News
Sokol2

hamulec pneumatyczny zamiast hydraulicznego

Polecane posty

Sokol2    47

Witam, kilka lat temu kupilem nowy rozrzutnik metal fachu 10t z hamulcami hydraulicznymi poniewaz posiadałem wtedy mf 3080 bez pneumatyki... dopłaciłem za te hamulce cos ok 2500zł (tak faktycznie to sie zastanawiam za co ta dopłata)... fregusona sprzedałem kupiłem nht5 z pneumatyka a rozrzutnik został  z hydraulicznymi... Jak tanio rozwiązac ten problem bo bez hamulcy przy takim obciażeniu to na górach nie ciekawie... zastanawiam sie czy można podłaczyć te hamulce normalnie do traktora pod wyjscie na hydraulike i w razie czego wajchą zachamować?? Czy idzie to jakoś tanio przerobić na pneumatyke czy trzeba cały zestaw kupowac?? A może ktos chciał by sie zamienic na takie hamulce??stan bdb jak nowe

Sokol2    47

a czy tam nie bedzie czasami za duże ciśnienie?? nie wiem jakie jest w hamulcu ale wydaje mi sie ze jest nizsze ale nie wiem nie znam sie

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek28_28    166

No nie wiem czy podobne w ciagniku moze dochodzi do 180-190 bar na hydraulice a pneumatyka ma do 8 bar. A poza tym to bardzo nie wygodne i wymagające ciągłego wyczucia. A co jak na drodze bedziesz musiał gwałtownie hamować? Rozerwie Ci coś w hamulcach ciśnienie. Jedz do sklepu z częściami i powiedz jaki masz problem i coś dobiorą. Są przecież hamulce pneumatyczno-hydrauliczne do przyczep wiec pewnie w rozrzutniku tez sie sprawdza.

Sokol2    47

złącze to nie problem. dlatego pytam czy ktos tak juz robił bo nie chciał bym czegos nie potrzebnie urwac. pytałem to oferuja cały zestaw na pneumatyke.

lukbold    747

no a co Ci maja innego zaoferować? chyba wiesz jak zbudowane są oba układy i chyba zauwazyłeś że nie mają nic wspólnego.... no chyba że dziwnym trafem masz te siłowniki gazowo- olejowe

lukasz0920    330
Ale przy rozrzutniku jest hamulec hydrauliczny, a pomysł jest aby podłączyć go pod wejście hydrauliczne bo hamulcowego brak

Vroobel    5

Ciśnienie hamulca hydraulicznego to max 150 bar, im bardziej się wciska hamulec tym ciśnienie rośnie, pod hydraulikę bym nie proponował bo będzie zbyt gwałtowne hamować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
    • Przez holland95
      Witam takie pytanie czy przy siewnik pneumatycznym sypiecie ziarno zaprawione na mokro czy na sucho tez mozna
    • Przez holland95
      Witam bez owijania już w bawełnę planujemy kupić używany siewnik do zboża  pneumatyczna 3 m do +-35 tys  i teraz moje pytanie lepszy napęd dmuchawy hydrauliczny czy z wałka WOM .Na co zwrócić szczególna uwagę przy oglądaniu
    • Przez TheagroPiotrekLubelskie
      Witam Jakie powinny być oryginalnie końcówki przewodu hydraulicznego który idzie od rozdzielacza do 1 przedniego tłoka  (płaskie ,stożkowate czy moze jedna strona stożkowata a druga płaska ?)  

• Przez ursusikc330m
      Co może być przyczyną że po wymianie długiej pompki zrobił się słaby hamulec na lewe koło nic nie dało że był kilku krotnie odpowietrzany prawy[przy lekkim dotknięciu pedała trzyma odrazu a lewy po kilku krotnym przepompowaniu tylko lekko przytrzyma czyżby dziwnym przypadkiem lewa pompka tak odrazu skończyła żywot

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.