Skocz do zawartości
News
Sokol2

hamulec pneumatyczny zamiast hydraulicznego

Polecane posty

Sokol2    22

Witam, kilka lat temu kupilem nowy rozrzutnik metal fachu 10t z hamulcami hydraulicznymi poniewaz posiadałem wtedy mf 3080 bez pneumatyki... dopłaciłem za te hamulce cos ok 2500zł (tak faktycznie to sie zastanawiam za co ta dopłata)... fregusona sprzedałem kupiłem nht5 z pneumatyka a rozrzutnik został  z hydraulicznymi... Jak tanio rozwiązac ten problem bo bez hamulcy przy takim obciażeniu to na górach nie ciekawie... zastanawiam sie czy można podłaczyć te hamulce normalnie do traktora pod wyjscie na hydraulike i w razie czego wajchą zachamować?? Czy idzie to jakoś tanio przerobić na pneumatyke czy trzeba cały zestaw kupowac?? A może ktos chciał by sie zamienic na takie hamulce??stan bdb jak nowe

Sokol2    22

a czy tam nie bedzie czasami za duże ciśnienie?? nie wiem jakie jest w hamulcu ale wydaje mi sie ze jest nizsze ale nie wiem nie znam sie

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek28_28    91

No nie wiem czy podobne w ciagniku moze dochodzi do 180-190 bar na hydraulice a pneumatyka ma do 8 bar. A poza tym to bardzo nie wygodne i wymagające ciągłego wyczucia. A co jak na drodze bedziesz musiał gwałtownie hamować? Rozerwie Ci coś w hamulcach ciśnienie. Jedz do sklepu z częściami i powiedz jaki masz problem i coś dobiorą. Są przecież hamulce pneumatyczno-hydrauliczne do przyczep wiec pewnie w rozrzutniku tez sie sprawdza.

Sokol2    22

złącze to nie problem. dlatego pytam czy ktos tak juz robił bo nie chciał bym czegos nie potrzebnie urwac. pytałem to oferuja cały zestaw na pneumatyke.

lukbold    552

no a co Ci maja innego zaoferować? chyba wiesz jak zbudowane są oba układy i chyba zauwazyłeś że nie mają nic wspólnego.... no chyba że dziwnym trafem masz te siłowniki gazowo- olejowe

lukasz0920    267
Ale przy rozrzutniku jest hamulec hydrauliczny, a pomysł jest aby podłączyć go pod wejście hydrauliczne bo hamulcowego brak

Vroobel    2

Ciśnienie hamulca hydraulicznego to max 150 bar, im bardziej się wciska hamulec tym ciśnienie rośnie, pod hydraulikę bym nie proponował bo będzie zbyt gwałtowne hamować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lonski
      Co może być przyczyną pulsowania pedału hamulca (coś podobnego jak ABS w samochodzie) na postoju gdy pedał wciśnięty jest do połowy?
      Przy pełnym wciśnięciu jest ok. Hamulce podczas jazdy działają prawidłowo.
    • Przez Marko07092010
      Witam. Mam problem z moim JD 7820 2004 r skrzynia PQ. Mianowicie podczaj nie dawnej jazdy wyskoczyl bład o tytule wysoka temperatura oleju hydralicznego. w nie dawnym czasie byl wymieniony orbitrol. jak wyszledlem z traktora to bylo czuc takim przegrzanym olejejm. traktor pochodzil chwile na wolnych obrotach i jakos docjechalem na domu. co moze byc przyczyna  takiego pledu??? ktorys z zaworowo mogl sie zaciac??? druga sprawa to ze podczas jazdy do prozud lub do tylu wyskakuja biegi... na zimym oleju jest okaje ale po 30 minutach jazdy sam wyskauje i rewres do tlu lub do porzud i w kierunku wymaganym jazdy i jedzie dalej ale ten blad  sie nasiala coraz czesciej.... pprosze o szybka pomoc....
    • Przez Maćko_666
      Witam,posiadam do naprawy spalonego ursusa 10014H potrzebowałbym jakieś zdjęcia układu pneumatycznego, ciągnik był już wcześniej  naprawiany a ja mam za zadanie uruchomić układ pneumatyczny.W ciągniku zostały zawory pneumatyczne lecz  nie wiem jak je podłączyć,są ta  trzy zawory jeden wysterowuje układ hydrauliczny chamulcy  na pneumatykę a dwa nie wiem po co są i jak podłączyć,może ktoś posiada zdjęcia układu pneumatycznego,albo jaki schemat z góry dzięki za pomoc!!!
    • Przez Robson76
      Witam, taki problem mam, jak poprawnie powinny być podłączone rurki od sprzęgła i hamulca wom, czyli jeśli na tylnym moście jest przykręcona na górze to gdzie powinna być podłączona na pokrywie biegów? do otworu tego bardziej z przodu czy z tyłu?? ponieważ ciągnik kupiłem od tzw. "mechaników" i chcę ogarnąć co i jak bo WOM działa dosyć nietypowo, a że nie znalazłem rozwiązania to od razu zapytam co jest nie tak jeśli: wałek kręci się po włączeniu mechanicznym ale nie wyłącza się hydrauliką nawet przy obciążeniu?, poza tym przy zgaszonym ciągniku można wałkiem obracać zarówno po mechanicznym załączeniu wałka  jak również wiadomo przy  rozłączonym? jakieś sugestie ? w chwili obecnej nie mam możliwości wymontowania całego wałka z mostu bo być może problem tkwi w braku uszczelniaczy na całym tym ustrojstwie zwanym WOM?
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Orientuje się ktoś może jaka jest cena brutto przenośnika pneumatyczny t368/1 ? Jeśli ktoś go użytkował to prosze o opinie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.