Polecane posty

Witam. Prowadzę gospodarstwo 12 hektarowe. Chciałbym się zorientować nad możliwością dorobienia z gospodarstwa ( sprzedaje zboże i rzepak). Mam dostęp do łąk, które mogę kosić. Zastanawiam się nad;

- bydłem: opasać byczki do wagi ciężkiej, opasać jałówki lub opasać cielaki do 300kg

-świnie: niby ASF ale może warto spróbować zainwestować w maty itp.  ( mieszkam na Dolnym Śląsku także daleko od ognisk)

-owce; wejść w pakiet rolno-środowiskowy i hodować rasę mateczną

-króliki- mała ferma i np; sprzedawać tuszki do restauracji 

Dysponuje budynkiem, który był kiedyś chlewnią a obecnie stoi pusta. Co radzicie? Nie piszcie że idź do pracy bo już chodzę, a przydały by się pieniądze ( nie potrzebuje sum z czteroma zerami ) np na jakieś maszyny czy coś do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dzierżawę oddaj i zajmij się pracą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz jak masz dostęp do łąk   to ile masz ha tych łąk  bo od tego zależy i możesz hodować  opasów wiesz  ale część zboża pójdzie na paszę dla zwierząt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a może kury nioski takie  typowo wiejskie jajka  klijent zapłaci nawet wiecej tylko nie ekologiczne karmione zbożem z mykotoksynami bo potrujesz ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
to co żre to sie nie oplaci. oddaj pole w dzierżawę jak doplaty zostawisz dla siebie to z 12 h. masz 12 000 co roku czystego zysku bez roboty. czy na swi iach czy byczkach bedziesz mial 12000zl czystego zysku rocznie? napewno nie ale decyzja nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno żeby móc od Ciebie w dzierżawę wziąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dać w dzierżawe- powiadacie. Teraz obrabiam pole i chodze do pracy a że mam jeszcze czas wolny to kombinuje żeby ten czas spieniężyć ( nie nadgodziny nie wchodzą w gre). Podoma mi się pomysł z kurami ( ale somsiad ma i niewiem czy wbiłbym się na rynek) i z tuczem kaczek i gęsi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

aprochota napisał:

to co żre to sie nie oplaci. oddaj pole w dzierżawę jak doplaty zostawisz dla siebie to z 12 h. masz 12 000 co roku czystego zysku bez roboty. czy na swi iach czy byczkach bedziesz mial 12000zl czystego zysku rocznie? napewno nie ale decyzja nalezy do ciebie

co ty chłopie gadasz 12 tys u mnie płacą 1300 + dopłata a podatek płaci ten co uprawia pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak mi by dali 1300 plus dopłatę i podatek to sam bym dał w dzierżawę i bym tylko kupował nowe i ktoś by na nie robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
wszystko zalezy od klasy gleby. ogolnie za doplate sie oddaje w dzierżawę. chyba ze 1 lub 2 klasa i woj opolskie okolice prudnika itd tam są debile co tyle płacą i byle ma woecej pola niz sąsiad a czy ma zysk czy nie to nie wazne. ja nie jestem z tych okolic. ale wiem ze tam tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w okolicy ludzie odchodzą od zwierząt idą bardziej w stronę uprawy kukurydzy rzepaku faceli i pszenicy i ziemniaków na skrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Co do dzierżawy to u nas jest tak ,że właściciel bierze dopłaty i opłaca podatek. Ja tylko obrabiam pole ,płacenie dodatkowej dzierżawy w takim przypadku nie wchodzi w grę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rocky1122
      Sprzedam Kurki Nioski własny odchów
      601-674-910
      Serokomla woj.Lubelskie
    • Przez DANDYS
      Kupie jałowki miesne , odpojone lub wieksze .Kontak PRIV 
    • Przez michal1993
      Witam! Mam taką zagadkę przy wymianie zębów przy agregacie RAU, otóż chciałbym się upewnić w jaki sposób należy je zamontować? Tak jak ten z lewej czy z prawej? Bardziej bym się skłaniał do tego po prawo ale wolę dopytać.


    • Przez nowakm6
      Witam wczoraj kupiłem 200szt kur niosek z fermy od sąsiada. Kury maja 72tydzien życia. Jaka pasze dawać na przepierzenie żeby potem dobrze niosły. Jakie ewentualne witaminy. Czy narazie trzymać je na samej pszenicy zanim się przepierza. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
    • Przez Pasja
      Witam! Mam owce kameruńską kupiłem ją mieśiąc temu kotną ale sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy na 100% jest kotna? Może wie ktoś co można zrobić by być na 100% pewien że jest kotna? Z góry dziękuje!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj