TheXxKamilxX

Poplon po kukurydzy/Pod kukurydzę

Polecane posty

Siema tak jak w temacie szukam dobrego poplonu po kukurydzy.

Na polu w następnym sezonie też planuje zasiać Kukurydzę, orkę zamierzam zrobić na wiosnę.

Jaki polecacie poplon który przezimuje, jak macie jakieś sprawdzone mieszanki to nie pogardzę :)

Z góry dzięki  za odp :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Ja polecam żyto plus wyka ozima. Taka mieszanka jest wartościowsza i bardziej przyswajalna przez bydło niż same żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o życie żeby z czymś zmieszać bo zależy też mi  aby tego było dużo.

Nie zależy mi na wartości odżywczej ponieważ ten poplon ma choć w pewnym stopniu zastąpić obornik   którego w tym roku mam zbyt mało aby nim szastać :( 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom7878    0

Czym nawozicie kukurydzę? Myślałem ostatnio o nawozie SuperN46 Nie jest tani ale się opłaca. Kukurydza ma po nim ciemny kolor. W tym roku miałem zupełnie inny nawóz i nie byłem zadowolony ze zborów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj