Gość

Przeróbka opryskiwacza demarol

Polecane posty

Gość   
Gość

Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba musisz wymienic caly zawor/rozdzielacz na ten stalocisnieniowy ;) pytanie czy warto ?

Sekcję mozesz tutaj wstawic taką samą- kolejną  bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Możesz kupić same sekcje stałociśnieniowe tylko jak znam życie koszt 5szt i króćców będzie taki jak całego rozdzielacza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pawlus224czy warto to zależy co kto oczekuje, na moich klinach by się przydało żeby dawka była taka sama po zamknięciu sekcji

@griga cały zawor 400 zł sekcje znalazłem po 40 czyli połowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Po co chcesz przedłużać lance, przecież pod siewnik 2,5m belka 10m idealnie pasuje do ścieżek w siewniku ? Zreztą nie wiadomo czy pompa da radę i wtedy trzeba by było już 5 sekcji zamontować. W tym rozdzielaczu można wymienić same sekcja ale też trza się zastanowić czy warto.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
jak chcesz mieć stałociśnieniowy to musisz wymienić cały rozdzielacz bo tam są zaworki z których ciecz wraca przelewem a w tym rozdzielaczu cała wydajność idzie na lance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@asharot bo zawsze sialem na 12.5 opryski robił mi wujek, w tym roku powiedział że już tego pola jest za dużo i sprzedał mi swój stary opryskiwacz, a posiane już mam tak jak zawsze. A druga sprawa to ze pasuje pod rozsiewacz

@pawel_rawa no to w takim razie to olewam na razie za 400 zł nie jest mi to aż tak potrzebne dzięki za pomoc 

Edit: Zrobiłem na 12 m a kupię siewnik 3 m

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez abs100
      Panowie, stoję przed kupnem opryskiwacza ciaganego, będzie współpracować z ursusem 3512 tak żeby miał 2 tys litrów i belka min 20m. Polecicie coś dobrego do 30 tyś. Coś z zagranicy. Proszę jak można odrazu o opinię. pozdrawiam.
    • Przez damiandg
      Witam zakupiłem na wiosnę pług z firmy Euro-masz na początku było wszystko ładnie do puki nie zacząłem orać ciężkiej mokrej gliny. Odkładnice zaczęły się zaklejać niemiłosiernie i doszedłem do wniosku żeby może zmienić całkiem ich profil i poprawić fabrykę. Znalazłem firmę co robi na zamówienie wszystkie elementy robocze pługa. Czy jest sens zmieniać profil odkładnic żeby inaczej wyglądała ta orka.  Koszt jednej odkładnicy to około 200-250zł. Dodatkowo materiał z którego jest zrobiona fabryczna odkładnica jest taki miękki że lepiej nie mówić dodatkowo to chyba wpływa na przepływ ziemi przez odkładnice. Może ktoś mądry się wypowie na ten temat.
    • Przez tomeq
      Witam. Czy jest tu może ktoś kto przerabiał stary rozsiewacz lej na mieszalnik do paszy? Potrzebowałbym kilka zdjęć. Ewentualnie jak ktoś ma fabryczny mieszalnik to potrzebuję zdjęcie jak to w środku wygląda.
    • Przez Kondzio342
      Witam. Nie mam pewnosci czy ten temat juz gdzies nie byl ale zapytam. Koledzy pytam was czy mozna przerobic rozdzielacz ktory jest pod siedzenie. Dokladnie chodzi o to by tur i podnosnik chodzil z jednego rozdzielacza i wyjscie hydrauliczne z tyłu. Czy taka przerobka jest mozliwa? Jesli tak to prosze o jakies zdjecia lub opis. Z gory dzieki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj