Gość

Wypłaty suszowe 2018

Polecane posty

galoni    8
Ja wczoraj złożyłem wniosek, a dziś decyzja. Kolega tydzień temu decyzja a wczoraj kasa. Powiat Koszalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max1    8

podlaskie,bielsk podlaski wniosek złozony 26 wrzesien wczoraj przyszła decyzja,szkoda ze tylko 250 na hektar ale zawsze to cos,dzis jest kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Dla mnie wyszło 7,5 procenta obnizenia dochodu w gospodarstwie straty w uprawach poszczególnych roslin od 30do 40% oprócz kukurydzy bo w naszej gminie uznano ze susza nie wystąpila w uprawie kukurydzy czy dostanę suszowe do tych upraw co były straty.

Edytowano przez hassi37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmer już obliczyl. Średnio na powiatowke wydali 3 decyzje dziennie od czasu przyjmowania wniosków. Dobra zmiana 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie się dowiedziałem że znajomy dostał 30% . Dziś decyzja , dziś kasa . No będziemy przerabiać na 40% .🍺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ale zapewne ci ktorzy juz na ponad 70% skladali maja wszystko sprawdzone to jedynie teraz tylko wysylaja o przelew i decyzje drukuja. Chcac niechcac ja bylem zaskoczony ze juz dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Nie mogłem znależć tematu więc napisze tu a mianowicie czy  korzystał ktoś z kredytów suszowych chodzi jakie jest oprocentowanie , zobowiązania ewentualne i jak by to się miało np. na kwote 25 tyś.kredytu może ktoś już przerabiał ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jeśli  miałeś  ubezpieczone 50% upraw  to  Kredyt  suszowy  na  0,5%    12 miesięcy  karencji  w spłacie   później  spłata  kwartalna.  Tak jest  w BS  Kwota  Kredytu nie może być  większa  jak straty   i   musi być na protokole  podpis wojewody  chyba  ale na 100%  tego pewien nie jestem  czy nie zmienili przepisów  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
11 godzin temu, zetorki12 napisał:

A przyczepę już upatrzyłeś ?

Tak, robi się tam k Ciebie za miesiąc ma być😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Ale zapewne ci ktorzy juz na ponad 70% skladali maja wszystko sprawdzone to jedynie teraz tylko wysylaja o przelew i decyzje drukuja. Chcac niechcac ja bylem zaskoczony ze juz dostalem

Tak niestety nie jest. Do 8 października wydano około 27 tyś decyzji w skali kraju, z czego 6700 przypadało na kujawsko pomorskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

pow. łosicki- wniosek złożony 19.09- wczoraj otrzymałem decyzję , dzisiaj pieniążki na koncie-- wypłacone łącznie 9 ha powyżej 70 % i 24 powyżej 30%--uważam, że wszystko odbyło się bardzo szybko także Panowie cierpliwie czekajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Minister sie chwalił dziś w Koszalinie, że do wczoraj wyplacili 180 mln zł. Śmiać się czy płakać ? U mnie w powiatowce cisza, wszyscy mowia, oni mają czas przecież termin im wydluzyl aby się nie zapracowali. A z kredytami z KOWR też nie źle robia w bambuko. 10 mln zl przeznaczaja, maksymalna pożyczka do 500 tyś zl. Ilu rolników ja dostanie? 20 w Polsce. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te od 30 też płacą jak widać z postów wcześniej. 

Ale nie zapomnij, najpierw swoim 😃

9 minut temu, DANDYS napisał:

od razu te od 30% tez wyplacaja?

Decyzje już masz, jak u was dostają już decyzje ? Kiedy skladales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

no ja złozylem wniosek w piatek , w poniedzialek dowoziłem ubezpieczenie ale decyzji jeszcze nie mam , w tamtym tygodniu pozyczałznajomy kopaczke i mowił ze dostal pieniadze jak inni z jego wioski , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15
2 godziny temu, rafkap napisał:

Minister sie chwalił dziś w Koszalinie, że do wczoraj wyplacili 180 mln zł. Śmiać się czy płakać ? U mnie w powiatowce cisza, wszyscy mowia, oni mają czas przecież termin im wydluzyl aby się nie zapracowali. A z kredytami z KOWR też nie źle robia w bambuko. 10 mln zl przeznaczaja, maksymalna pożyczka do 500 tyś zl. Ilu rolników ja dostanie? 20 w Polsce. ☺

to kasa nie na pożyczki, tylko na dopłaty do oprocentowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, HANK napisał:

to kasa nie na pożyczki, tylko na dopłaty do oprocentowania

masz rację, właśnie chciałem to napisać, a ten rafkap to się z tymi dopłatami suszowymi nakręca, co za człowiek masakra, niech się cieszy że dostanie a nie tylko marudzi, wg mnie nie powinno być tej pomocy suszowej bo to jest chore, to jest nasze ryzyko zawodowe a państwo nie odpowiada za to że nie pada deszcz! to tak samo jak by państwo dopłacało firmom budowlanym za to że nie ma pracy dla nich na rynku bo jest zastój z budownictwem, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Co innego zastój a co innego susza. Jak jest zastój z mlekiem czy świniami to też nikt nam nie dopłaca. Taku zawód uzależniony od pogody. A wszystko po to żebyś miał tanie żarcie. Ale Faktycznie Rafałek niepotrzebnie spamuje złożył to kiedyś dostanie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj