Gość

Próbą kręcona Poznaniak 6

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
ja w takim krece 21 razy przy siewie na piachu a na glinie 19.5 i wychodzi idealnie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Przepraszam, że piszę w czymś temacie. Możecie napisać jak dalej to przeliczacie? Kręcić kołem np 21 razy (jak w odpowiedzi @robi57362). Wylatuje Wam porcja ziarna. Ważycie ją i co dalej? Na ile to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

1 ha to jest 10000m2 podzilimy to przez 3m wychodzi nam 3333 i to dzielimy przez obwód koła w metrach u mnie było 2m daje to wynik ponad 1600 więc kręce kołem 16 obrotów i mam próbe na 1 ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, robi57362 napisał:

ja w takim krece 21 razy przy siewie na piachu a na glinie 19.5 i wychodzi idealnie

Ta rozbieżność 21 a 19.5 wychodzi ze względu na poślizg koła? A dokładnie masz taki siewnik jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@poosa21 dziękuję. pewnie jeszcze trzeba z jeden obrót dodać na poślizg koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
11 godzin temu, Aktis napisał:

@poosa21 dziękuję. pewnie jeszcze trzeba z jeden obrót dodać na poślizg koła.

Raczej odjąć żeby uwzględnić poślizg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-przekladnie-do-poznaniaka-CID757-IDxbWNh.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=490462859&ref%5B0%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details
    • Przez krzysiek1979
      Witam wszystkich,jakiś czas temu ogłosiłem kombajn zbożowy na olx i dostałem e-wiadomość od jakiegos kolesia z Rumunii .Że jest zainteresowany ,dopytywał o stan kombajnu chciał więcej zdjęć .Dzisiaj wysłał mi taką wiadomość i od razu zajarzyłem że coś tu śmierdzi.Wystarczy poczytać na różnych forach że to oszustwo .Uwazajcie.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj