Krol295

Kubota M7060 -Przepalający się bezpiecznik od radia

Polecane posty

Krol295    0

Witam kubota m7060 ciagle przepala bezpiecznik od radia zaloze nowy to pojezdze z 30min i bezpiecznik znowu przepalony. Zalozylem nawet wiekszy 15A ale i tak go przepalil. Przepala sie ten z ciagnika, a nie z radia. Co moze sie tam dziac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Po pierwsze to nigdy nie zakładaj większego bezpiecznika niż jest przewidziany a po drugie no to albo znajdz dobrego elektryka albo serwis. masz jeszcze gwarancję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
podepnij radio najpierw pod akumulator z bezpiecznikiem i zobacz czy go spali,będziesz wiedział czy walniete radio czy coś w ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Ja to bym proponował najpierw odłączyć aku puki jeszcze ciągnik nie zmienił się w kupę spalenizny i od przepalonego bezpiecznika idziesz i szukasz dziury pamiętaj że jak taki kabel się zapali to mimo tego że jest cienki i nie długi to gaśnicy może zabraknąć, odlacz radio, akumulator, weź multimetr i sprawdź czy jest przejście z kabla na mase i tak czy inaczej uważaj zwarcie bo szkoda traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
@up jak bezpiecznik pali to jak ma dojść do zapalenia instalacji ? przecież po to one jest,a większego nie radzę kłaść wiem z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krol295    0

Ale gdyby kabel sie przetarl czy cos to odrazu by sie nie spalił bezpiecznik?

Jutro inne radio zaloze bo moze radio walniete bo gdy sie zagrzeje to wtedy bezpiecznik przepala, przynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowano przez Krol295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
jak się radio grzeje to może gdzieś na kablu jest przebicie,w samochodzie też mi się grzało i trzeszczało a się okazało że kabel głośnikowy stykał o metalową obudowę radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
6 godzin temu, jonek98 napisał:

jak bezpiecznik pali to jak ma dojść do zapalenia instalacji ?

Bardzo prosto. Po którymś tam przeciążeniu połączenie przewodu z konektorem w kostce się utleni od wysokiej temperatury. Łączy coraz gorzej, aż opór na połączeniu jest na tyle duży, że prąd będzie za mały do przepalenia bezpiecznika ale wystarczająco duży, żeby ze styku zrobić grzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj