CeZaRy29269

Co zamiast zboża dla Byków

Polecane posty

Gość   
Gość

kATOFLE I SIANO . Temat do zamknięcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

co znaczy, co zamiast zboża?

musisz dokupić?

policzyłeś ,że lepiej własne zboże sprzedać niż w byki ładować?

bo to takie ,pytanie pomidor

Edytowano przez artur125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

otręby, móto , DDGS QQ, wysłodki,soja , śr rzepakowa do wyboru, do koloru , nic ino liczyć , myśleć ,kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ale ktore z tych wynalazkow sa tansze niz zboze ?????  otreby sa tansze tylko porownaj wartosc odzywcza i juz inaczej wyjdzie, chyba jakies odpady z przemyslu spozywczego typu- nieudane ciasta,andruty itp. ale to ograniczony rynek..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

zamiast zboża lepsza pełnoporcjowa z paszarni!!!!!!!!!!!!!! a tak na serio to trzeba liczyć duzo osób pisze młóto a nie wszyscy mają pod reką a transport kosztuje a sam surowiec nie jest tańszy od tony zboża np pszenicy a skład na korzyśc pszenicy - słowem swoja sruta + pełnoporcjówka w odpowiednich proporcjach to tak na bogato..... a ekonomicznie z zaznaczeniem że do oporu ma byc wszystkiego kiszonka z traw z roślina wysokobiałkową(koniczyna czerwona bądz lucerna ale tu jest gorzej bo terminy zbiorów się nie pokrywajaz trawami) kiszonka z kuku lub wysłodki mokre zakiszone w balocie i siano dobrej jakości śruta zbożowa bez dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

benny82.nigdy nie zgodze się z tym ze mlóto ma skład taki jak sruta pszenicy i ze nie jest tanszy od zborza,,180 tona z transportem a pszenicy 800,ty liczyc nie umiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj