rsiejka

Rozrzutnik jednoosiowy-Czy warto przerobić na przyczepę ?

Polecane posty

rsiejka    61
Witam. Wiem że jest dużo różnych tematów tego typu. Rozwarzam zakup polskiego rozrzutnika jednoosiowego i przerobic go na przyczepe i tu zaczyna sie problem. Domyslam się, że nie ma on 2m szerokości skrzyni więc tu mam pytanie do Was czy jest sens kupic kilka metrow profila/ceownika takiego żeby poszerzyc go na 2m i 5-10cm. Oczywiście adapter, przekładnia, wałek i łancuchy nie sa mi potrzebne. Czy to wogole jest płacalne zakup, poszerzenie i jakas farba czy darowac sobie i nakupic więcej materiału i samemu wyspawac wszystko od podstaw. Przypuszczam że paka ma okolo 1,8m woec trzeba by kupic ceownik/profil 14cm. Do tego pewnie jakos trzeba rozsunać oś. Jest to możlise czy cięcie i spawanie znowu? Przyczepa o ktorej myśle bedzie potrzebna do wożenia skrzyniopalet o wymiarach 1m/1.2/0.8m wys. Załadunek bedzie się odbywał od boku więc burty nie są mi zbytnio potrzebne. Ile ton moze wytrzymac oryginalna konstrukcja na zdrowych oponach 11? Jedna skrzyniopaleta z towarem to okolo 250-300 kg a chciałbym zabierać 12 sztuk. Jeszcze jedno. Czy ltpś ma może chwile wolnego czasu i mogłby mi podac wymiary tego rozrzutnika? Chodzi mi o wysokość na podłogi od ziemi, szerokośc paki, długość paki i najważniejsze, jaka jest odleglość od przedniej burty do osi i od osi do konca paki. Potrzebne jest mi to do tego,że skrzynia załadowane od boku ma 1.2m. Czy wyda to tak ze bedzie od burty do osi 2.4m a od osi do konca 1.2? Dziekuje za wszyskie odpowiedzi. Każda informacja jest przydatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
"Normalna" przyczepa to jakby nie patrzec spory koszt, a lata sa jakie sa kazdy to widzi. Do tej pory uzywalem 2 malych przyczepek tzn. 1.1m szerokosci 4.8 + 1m dyszla. zabieralem na to 16 skrzyn razem. Od roku mam mozliwosc pozyczac przyczepe cos jak d35 tylko ze na balonowych kolach tak ze 12 skrzn wezme ale pola 15km od domu wiec wypadaloby wiecej na raz zabierac i dlatego pomysl z tym rozrzutnikiem jako pierwsza przyczepa bo: 1 jest na dolny zaczep a transport i zaladunek odbywa sie jednym ciagnikiem i masztem od wozka z tylu. 2 daleko jest w nim os wiec fajnie dociaza ciagnik a do przejechania zawsze mam okolo 200-300 metrow blotnistej drogi 3 jest w miare niedrogi i niewielkim kosztem mozna przerobic. Byl jeszcze plan przerobki przyczepy samozbierajacej na taka wlasnie ale nie wiem jaka sie nadaje. Nigdy nie mialem z tym stycznosci. Moze jakas podpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
Podaj wymiary jakie by musiała mieć tą przyczepą, ile chciałbyś zaladowac na nia kg, z burtami czy bez itp i w jakich pieniądzach chciałbyś ja zrobić/kupić to Ci powiem czy byłbym w stanie za tyle ja zrobić dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Wstepnie plan zakladal wymiary paki 2.1m szerokosci, okolo 5m ewentualnie 4m dlugosci. Wysokosc paki jak najnizsza na kole balonowym. Zaczep dolny do mf 235. Zaczep z tylu i gniazdo do drogiej przyczepy. Oswietlenie tyl i przod. Burta z przodu wysokosci okolo 0.5m z mozliwoscia dolozenia czegos na wys 2m (profil czy cos do mocowania palet z towarem) Najlepiej jakby miala hamulec dlatego plan na rozrzutnik. W okolicy jest firma ktora spawa konstrukcje i sprzedaje zelastwo. Wyliczyli ma 2500 material z blacha na podlodze na 5m dlugosci. Do tego musialbym kupic os z kolami, ucho zaczepu, kabel 5 zylowy, lampy tyl, przod, gniazdo, wtyczke i jakas farbre. Mysle ze w 4 powinienem sie zmiescic robiac samemu. Ladownosc max 5ton nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Domyślam się ze te 15 km do domu pokonujesz drogą publiczna utwardzoną.  Jak chcesz zaczepić do rozrzutnika przyczepę skoro on nie ma konstrukcyjnie mozliwości zaczepiania przyczepy?  Pierwszy kumaty patrol i to wszystko masz na lawecie Chyba że ciągasz się piaskowymi drogami albo nie jeździ policja.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Tak masz racje droga utwardzona. Dlatego jefynie przerobka wchodzi w gre zeby pozbawic go cech rozrzutnika. Konsteykcyjnie nie ma mozliwosci zaczepienia przgczepy ale jaki problem w dzisiejszych czasach kupic kawalek zelastwa wspawac od dolu w przedni zaczep a z tylu do tdgo przyspawac drogi zaczep tak zeby tyl polaczyc z przodem? Zaden. W mojch okolicach sa tylko jablka i nic wiecej. 99 przyczep jakie poruszaja sie po drogach to sa samorobki, naaet na drodze wojewodzkiej to jezdzi, do tego dochodza wozki sadownicze dlugosci okolo 2m jeden, a ciagaja ich po 5-6 bez rsjestracji bez ubezpieczen bez niczego, nawet swiatel. Jakos policja sie nie czepia o to i leci sie obok nich bez przypalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Za dużo kombinujesz. Kolega dobrze doradził, kupujesz przyczepę i jezdzisz jak gość. Taki wynalazek to już trzeba jakość zarejestrować i kolejne problemy z tego powodu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Zobacz sobie na roznych portalach aukcyjnych przyczepki/wozeczki sadownicze i odpowiedz sobie sam jak to zarejestrowac. Ludzie u nas tak jezdza i nikt z tym nic nie robi. Chcac kupic cos fabrycznego to nie ma co. Warunek konieczny to jedna os a pokaz mi przyczepe jednoosiowa ktora ma paki 2m szerokosci i 3.6 max 4.8-5m dlugosci. Mniej nie moze byc bo skrzyniopalety nie wejda a najlepiej zeby weszlo 8 na warstwe. Zadna kolumbryna tez nie moze byc bo ciagane to bedzie mf 235 lub mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Rozejrzyj sie jednak za samozbierającą i zwal całą zabudowę i będziesz miał ekstra platformę na jednej osi Sam mam tak przerobioną do wożenia siana w małej kostce Tylko ja zostawiłem metr zabudowy ale ty możesz obciąć całość I napewno mniej roboty i kombinowania jak przedłużac i poszerzać rozrzutnik Rozrzutniki sa tak budowane że poszerzac to duzo roboty wydłużyc to jeszcze jeszcze jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Tylko teraz pytanie. Jaka samozbierajaca polska jest najlepsza do tego. Chodzi mi o to jakie ladownosci mialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
Rama ceownik 20 podramowka profil 60x40 blacha 3 na podłodze oś z kołami 17.5 bliźniak zaczep tyl jakieś lampy i farba Za jakieś 3500 mógłbym to dla Ciebie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Witam,mam fakturę zakupu rozrzutnika z roku 1980 na na odwrocie jest napisane zgłoszony do rejestracji i nr.rej. Rozrzutnik nigdy nie był ubezpieczony,  rozrzutnik chcę przerobić na przyczepę .Moje pytanie czy po przeróbce mogę nim jeździć jako przyczepą ,i co z ubezpieczeniem czy czasem nie trzeba płacić wstecz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Na fakturze jest teść, który nie żyje,mam zamiar  założyć sprawę spadkową i przy okazji tą fakturę bym załączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

    • Przez tomacha001
      Kupię rozrzutnik obornika 6 a 9 ton łańcuchy hakowe lub listwa przykrencane i dyszel na resoże cena do 16 tys województwa Łódzkiego Wielkopolska Pomorskie Warmińsko mazurskiego Kujawsko pomorskiego Mazowieckie pisac na priv lub na nr telefonu 603312799
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj