News
Kondzio342

Jakie wapno zastosowac woj. łódzkie jakies namiary.

Polecane posty

Kondzio342    0
Wiatam. Zrobilem badania gleby wyszla ze jest bardzo konieczne wapnowanie pola. Jakie wapno polecacie okolice Opoczna w Łódzkim. Czym rozsiac do dyspozycji zwykly rozsiewacz.

artur125    1172

w okolicy Kielc masz pełno kopalni. Zwykłym rozsiewaczem to drogi granulat przyjemnie się sieje

Ja siałem amazonką wapno z Wierzbicy ftakcja03, to trzeba kijkiem popychać bo z boków niechce się zsuwać, ale się da.

the1mati1    64
Witam. Jak chcesz jakieś namiary na wapno to odezwij się na priv. Sam ostatnio kilka aut zamawiałem więc jestem w temacie

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    246
2 godziny temu, Kondzio342 napisał:

Wiatam. Zrobilem badania gleby wyszla ze jest bardzo konieczne wapnowanie pola. Jakie wapno polecacie okolice Opoczna w Łódzkim. Czym rozsiac do dyspozycji zwykly rozsiewacz.

znaczy 500-1000 l czy kg dwutarczowy ?

Wapno to zależy jakie masz ziemie na lekkie i średnie to węglanowe działają mniej agresywnie a że ziemia lżejsza to wolniej ph podskoczy , bo na ciężkie to tlenkowe jako że cięższe to ich nie ruszy tak szybko (jak lżejszych tlenkowe wapno) 

Ale jak nie masz czym wysiać to szukaj granulatu , są różne w bigach patrz zawartość wapna , one są co prawda na krótszą metę bo ph podniesie ale na krócej 

W badaniach gleby masz ph i typ gleby i nawet zalecenia do dawki na ha 

artur125    1172

a to zależy gdzie mieszkasz, bo czasami transport przewyższa koszt wapna. Siewierz ma fajne

Kondzio342    0

sebe1033 napisał:

2 godziny temu, Kondzio342 napisał: Wiatam. Zrobilem badania gleby wyszla ze jest bardzo konieczne wapnowanie pola. Jakie wapno polecacie okolice Opoczna w Łódzkim. Czym rozsiac do dyspozycji zwykly rozsiewacz. znaczy 500-1000 l czy kg dwutarczowy ? Wapno to zależy jakie masz ziemie na lekkie i średnie to węglanowe działają mniej agresywnie a że ziemia lżejsza to wolniej ph podskoczy , bo na ciężkie to tlenkowe jako że cięższe to ich nie ruszy tak szybko (jak lżejszych tlenkowe wapno)  Ale jak nie masz czym wysiać to szukaj granulatu , są różne w bigach patrz zawartość wapna , one są co prawda na krótszą metę bo ph podniesie ale na krócej  W badaniach gleby masz ph i typ gleby i nawet zalecenia do dawki na ha 

Kolego typ ziemi lekka i bardzo lekka zastosowanir wapna okolo 5 ton na hektar i polecają weglanowe wapno. Tak mi pan z doractwa rolniczego powiedzial. A co ty kolego sadzisz? A tak myslalem zeby rozrzutnikiem to rozsypac taka ilosc to da sie rade

Kondzio342    0

the1mati1 napisał:

Witam. Jak chcesz jakieś namiary na wapno to odezwij się na priv. Sam ostatnio kilka aut zamawiałem więc jestem w temacie

konrad.bialas@interia.pl napisz skad jaka cena jakies namiary chodzi o slabe gleby i jakir polecasz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma John Deere 2130. 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684

• Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj