840719

Nowe gospodarstwo, siedlisko - co jak kiedy ?

Polecane posty

840719    0

Witam,

mam pytanie odnośnie zakupu ziemi i założenie siedliska. 

Mam 34 lata, urodziłam się na wsi więc "klimat wiejski" nie jest mi obcy. 

Po liceum przeniosłam się do większego miasta i zaczęłam studiowanie (kierunek nie związany z rolnictwem).

Studia skończone, jest wykształcenie wyższe, jest praca, jednak nadal "coś ciągnie" poza miasto. 

 

Przejrzałam działki rolne i w oko wpadła mi taka o wielkości 65 arów z możliwością podłączenia wody i prądu.

Według ustawodawcy muszę być "rolnikiem" aby zakupić taką działkę. 

Czy w takiej sytuacji wystarczy tylko abym posiadała ukończone studia podyplomowe o kierunku rolnictwa (???)

a przy ewentualnym zakupie sprzedawca zgłosił to do ANRu??

 

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Monika

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyKN    0

Moniko, z tego co się zorientowałem sam trzeba posiadać kwalifikacje rolnika, oraz nie może nikt inny być chętny na tą ziemie. 

Podepne się pod temat.

Pracuje aktualnie na fermie. Ogólnie jestem z miasta, ale jakoś mi bardziej pasuje obcowanie z natura.

Aktualnie jestem na etapie kursu R3 przez internet, tam teorię czytam i na końcu testy sprawdzające.

Jeśli ukończę kursu oraz dostanę kwalifikacje R3 rozumiem że będę mógł zakupić ziemię rolną.

Więc jeśli zakupię już wtedy np 3ha czy będzie możliwość postawienia na tej ziemi domu, oraz 'bazy' na sprzet, ciągniki oraz jakieś hale? Oraz pozostałe miejsce zostałoby polem?

Czytałem wcześniejsze tematy, że od zera nie ma się szans - ale jeśli się nie walczy to nie ma się ich wcale. 

Nie mam nic, poza domem w mieście, więc czy będą robić mi problemy w gminach urzędach itd - czy będę miał taką możliwość? - pomijając pieniądze.

 

Edytowano przez GrubyKN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Nie kurs ,R3 nie wystarczy miałem na siebie gospodarstwo pół roku i trafiła mi się działka na powiększenie gospodarstwa. mam R3 i to nie wystarczyło , złożyłem wniosek do Kowr i po różnych perypetiach musiał sprzedawca złożyć wniosek że chce mi sprzedać pole i nie było innego chętnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
działka do 30 ar. kupisz bez problemu a większe działki jeżeli mieszkasz na terenie gminy na której jest działka i masz na siebie ziemię przynajmniej 5lat (opłacany KRUS)a w pozostałych przypadkach musisz wystąpić o zgodę do kowr
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez MrSlomek
      CZeść! Mam problem ze skracaniem pszenżyta ozimego , ponieważ nie wiem dokładnie kiedy je przyskać . W jakiej fazie wzrostu , aby dobrze skrucić , zeby nie skrócić kłosa . Chcę skracać tylko raz więc pytam się was kiedy zeby wybrać najlepszy moment na to aby oprysk zadziałał dobrze na zboże . I jeszcze mam pytanie jaki dokładnie preparat polecilibyście na skracanie na pszenżyto ? Z góry dzięki
    • Przez ilebe
      Witam,
      Poszukuję firmy/ osoby/ znanego tartaku do budowy stodoły- takiej z prawdziwego zdarzenia- min. 300m2 z drewna.
      Najprawdopodobniej, najłatwiej, najtaniej jest przenieść już stojącą- na takim klimacie budynku też mi zależy.
       
      Czy macie jakieś namiary lub doświadczenia z takimi zabiegami?
      Kogoś znajomego kto chciałaby sprzedać, lub zając się tego typu demontażem i montażem czyli:
       
      - opracowanie projektu przeniesienia
      - demontaż stojącej stodoły
      - numeracja, impregnat etc. desek
      - przewóz (docelowo Mazowiecki- okolica Mińska)
      - montaż konstrukcji + ewentualna poprawka sparciałych desek- rozciągnięcie konstrukcji o 1-2m
       
      Będę wdzięczna za informacje.
      Szukam czegoś w stylu z załącznika
       

    • Przez krawio4
      Witam,

      Bardzo proszę o poradę:

      Jakiego rozwiązania mogę użyć aby jako rolnik na terenach (R - grunty orne) o przeznaczeniu rolniczym wybudować siedlisko - budynek gospodarczo-mieszkaniowy z pomieszczeniem socjalnym, ogrodzenie, utwardzony dojazd do budynku i utwardzenie przy budynku?

      Pozdrawiam.
    • Przez młodyrolnik2000
      Do kiedy jest przyznawana dotacja na młodego rolnika i czy starczy zawodówka by ją otrzymać? Czy załapie się w 2021 roku na młodego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj