Polecane posty

SMam problem ze swoim zetorem taki że podczas orki bratu stanoł na polu i niechciał jechać ,a biegi wchodziły bez sprzęgła.I sobie myślimy żepewnie sprzęgło,a dziś go rozjechaliśmy i co się okazało sprzęgło jak nowe ale łapki w docisku 3 z 6 stoją jak pień a tamte trzy są cofnięte maksymalnie. Te trzy co stoją jak pień to zaczeły się mocno ścinać a nafet na środku nich też widać ślady tarcia.

Mam pytanie też czy wałek powinien chodzić leko jak się wbije bieg na rozpołowionym. Miłe sugestie widziane!!! 

O odowiedzi bym prosił jak najszypciej!!!

sebe1033    165

hmm wałek ci chodzi co do skrzyni wchodzi ?? Tam są dwa wałki wewnętrzny/pełny to od biegów/jazdy , i na biegu nie możesz nim zakręcić oprócz pół może jednego obrotu ale to luz na zębatkach . Drugi masz zewnętrzny/rurowy od WOM i pompy jak wom włączysz to powinien się z tyłu kręcić .

Aaa sprawdzałeś reduktor , polowe-szosowe może tu wyskoczył 

A co do łapek mają być ruchome 3 masz od I stopnia , 3 od drugiego , w zetorach oddzielne sterowanie 

Wiadomość z agroFakt.pl

Rob355    6

Korzystając z tematu- u znajomego poluzowala się ostatnio zwolnica podczas prac i coś się urwało w napędzie. Wszystkie biegi wchodza, na blokadzie nie ciagnie.Narazie nic nie rozbieranie. Co myślicie mogło się uszkodzić?

sebe1033    165

a to co ma do tego zwolnica chyba że blokada nie działa to i nie ruszy , a próbował hamulcem koło zblokować , 

Może nity zerwało na kole talerzowym , albo wałek się ukręcił , chyba że nie włączył biegu na terenowe -szosowe 🤔😀.  

Rob355    6

A co tu ma hamulec do tego - zresztą nie działa na prawe koło. Słychać że napęd jest przekazywany przez skrzynię na most. 

sebe1033    165

bo jakby zwolnica to byś ją wyeliminował naciskając hamulec z tej strony co zepsuta , jak blokada nie działa , ale co tu gdybać ja bym już rozbierał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek9514
      Witam, 
      Zakupiłem prasę class variant 180, przy podłączania, wtyczki dwupinowej do traktora zamieniłem bieguny i zrobił się bałagan. Prąd wchodzi do gniazda ale później ginie w tym gąszczu kabli, czy ktoś miał taki problem? Jak sobie z tym ppradziliscie? Co mogło się spalić? 
      Zabepieczylem plus bezpiecznikiem 15A spalilo go a później wymieniłem na 20A też go spalilo po czy stwierdziłem że jednak coś jest nie tak. 
      Spawdzalem już forum, nie mogłem znlesc takiego tematu, z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Kris5
      witam mam problem z przekładnią siewnik z 2015 roku z nowa przekładnią bezstopniowa, problem polega na tym że kręcąc kolem przekładnia nie ciagnie tak jak powinna i walki wysiewajace się nie kręcą tak jak by się cos zerwalo w środku moze ktos mial juz cos podobnego i wie jaka jest przyczyna?
    • Przez RolniczyAdam
      Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy. Mam problem z Ursusem c 385. Kiedy włączę drugi bieg z prawej strony to dźwignia tak wibruje. Denerwuje mnie trochę ten odgłos. Biegi nie wyskakują i przy wlaczaniu innych biegów jest ok. Co waszym zdaniem może być przyczyną tego drżenia, wibrowania?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez pi0mak
      Witam. Jestem posiadaczem ciągnika cese SC 86 i mam problem z przednim napędem. Włączyłem go i nie chce się wyłączyć.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.