tjomek

John Deere 6300-Silnik nie odpala po rozgrzaniu

Polecane posty

tjomek    0

Witam potrzebuje pomocy, Mam John Deere 6300, i niestety mam problem, gdy ciągnik dłużej pochodzi nie chce odpalić, muszę czekać aż ostygnie i wtedy normalnie.

1. Wymieniłem przewód -bak -filtr

2. wymieniłem pompkę elektorniczną w baku 

Problem nadal ten sam. ktoś coś wie, albo miał taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Silnik sam gaśnie i nie możesz go ponownie odpalić gdy jest ciepły czy Ty gasisz i nie odpala ponownie ? Jeśli sam gaśnie to może się przegrzewa i zaciera. Jeśli ta druga opcja to obstawiam zużytą pompę wtryskową. Zrób prosty test. Zgaś rozgrzany silnik i nie czekaj aż cały ostygnie tylko polewaj zimną wodą z butelki samą pompę wtryskową. Jeśli jest jak myślę to "pet" 1,5 litra zimnej wody powinien wystarczyć i silnik odpali. Jeśli tak będzie to pompa wtryskowa do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez diaz34
      Witam, jestem tu nowy Witam wszystkich, MF posiadam od roku. Moj poblem z odpalaniem polega na tym ,ze czasami niechce odpalic moj mf tzn. bardzo slabo kreci nie ma sily a dzieje sie tak np. jak go czasami zdusze  na EHR w polu czy zgasnie itp.  nie ma mozliwosci odpalenia przez okolo pol godz, po tej przerwie odpala na dotyk tak jak powinien, gdzie moge szukac przyczyny? dodam  ze na zimnym pali zawsze, rozrusznik nowy i aku tez...
    • Przez krzysztofsmok77
      Mam problem z moja reno 110.54 rok produkcji 1997. A mianowicie gdy chce odpalic i przekrecam kluczyk to w momencie gdy juz rozrusznik startuje przepala sie bezpiecznik. Bylo wszystko ok do wymiany akumulatora na nowy. Od tego momentu zaczol przepalac sie bezpiecznik. Co moze byc przyczyna? Wiem ze cos robi zwarcie ale gdzie szukac przyczyny?
    • Przez Tomasz3p
      Otóż panowie mam taki problem silnik w mtz tej zimy zrobiny a olejenie jest słabsze jak przed remontem nawet nie spadało. Gdy silnik jest zimny to jest 4atm ale gdy się nagrzeje do 80-90°C to spada poniżej 1atm a prawie i na zero. Filtr mam stary odśrodkowy bąk pompe oleju mam nową wał jest nominalny tyle że po szlifie i czy to możę aż tak wpływać na to ciśnienie oleju?
      Kolejna rzecz to gdy się nagrzejo to nie da rady odpalić, gdy trochę postoji to odpali. Na zimnym silniku nie ma tego problemu. Czy to wina rozrusznika, akumulatorów czy z silnikiem coś się dzieje
      I ostatnie to turbina pluje olejem to już druga, turbina jest białoruska. Pierwsza pluła oddałem na gwarancję, ledwo uznali ale jest dali drugą która chyba też pluje. I czy one wszystkie takie dobre są?
      Jeszcze muszę sprawdzić czy z filtra powietrza nie ciągnie oleju. 
      Dzięki za pomoc
    • Przez MichalP
      Witam. Mam problem ze swoją  3p. Ciągnik po rozgrzaniu kręci ale nie chce odpalić tak jakby był zapowietrzony. Jak tylko wystygnie wszystko jest oki. 
      Filtr paliwa wymieniany był w tym roku, układ  zapowietrzony nie jest. Ciągnik jak pracuje, prawidłowo reaguje na   gaz. Zauważyłem tylko że jak jest na wysokich obrotach(i jest rozgrzany)  odpuszczę gaz  to  przygasa. 
       
      Miał ktoś taki problem?  Co może być przyczyną ? 
    • Przez tjomek
      Panowie mam problem mój John Deere 6300 ciepły nie chce odpalać.  Miał ktoś taki problem?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj