krzys14iek

Claas 108-Zakup kombajnu

Polecane posty

krzys14iek    0

Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036
nwm czym się różni 108s od sl ale sl ma hydrostat motowidła to chyba tylko w vistuli nie wysuwane były co do obsługi to żadna sztuka nie ma tam nic skomplikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys14iek    0

Właśnie chodzi o to że widziałem że duzo claasów nie ma wysuwanych hydrauliczne motowideł (bardzo mnie to zdziwiło) i właśnie dlatego pytam czy w razie czego będę musiał kombajn przystosować do tego czy ograniczy mi się to do założenia siłowników przy hederze

Tutaj zdjęcie z claasem co nie ma wysuwanych hydraulicznie motowideł, w zaznaczonym miejscu powinien być siłownik. 

 

IMG_20180914_065311.png

Edytowano przez krzys14iek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    322
wiekszosc starszych classow niema wysowanych motowidel. w moim tez niema. ale mozna z tym zyc. przyzwyczajenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys14iek    0

A jak idzie tak ustawić żeby dobrze podbieral w wyległym zbożu i na tym samym ustawieniu przytrzymywal dobrze niskie zboże?

Wuja kiedyś miał starego claasa i narzekał na brak wysuwanych motowideł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Da się tym robić. Patrzysz, czy więcej Ci stoi, czy leży (hmm zboże), ustawiasz i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8

ja mam hydraulicznie wysuwane i w tym roku ani razu nimi nie ruszylem a zboza byly i zalone i nie. Generalnie to w tym claasie raczej nie bedziesz juz mial takich problemow jak w bizonie z koszeniem wyleglego zboza. Tutaj poprostu kladziesz heder na ziemi i jazda do przodu i samo sie robi. Wiem po sobie ile trzba bylo sie w bizonie namachac wszystkimi wajchami zeby wylegle zboze dobrze zebrac a tutaj to nawet specjalnie predkosci nie trzeba zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    322
przesiadziesz sie z bizona na clasa i powiesz czemu tak dlugo sie meczylem z bizonem. ale 150 h i bizonem to kosic to juz jest niezly wyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys14iek    0

Dzięki. No bizonem tyle ha to się jedzie cały czas, z tatą na zmianę bo w tym roku kombajn bez awarii tylko mi noga wysiadła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8
5 godzin temu, krzys14iek napisał:

Dzięki. No bizonem tyle ha to się jedzie cały czas, z tatą na zmianę bo w tym roku kombajn bez awarii tylko mi noga wysiadła

 

To szukaj 108sl bo ma hydrostat i w razie jak noga wysiadze to mozna dalej jezdzic, bo tam nic nogami sie nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys14iek    0
1 godzinę temu, kamil2778 napisał:

To szukaj 108sl bo ma hydrostat i w razie jak noga wysiadze to mozna dalej jezdzic, bo tam nic nogami sie nie robi.

Tak, masz rację. Tyle że z 20-30 tyś trzeba dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj