danielo2007

Problem z nowym John Deere 5R 5100R

Polecane posty

moss    3
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Jaki model? Napisz wyposażenie i cene ;)

310 profi plus z wyposażenia wszystko na Maxa tylko bez świateł ledowych, nawigacja trimble do 3 cm cena 380 dodatkowa ładowacz fendt cargo profi ok 50 tys

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
6 godzin temu, sumek666 napisał:

Ok. A naprawiają? Jeżeli naprawiają to nie ma o czym gadać. Odnotować i tyle. Zobacz @RafaKdziela miał problem z silnikiem to diler stanął na wysokości zadania i wymienił na nową poprawioną jednostkę napędową i chodzi jak dziki. Ciągnik po gwarancji! Następny kolega @porems od T6. Padł sterownik skrzyni i też ma naprawione. Owszem można się wk***ić bo nie po to się kupuje ciągnik żeby go naprawiać w pierwszej godzinie pracy. Koniec końców ciągniki chodzą. Pomijam to, że 5R to jest padaka jak to twierdzi mój diler JD i za te kase poleca 6M albo nawet 6R da się wyrwać. Wanicki jak i każdy inny diler nie robi nam łaski, że od nich kupujemy. Już @Rambo2 na poprzedniej stronie napisał jak diler traktuje rolnika. 

Potwierdzam to co pisze @sumek666 .Silnik mi padł ,krótko po gwarancji ,co mnie bardzo zdziwiło ,ponieważ miałem nastukane 268mtg ledwo .

Prośba o szybką interwencję serwisu i kolejnego dnia już ciągnik pojechał do naprawy ...mimo ,że to była sobota .Ale są ludzie ,którym się chce .

Za wymianę silnika na nowy wraz z osprzętem nic nie płaciłem .Dostałem też ciągnik w zastępstwie większy ...zdjęcie w galerii .

Tak więc są firmy i serwisy ,które liczą się z klientem i Raitech z Brzozy mogę polecić .

  • Like 4

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
6 godzin temu, Chromek napisał:

Serwis to jedno ale najbardziej się rozbija o cene, jednak trochę mniej boli gdy coś się spierdzieli w tańszym ciągniku. A w tej sytuacji to już nie boli tylko napierdala.

Niestety można się nie miło zdziwić kupując tańszy produkt bo często jego eksploatacja , ceny części oraz serwis są droższe niż do tych drogich w zakupie. Nie jest to normą ale jednak zdarza się dość często. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

5R z ładowaczem oryginalnym bez problemu osiąga cenę 300 tys nowych polskich złotych netto! Więc gdzie tu oszczędność pieniedzy?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    956
RafaKdziela napisał:

Za wymianę silnika na nowy wraz z osprzętem nic nie płaciłem .Dostałem też ciągnik w zastępstwie większy ...zdjęcie w galerii . Tak więc są firmy i serwisy ,które liczą się z klientem i Raitech z Brzozy mogę polecić .

Gdzie jest to zdjęcie, bo nie moge znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 16.05.2019 o 19:26, sumek666 napisał:

 

 

 

 

1 godzinę temu, michalcium napisał:

To ile oryginalny ładowacz kosztuje ? 90 tyś prawie ?

Ok 40-45 tys. Skąd wziąłeś te 90? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja nawet słyszałem że po gwarancji naprawiano ciągniki za ileś tam % w zależności od przebiegu godzinowego. Wszystko się rypło jak chłopy rzucili się na johndory w cenie belarusa takie moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, krzysio22 napisał:

Gdzie jest to zdjęcie, bo nie moge znalezc

Nie ma w galerii tylko gdzieś wklejone. Dokładnie ten konkretny niebieski model miał zaraz po oddaniu przez tego Pana. 

 

6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jak to robisz że zamiast linku masz "ekran z filmem"

Wklejam i czekam kilka sekund ;)

A no i korzystam jak człowiek z przegladarki na telefonie a nie z aplikacji. 

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
15 godzin temu, sumek666 napisał:

Nie. Czekam na arimr... 7 miesięcy po poprawkach i cisza. W poniedziałek muszę zadzwonić bo "moja pani"  może w końcu wróci z urlopu.

I co kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam 6100rc i w okolicy bliskiej chodzą 2, zero problemow. Nh jak juz to T6 bo T5 to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 19.05.2019 o 09:07, michalcium napisał:

To ile oryginalny ładowacz kosztuje ? 90 tyś prawie ?

Oryginalny do 6mc/rc kosztuje 40 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485
Dnia 17.05.2019 o 13:41, danielo2007 napisał:

Dla dobra sprawy zgodziłem się nie zamieszczać do środy filmów. Ale skubance grają ze mną na czas żeby mi rękojmia minęła.I jeśli nie dogadamy się dziś najpóźniej w poniedziałek to wstawiam dalej, bo filmy gotowe tylko zamieścić. 

Dementuje także ze John Deere Pl prowadzi ze mną jakieś rozmowy. Oprócz jednego maila od nich z kwietnia że rekomendują dealerowi zerwanie porozumienia ustalonego na targach Kielce nie mam od nich rzadnego kontaktu. 

i jak sytuacja wygląda? zmądrzeli czy dalej grają w ciula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ten John pali więcej jak mój MF 6 cylindrów, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

co do spalania. moja Kubota ma podobną moc (106 koni) i najwięcej spaliła mi na godzinę 12 litrów przyy obrotach silnika 2100 non stop z przyczepą zboża na której było prawie 10 ton żyta plus masa przyczepy 4 tony. Ciekawe ile by spalił ten John w takiej robocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbiornik by wessało. Autorze, byłeś w UOKiK? Może oni mają jakiś prawników specjalizujących się w takich sprawach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo2007    75
2 godziny temu, Tigon napisał:

i jak sytuacja wygląda? zmądrzeli czy dalej grają w ciula?

Wczoraj JDPl zrobili spotkanie z dealerami z prasa i youtuberami. Spotkanie ponoć bylo w mojej sprawie i poprostu się usprawiedliwiali że nie tylko to ich wina, że serwis też zj***l, że usterki jakieś były ale reszta to zmyslona. Protokół z naprawy styczniowe mówi co innego ale pomijam to.  A o wanickim wczoraj już nic nie wiedzieli. A ponoć ze wszystkimi stronami są w kontakcie. Także wygląda to tak że póki dobry belk nie spadnie im na łby to nie ma szans żeby się dogadać. Zostaje zażarta batalia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Napisano (edytowany)
Dnia 19.05.2019 o 19:35, przemek28_28 napisał:

Ja mam 6100rc i w okolicy bliskiej chodzą 2, zero problemow. Nh jak juz to T6 bo T5 to porażka.

Możesz jaśniej  co to za porażka ???

U mnie w bardzo dużej firmie mają jelonki i z nimi to jest porażka .Tyle serwis ,co do nich lata to chyba na paliwo nie zarobią .Bardzo dużo usterek .Znakomita większość to elektronika .

Edytowano przez RafaKdziela
  • Haha 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spotkanie z jutuberami - taka światowa marka jak JD zniża się do takiego poziomu żeby spotykać się z tymi celebrytami reklamowymi z jutuba? Mogliby tą całą elitę zaprosić na weekend - można by na Ułęż się spokojnie wybrać żeby nie przeciskać się pomiędzy tymi baranami z kamerkami na kiju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133
19 minut temu, danielo2007 napisał:

Wczoraj JDPl zrobili spotkanie z dealerami z prasa i youtuberami. Spotkanie ponoć bylo w mojej sprawie i poprostu się usprawiedliwiali że nie tylko to ich wina, że serwis też zj***l, że usterki jakieś były ale reszta to zmyslona. Protokół z naprawy styczniowe mówi co innego ale pomijam to.  A o wanickim wczoraj już nic nie wiedzieli. A ponoć ze wszystkimi stronami są w kontakcie. Także wygląda to tak że póki dobry belk nie spadnie im na łby to nie ma szans żeby się dogadać. Zostaje zażarta batalia. 

Te kur😘y zapłacą teraz tym wszystkim pseudo jutuberkom i innym przekupnym fałszywcom wielokrotność wartości Twojego ciągnika by z Cb zrobić winnego, sprawę zamieść pod dywan ale broń Boże nie przyznać się do błędów i rażących zaniedbań. Niestety ale szambo się rozlało a temperatura rośnie i nowi klienci będą to mam nadzieję brać pod uwagę. 

  • Like 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485
8 godzin temu, danielo2007 napisał:

Wczoraj JDPl zrobili spotkanie z dealerami z prasa i youtuberami. Spotkanie ponoć bylo w mojej sprawie i poprostu się usprawiedliwiali że nie tylko to ich wina, że serwis też zj***l, że usterki jakieś były ale reszta to zmyslona. Protokół z naprawy styczniowe mówi co innego ale pomijam to.  A o wanickim wczoraj już nic nie wiedzieli. A ponoć ze wszystkimi stronami są w kontakcie. Także wygląda to tak że póki dobry belk nie spadnie im na łby to nie ma szans żeby się dogadać. Zostaje zażarta batalia. 

no to tylko życzyć wytrwałości i nie ma co popuszczać tym złodziejom 

Dnia 19.05.2019 o 19:35, przemek28_28 napisał:

Ja mam 6100rc i w okolicy bliskiej chodzą 2, zero problemow. Nh jak juz to T6 bo T5 to porażka.

tu mowa o seri 5 a poza tym nie ma się przechwalać który kolor lepszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj