bulwa

Gniotowniki mengele mammut 6800

Polecane posty

bulwa    6
witam. panowie mam pytanie jak zdemontować Gniotowniki w mamucie? już po sezonie i chciałbym je zregenerować tylko nie za bardzo mam pojecie z której strony mam sie do nich dobrać najprościej. i jeszcze jedno pytanie jak mam mała kukurydzę to układa mi sie na kemperze i nie wciagnie jej w sieczkarnie. co mogę zrobić żeby znikna ten problem? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6
nikt nic nie podpowie? w żaden sposób nie mogę wybić tych bolcow co sa na zawiasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Masz wózek do gardzieli ? Jesli masz to zdejmij pasy, rozepnij elektryke, podjedz wózkemi unies, odblokuj zapadke nad gardzielja ( pod podestem ), swożnie przy osi powinny byc luzne chyba ze tego nikt nie dotykal od xx lat i skorodowane u mnie sa luznie jak sworzen w zaczepie ciagnika. 

 

Gniotowniki zostana przy sieczkarni jak odjedziesz gardziela. Odkrecasz 2 sruby  na górze obok tunelu wyrzutowego i odczepiasz siłowniki od gniotowników po bokach oraz na dole ten od klinów,  wtedy gniotowniki z ramka kładziesz do przodu   sa na zawiasie  na dole. reszta to juz pikus tylko wszstko troszke ciezkie :)  JAk rozbierzesz to to mozesz przy okazji zminic łożyska  tylko FAG, NSK lub Timken o oznaczeniu C3 koszt 200-250zł sztuk.  z Ciekawostek jeszsze sa kliny na kołach pasowych   musisz odkreci te srubki ampulowe i w 2 dodatkowe otwory wkrecac tak zeby wyciagnac  klin a koło zdejmiesz reka. JAkby cos to pisz ja to robiłem kilka razy  odjechanie grdziela dla mnie w jedna osobe to godzinka :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Simmi
      Witam. Ostatnimi czasy rozglądam się za wymianą mojej sieczkarni na troszkę bardziej wydajną. 
      Chcę, abyście mi doradzili jaką sieczkarnię wybrać, aby dobrze sprawowała się w koszeniu 4 rzędowym hederem lub kemperem 3000.
      Na oku mam:
      - Claas Jaguar 685SL,
      - New Holland 1905 lub 2205,
      - John Deere 5830,
      - Mengele SF5600.
      Która z tych sieczkarni Waszym zdaniem najlepiej wypada pod względem bezawaryjności, spalania oraz dostępu i ceny części zamiennych. 
    • Przez maciek1425
      Siema mam problem z mengele mb 220. Wczesniej cieła chyba drewno spełniała role rebaka no i wymieniłem wszystkie noże tylko nie były kupowane tylko robione na zamowienie no i jest ich 12 tylko ze 2 z tych 12 nozy sa o grubosci 8 mm a reszta czyli 10 maja grubosc 6 mm. Lopatki ktore wyrzucaja kiszonke sa nieco starte ale jeszcze nigdy mi sie nie zapchala tarka na obudowie jest w bardzo dobrym stanie (chyba nigdy nie uzywana) natomiast gniotowniki ktore sa za nozami sa zuzyte okolo 0.5 - 1 cm tne nia 2 m qq ursusem 2812 moje pytanie jest nastepujace: Co zrobic zeby qq byla lepiej pocieta ? niektore ziarnka sa przeciete inne lekko naderwane ale liscie nawet te b. zielone nie sa posiekane czasami nawet wyleci z rury pol kolby albo na bebnach ktore wciagaja qq leza kawalki kolb i nie chca wleciec do srodka i jeszcze jak ustawic te widelki ktore pochylaja qq przed zcieciem jesli mozecie pomozcie bo juz 2 rok sie z tym mecze i nw co zrobic 
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez AgroGarrison
      Witam, pytanie odnośnie sieczkarni Mengele SF 6600, gdzie dostanę do niej nowe części? Mianowicie tarczki sprzęgła do przekładni napędzającej heder, umieszczonej pod schodami.
    • Przez SzymoooN
      Witam .
      Mam problem z sieczkarnią John Deer 6810 mianowicie przepuszcza całe ziarno, najprawdopodobniej jest to wina szczeliny pomiędzy gniotownikami (z powodu awarii były wyjmowane i ustawiane), i stąd moje pytanie jak prawidłowo ustawić tą szczelinę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj