michal33554

Żyto Dańkowskie Opal - ile wysiać ?

Polecane posty

michal33554    5

Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Policz sobie MTZ zrób próbę kiełkowania i będziesz wiedział bo na oko to wiesz chyba co się z pewnym panem stało w szpitalu?🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5
30 minut temu, Pawel2678 napisał:

Policz sobie MTZ zrób próbę kiełkowania i będziesz wiedział bo na oko to wiesz chyba co się z pewnym panem stało w szpitalu?🧐

Ile sztuk na m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Jak w miarę ziemia to przy wczesnym siewie 200 szt na metr starczy , ja z dwa lata temu siałem populacje 90 kilo na ha  i oddało 4,5t  z ha (gleba 5kl) a na  sąsiedniej działce zasiałem 150 kg na ha -jesienią i wiosną wyglądało super w żniwa bizon na spowolnieniu i nie całą kosą bo się dławił tyle słomy było ,wydajność poniżej 3t, więc siej jak uważasz i wysokich plonów życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cotamjaktam
      Witam podczas siewów coś było źle ustawione w siewniku i źle wysiało żyto ozimie, zboże wygląda aktualnie tak jak na zdjęciu, a wysiało się w dawce ok 50kg/ha coś jeszcze by z tego było czy jedynie zaorać i posiać jare? Na zdjęciu wygląda trochę rzadziej niż w realu, ale to i tak nic nie zmienia. 

    • Przez MafiaLolek
      Jaki nawoz i ile siac na zyto 5/6 klasa ziemi 
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, dokonałem głupiego zakupu...
      A mianowicie kupiłem 16 sztuk bydła w wadze 150-270kg i obawiam się że mi braknie paszy od jesieni tego roku do wiosny 2020. Posiadam 2 ha łąk i mam 1 ha przeznaczone pod kukurydzę, czy powinno wystarczyć na wykarmienie tylu sztuk? Czy posiać więcej kukurydzy?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do sprzedania byki, dwa limosuny i dwa ncb 
      I chce te dwie sztuki limusina sprzedać poubojowo ale nie wiem czy warto bo nie wiem w ilu % się wybiją i jaka cena za kg wyjdzie 😒 
      Wam w ilu % wybijaja się limusine?
    • Przez pp1208
      Witam. Tak jak w temacie. Wujek ma  około 10 ton zyta 3 letniego które w tym roku było gazowane. Oglądałem dzis te zboze no i czuć ze zapach jest inny no i jest w nim sporo takiego jak by "pudru" chyba zboze juz zaczeło sie kruszyc ze starości i teraz pytanie czy jest możliwość ze gdzies ktos kupi takie żyto ? moze po palenia w piecu lub do gorzelni ? czy niema innej opcji jak tylko wywieść na pole ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj