jm126

W jaki sposob zaorac pole w ksztalcie trapezu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jm126    0

Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

Screenshot_2018-09-25-09-10-19.png

matisz    43

Jesli to to pole przylegajace do podworka to ja bym sie nie zastanawiał tylko orał wzdłuz najdłuzszego i najkrotszego boku( podstaw). Bruzda na srodku i uwrocia normalnie. Nie wiem ile to pole ma szerokosci ale jesli kolo 40 to jeszcze na dwa bym podzielił zeby nie jezdzic daleko na pusto.

Wiadomość z agroFakt.pl

jm126    0
56 minut temu, matisz napisał:

Jesli to to pole przylegajace do podworka to ja bym sie nie zastanawiał tylko orał wzdłuz najdłuzszego i najkrotszego boku( podstaw). Bruzda na srodku i uwrocia normalnie. Nie wiem ile to pole ma szerokosci ale jesli kolo 40 to jeszcze na dwa bym podzielił zeby nie jezdzic daleko na pusto.

Nie.  Chodzi mi o te pasmo zielone z tym ostrym trojkatem przylegajacym na samym srodku fotki

jonek98    1446
wzdluz końców,inaczej się nie da ewentualnie od srodka.tez mam jeden taki kawałek w jeszcze gorszym kształcie

jm126    0
35 minut temu, jm126 napisał:

Nie.  Chodzi mi o te pasmo zielone z tym ostrym trojkatem przylegajacym na samym srodku fotki

Jeden koniec ma 50 m zas drugi prawie 100 m

jm126    0
41 minut temu, robi57362 napisał:

kuźwa a jak można orac zagonem ? rozorac albo zorac wzdłuż najdluzszych krawędzi

No dobra.  Zalozmy ze zaczeto na srodku to jak Pan bedzie manewrowal przy koncu orki po stronie klina gdy od konca bedzie sie rozszerzac? Bedzie Pan z plugiem w gorze jezdzil 150 metrow (polowa dlugosci pola)

jonek98    1446

chłopie weź się za robotę albo zleć komuś.Uwierz że ludzie mają dużo gorsze kawałki pola i każdy sobie jakoś radzi a na zagon jak kolega napisał są tylko dwa sposoby

jacek3773    45

Mam 104-126m szerokie pole i nie rozdzielam na kawałki   tylko orzę w kółko do środka lub na zewnątrz lub obrotówka

Edytowano przez jacek3773

TomaszStach    134

jm126 napisał: No dobra.  Zalozmy ze zaczeto na srodku to jak Pan bedzie manewrowal przy koncu orki po stronie klina gdy od konca bedzie sie rozszerzac? Bedzie Pan z plugiem w gorze jezdzil 150 metrow (polowa dlugosci pola) Przecież to logiczne, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Z trapezem cudów nie zrobisz. Albo tak jak powiedziałeś pług w górę i jedziesz od połowy pola, albo jak koledzy mówią - obrotówka.. Life is brutal Ale żeby cię pocieszyć, to powiem Ci, że mój znajomy ma takie kształtne pola, że to twoje jest wręcz idealnie do orki zagonowym. Jak słomę mu prasuję, to wieczorem rąk od wywijania nie czuję.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawelmf
      Witam mam problem kupiłem rozrzutnik 7 t. Ale był bez wałka przekaźnika mocy i co założę swoje to niewytrzymują. Chcę kupić nowy tylko ile powinien mieć Nm aby wytrzymał. Pracuje z ciągniki 95km
    • Przez Lukecki
      Witam, sprzedałem 1614 i szukam ciągnika, gdzieś około 100 km bez elektroniki, do 40 tys zł. Mam gleby w kl. od 6 do 3, chodziłby w Grudziądzu 4x45, agregat 4.2m prasa rolujaca beczkowóz i takie tam. Jaki sprzęt polecacie w tym budżecie?
      Oczywiście 4x4, no i jak w tytule nie Ursus 
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez Woosiek
      Witam,
      jaki ciągnik polecacie  ~48km? 
    • Przez DariuszRobertWasilewski
      wycinka drzew nie wiedząc gdzie granicą

Woj lodzkie
      Lodzkie
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.