac albo zorac wzdłuż najdluzszych krawędzi

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@up dokładnie chyba że będzie mu się nudzić to se nawet może w poprzek zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jm126    0
41 minut temu, robi57362 napisał:

kuźwa a jak można orac zagonem ? rozorac albo zorac wzdłuż najdluzszych krawędzi

No dobra.  Zalozmy ze zaczeto na srodku to jak Pan bedzie manewrowal przy koncu orki po stronie klina gdy od konca bedzie sie rozszerzac? Bedzie Pan z plugiem w gorze jezdzil 150 metrow (polowa dlugosci pola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

chłopie weź się za robotę albo zleć komuś.Uwierz że ludzie mają dużo gorsze kawałki pola i każdy sobie jakoś radzi a na zagon jak kolega napisał są tylko dwa sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrób większą miedzę z tej szerszej strony :D🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Mam 104-126m szerokie pole i nie rozdzielam na kawałki   tylko orzę w kółko do środka lub na zewnątrz lub obrotówka

 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jm126 napisał: No dobra.  Zalozmy ze zaczeto na srodku to jak Pan bedzie manewrowal przy koncu orki po stronie klina gdy od konca bedzie sie rozszerzac? Bedzie Pan z plugiem w gorze jezdzil 150 metrow (polowa dlugosci pola) Przecież to logiczne, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Z trapezem cudów nie zrobisz. Albo tak jak powiedziałeś pług w górę i jedziesz od połowy pola, albo jak koledzy mówią - obrotówka.. Life is brutal Ale żeby cię pocieszyć, to powiem Ci, że mój znajomy ma takie kształtne pola, że to twoje jest wręcz idealnie do orki zagonowym. Jak słomę mu prasuję, to wieczorem rąk od wywijania nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stg
      Przymierzam się aby zrobić trochę kiszonki, tak na 5 bysiów. Według mojej wizji to wyglądało by to tak:
      -koszenie (rotacyjną)
      -zgrabianie (Agromet z 211)
      -wożenie (rozrzutnik warfama N 217)
      Dysponuję ograniczonym sprzętem. Czy trawa nie była by zbyt długa, dobrze by się zakisiła na pryżmie ?
      Jakieś porady z waszej strony, z ilu ha(chodzi mi o to aby jeden pokos zakisić, a reszte na siano) musiałbym zebrać aby starczyło dla 5 bysiów na rok, nie żałowałbym kisznki
       
    • Przez Rolnik2015
      Witam

      Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

      Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:


      http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4


      Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.
       
       
      http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html

    • Przez mateuszrol1990
      Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime
    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj