kamil800

Amazone D8- Różne wyniki próby kręconej

Polecane posty

kamil800    139

Witam

Mialem problemy z ustawieniem ilosci wysiania rzepaku lecz po ustawieniu tych klapek od dolu wysiewki bylo git i rzepak powschodzil bez zadnych przerw ani nic. Teraz chcialem zasiac pszenice i robie probe krecona i wychodzi 2.1kg robie jeszcze raz na tym samym ustawieniu tylko szybciej znacznie krece kolem i wychodzi 1.9kg. Ilosc wysiewu zalezna jest od predkosci krecenia kolem. Jak krece tak samo to wychodzi idealnie taka sama waga (3 razy pod rzad) a im wolniej to wychodzi wiecej, im szybciej to mniej. Wysiewki kreca sie ladnie rowno, bez zadnych przyciec. Czy to skrzynia cos odwala? Czy jest cos jeszcze co moze na to wplywac? 

 

W sumie na jakiej zasadzie dziala ta skrzynia? Czy rodzaj oleju jakim jest zalana ma jakis wplyw na wysiew?

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10
Słyszałem kiedyś opinie w sklepie rolniczym że olej może mieć jakoś wpływ na wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Bo u mnie gosc od ktorego kupilem wymienial olej ale nie wiem co zalal. Moze jakis syf i faktycznie ma wplyw bo wysiewki chodza gladko nic sie nie zatrzymuje a czytalem na necie, ze jak sie zatrzymuja albo nierownomiernie terkocze to wtedy jest do regeneracji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Może być również  zbyt luźny łańcuch ,lub nieodpowiednio ustawione denko aparatu wysiewającego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

podobno olej ma ogromne znaczenie, mi mówili broń boże dolewać

A w jakim celu poprzedni właściciel wymieniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Czyli regeneracja. Ma ktos namiary na jakas firme ktora to zrobi dobrze i nie wezmie za to milionow? Bo obstawiam, ze sam raczej tego nie zloze

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
to moj sasiad naprawia te przekladnie;) tygodniowo w sezonie robi ich tyle ze nie moze sie wyrobic;) mi robil tez i teraz proba krecina co do grama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
generalnie polecam jak trzeba to i trybek wymieni w cenie łozyska japonskie wsadza i tulejki pod wymiar dobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian508    1

dołączę sie moze do tematu podczas robienie próby kreconej jaka jest róznica w kilogramach u was miedzy jedna próba a druga u mnie to jest ok 10-15 kilogramów nie wiem czy to w normnie czy również   skrzynia siada jesli tak wie ktos jaki jest ewentualny koszt naprawy lub cena łozysk jednokierunkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34
Zaprwne przekładnia do naprawy, nie może być takiej różnicy w próbie kręconej. Ja za remont zapłaciłem 900zł ale teraz wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam.

Mam taki myk w Amazone D9, że od jakiegoś czasu po ustawieniu normy wysiewu i posianiu powiedzmy niecałego hektara, norma rośnie o jakieś 20 kg/ha, potem już się utrzymuje. Wygląda to tak jakby na zimnym dawało mniej a na ciepłym więcej. Może ktoś z kolegów zaobserwował u siebie coś takiego? Wkurzające to jest bo co jakiś czas muszę robić próby na polu żeby się upewnić czy dobrze idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Dnia 5.10.2018 o 08:00, Rafik napisał:

Witam.

Mam taki myk w Amazone D9, że od jakiegoś czasu po ustawieniu normy wysiewu i posianiu powiedzmy niecałego hektara, norma rośnie o jakieś 20 kg/ha, potem już się utrzymuje. Wygląda to tak jakby na zimnym dawało mniej a na ciepłym więcej. Może ktoś z kolegów zaobserwował u siebie coś takiego? Wkurzające to jest bo co jakiś czas muszę robić próby na polu żeby się upewnić czy dobrze idzie.

Kolego a nie zaczynasz siac ziarnem zaraz po zaprawianiu? Bo ja tez to ostatnio mialem, ustawilem 250kg na mokrym zaraz po zaprawianiu i po zasianiu 2ha wychodzilo juz 280-290kg. Okazalo sie ze po prostu wyschlo nasienie i lecialo szybcej, bo potem znowu zasypalem mokrym i znowu musialem ustawiac na nowo i znowu po wyschnieciu lecialo wiecej

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

No dziwna ale tak mi wychodzi, na mokrym zbozu sporo mniej.

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie dziwna teoria tylko tak jest. Mokre ziarno sie bardziej klei a suche leci szybciej. Tak samo mozemy miec jedno zboze w 2 roznych zaprawach i tez moze calkiem inaczej leciec

 

Co zimnego i cieplego radzilbym wymienic olej w przekladni bo zaewne zmieniaja sie jego wlasciwosci przy eoznych temperaturach a tak nie powinno byc.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Dzięki za podpowiedzi. Z tym mokrym ziarnem też sprawdziłem, jest spora różnica, tak jak kamil800 pisał. Na wyschniętym jest mniejsza, ale i tak za duża jak dla mnie. Olej jaki mam wlany to ATF III, nie wiem jaki tam powinien być. Może faktycznie coś się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ertrans    0
Dnia 22.09.2018 o 11:41, tay29 napisał:

to moj sasiad naprawia te przekladnie;) tygodniowo w sezonie robi ich tyle ze nie moze sie wyrobic;) mi robil tez i teraz proba krecina co do grama

Mam to samo. Dasz namiar do sasiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Atari
      Witam, mam problem z montażem czujnika prędkości na koło ciągnika. Nie wiem ile zastosować magnesów. W instrukcji obsługi nie widziałem żadnej informacji na ten temat. 
      Chciałbym też wiedzieć jak później skalibrować sterownik.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj