Skocz do zawartości
News
Nikita_Bennet

952.3 coś stuka między silnikiem a skrzynią, po prawej stronie głośniej

Polecane posty

Nikita_Bennet    127

Witam ponownie.

Dopiero co przyszły świece żarowe i miałem się do tego brać ale najpierw chcieliśmy coś z pszenicy zasiać. Skończyliśmy sianie kawałka (jesteśmy w połowie) ale już zjeżdżając z pola (4km) było słychać tak jakby stukanie między silnikiem a skrzynią biegów. Słychać po obu stronach ciągnika, bardziej metalicznie po prawej tam gdzie jest ten element/obudowa w który wchodzi dźwignia załączania przedniego napędu. Najgorsze że ostatnio musieliśmy kończyć talerzowanie MTZ952 a nie Zetorkiem 10145 bo tam padł mi alternator. Wyszło wtedy że trochę słabo napęd w MTZcie ciągnie ale człowiek pomyślał że pewnie tarczki trza dociągnąć.

Co może być?
Ogólnie na jutro plan jest taki aby spuścić olej ze skrzyni i zobaczyć czy nie ma opiłków lub śmieci, spróbować przez otwór z lewej strony, ten od smarowania sprzęgła zobaczyć czy coś nie walnęło przy sprzęgle choć tam niewiele widać, zwalić prawe koło i zdjąć tą przystawkę od napędu, sprawdzić czy tarczki są dokręcone bo to i tak muszę zrobić.
Jakieś inne sugestie??

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

zbyszekbrzuze    206
Nie trzeba zwalać koła, bo dostęp do przystawki jest dobry. Wystarczy tam wejść, odkręcić i z nią wyjść. Sprawdź w pierwszej kolejności tłumiki drgań tarczy sprzęgła. Jak będą kawałki metalu i gumy w komorze sprzęgła to masz winowajcę.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

LTZ55a    84

I nie przez otwór smarowania, tylko pokrywkę od regulacji sprzęgła.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    127

pokrywka regulacji sprzęgła - ta na dole chyba???

Dobrze go wczoraj osłuchałem i jednak prawa strona i przystawka ale sprawdzi się też i sprzęgło.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Nikita_Bennet    127

sprzęgło sprawdzone - nic tam nie ma uszkodzonego, zresztą przebieg  poniżej 2tysia godzin ;) a robi tylko w siewniku, opryskiwaczu, przyczepach.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

zbyszekbrzuze    206
Spuść olej, zdejmij przystawkę i poszukaj luzu. Pisz o efektach.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Nikita_Bennet    127

ścięło przy nakrętce wałek w podporze przedniego napędu i na razie kompletujemy całą podporę (wiadomo, nowy wałek, uszczelniacze itd).

• Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez utek
      Witam! Przymierzam się do przekładki silnika w 60-siątce, gdyż obecny niestety jest w tragicznym stanie. Docelowo miałby to być silnik z zetora 5211, wiadomo 3 cylindrowy. Czy ktoś z was może posiada c360 w takiej konfiguracji, ewentualnie orientuje się jakie przeszkody stoją na drodze takiej modyfikacji.

Pierwszy zauważalny problem to obudowa rozrządu i przednia belka. Ci którzy przekładali silniki z 7211 pisali o wymianie obudowy na tą z c360. A co w przypadku gdy obudowa w zetorze jest bez wspomagania? Pasuje wtedy, czy również trzeba przekładać?

Kwestie kosmetyczne, jak krótsza maska odkładam na razie na dalszy plan.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez Kulik
      Witam tak jak w temacie w jaki sposób inżynierowie ustalili ciśnienie na siłownik od womu ?? czy ktoś ma taką wiedzę ? proszę nie pisać że ciśnienie wstala króciec wkręcony w monoblok bo sprawdziłem i jest to nieprawdą jedynie co to on utrzymuje stałe ciśnienie na wolnych obr,podejrzewam że musi być coś w rozdzielaczu z elektrozaworami bo przecież ciśnienie idzie bezpośrednio z pompy i w rozdzielaczu zmniejszą może przez jakiś zaworek czy coś.Czekam na ciekawe pomysły
    • Przez michal12301
      Witajcie. Chciałbym się poradzić czy mieli byście jakiś pomysł jak zrobić wrota. Problem jest w tym że miałem zrobić przesuwane ale wystaje właśnie ta klamka i nie wiem jak to rozwiązać. W drugą stronę drzwi nie mogą chodzić.

• Przez wudar944
      Witam.
      Ostatnio robiłem remont przekładni głównej c360 .Wymieniłem koło talerzowe na skośne polskiej firmy , satelitki ,sworznie , łożyska i koła koronkowe na nowe . Luz ustawiony na ,,gazetę "Podczas jazdy na 5 biegu nie słychać nic po za dźwiękiem silnika niestety podczas hamowania silnikiem słychać hałas z prawej strony .Czy to może być źle ustawiony atak czy zwolnica która ma spory luz może robić taki hałas?
    • Przez unnahmed
      posiadam ciągnik z  silnikiem zetor 5211, mam rówież orginalny stary który lepszy ??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.