LukasR

Zetor Forterra 11441 problem ze sprzegłem :(

Polecane posty

LukasR    0

Witam

Jestem posiadaczem Zetor Forterra 11441 od 3 lat. Ponad4 miesiące temu wystapił problem ze sprzęgłem zaczęło po woli zanikać aż teraz prawie wcale nie wysprzęgla. Jak chce ruszyć to najpierw jedynka a potem rewers inaczej nie da rady. Jakiś miesiąc temu wymieniłem tłoczek przy pedale sprzęgła ponieważ myślałem ze to on jest przyczyna tej awarii ponieważ troszkę ciekł. Jednak to nie pomogło. Zwracam sie z prośbą do was może ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać??

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

do serwisu Zetora najlepiej a tak na marginesie to dziwna sprawa a odpowietrzone masz to sprzęgło bo przy wymianie tego tłoczka to masz przy baku paliwa trudny dostęp i trzeba odpowietrzyć w dwie osoby a jak nie to będzie trza go rozpołowić chociarz myśle że się obejdzie a wcześniej 1 dobrze wchodziła nawet jak rewers był do przodu bo ja mam 11441 i ciężkawo właśnie wchodzi ta 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
do serwisu czy nawet tani serwis taniego zetorz jest za drogi???

,czekaj, czekaj - i twoja valtra kiedys odmówi posłuszeństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

widze ze wam sie to tez przytrafilo no jest na to sposób wymiana docisku tarczy ale nie znow na ceramiczna lecz plucienna i szlif talerza na ktorym jest wieniec

choc i to moze nie pomóc na wysprzeglanie sprzegla

gdyz skrzynia ze silnikiem jest zile spasowana

i nawet przy nowych juz odrazu to wystepuje ze sprzeglo nie wysprzegla

a masz go z ladowaczem

Edytowano przez Pavel
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasR    0
do serwisu Zetora najlepiej a tak na marginesie to dziwna sprawa a odpowietrzone masz to sprzęgło bo przy wymianie tego tłoczka to masz przy baku paliwa trudny dostęp i trzeba odpowietrzyć w dwie osoby a jak nie to będzie trza go rozpołowić chociarz myśle że się obejdzie a wcześniej 1 dobrze wchodziła nawet jak rewers był do przodu bo ja mam 11441 i ciężkawo właśnie wchodzi ta 1

 

Jak był nowy to jedynka dobrze wchodziła i sprzęgło odpowietrzałem (ciężko było ale myślę ze to dobrze zrobiłem). A tak na marginesie czy niema takiego tłoczka przy samym sprzęgle który może być zepsuty?? A jeśli jest to czy można go jakoś zobaczyć bez rozpoławiania silnika i sprawdzić czy on działa czy nie??

 

widze ze wam sie to tez przytrafilo no jest na to sposub wymiana docisku tarczy ale nie znow na ceramiczna lecz plucienna i szlif taleza na ktorym jest wieniec

choc i to moze nie pomuc na wysprzeglanie sprzegla

gdyz skrzynia ze silnikiem jest zile spasowana

i nawet przy nowych juz odrazu to wystepuje ze sprzeglo nie wysprzegla

a masz go z ladowaczem

mam go bez ładowacza

i jakie są szanse ze wymiana docisku i szlif talerza pomoże??

Edytowano przez Pavel
post pod postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

a jeszcze sprobuj podkrecic wysprzeglik na maksa i jeszcze odpowietrz dokladnie pompke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasR    0
a jeszcze sprobuj podkrecic wysprzeglik na maksa i jeszcze odpowietrz dokladnie pompke

Zrobiłem tak jak mówisz i nic dalej to samo :(

macie jeszcze jakieś pomysły co można zrobić by naprawić ta usterkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

A pompa jest ok? W tych modelach pompy często padają. Kolega ma takiego z turem to co rok wymienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jak naprawisz to napisz ile Cie to kosztowalo (oczywiscie jak bedziesz mogl) :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukasR    0
A pompa jest ok? W tych modelach pompy często padają. Kolega ma takiego z turem to co rok wymienia

o jaka pompę ci chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

pompka sprzęgłowa jest zupełnie inna niż od hamulców hamulcowe są czeskie żółte z innym tłoczkiem a sprzęgłowa jest dużo dłuższa niemiecka czarna i więcej płynu podaje hihi że tak powiem i jest dużo droższa chyba te dwie hamulcowe tańsze niż sprzęgłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piehuj    0

widze ze zetor jest nie złym badziewiem dla ich posiadaczy... posiadam sam forterre 11441 i jestm zaszokowany jego wykonaniem ..po przepracowaniu 800 mtg wysiadły mi połbiegi , chłodnica olejowa przeciekała , naczynie wyrównawcze rowniez ciekło, ehr padł tez... wykonanie zetora jest straszne ...odradzam kupna tej marki ... a co najlepsze nowa wersje ma ocynkowane schodki szare felgi i inne lampy...a i takie małe udogodnienie rodzielacze od wyjsc na zewnatrz sa połaczone z ehr i w razie awari naprawa 3500 zł ...brawa dla tych co udogodnili ta wersje niby i jest drozsza o 10 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1211    0

moi znajomi są posiadaczami forterry i obydwaj mieli takie same problemy z zetorami. sprzęglo słabowysprzęglało , biegi slabo wchoziły no i niestety obydwaj musieli rozpoławiać i wymieniać tarcze sprzęgłowe. Sam jestem od półtorej roku posiadaczem zetora forterra 11441 i jestem zaniepokojony tym co się dzieje z tymi ciagnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumie jakąs awarie w nowym ciągniku ale żeby aż zepsuło się tyle rzeczy nie uwierzyłbym.Może tylko poprostu trafił się taki :o egzemplarz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ja mam tez stycznosc z ta marką... z zalem ale musze powiedziec "niestety" ja mam 5340... 950 mth i tez mi sie rozleciał tłoczek od sprzegła... w instrukcji jesli ja ktos czyta to powinni napisac wilekimi literami "za nim wsiadzesz spr czy nie tłoczek nie jest wilgotny i czy przypadkiem juz nie leci z niego płyn..." no sorry ale ja codziennie nie bede zdejmował boków tej maski zeby spr czy jeszcze płyn mi nie wyleciał... olej spr bagnetem i juz a to myslałem ze sie rzadziej spr... jednak nie... a inne przypadki znam z innych zetorów... i wiem ze ci ktorzy cieszyli sie bardzo z zetora + ładowcz czołowy, teraz bardzo tego załują... jak mozna w takich juz duzych modelach tak sknocic skrzynie... a ehr jak na czechow to mi sie wydaj zbyt duzy skok... A po ostanich targach rozwalił mnie pomysł umieszczenia skrzynki na akumulator... :| jak myslicie dlaczego w prospektach jest pokazywany z prawej strony?(Proxima) bo z lewej obok schodów jest ta super skrzynka :o :o


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

witam

z tym sprzegłem to moze byc ze po prostu brakuje ci tego płynu hamulcowego gdzie zbiorniczek jest po lewej stronie ciagnika przy kabinie... dolej go i zobacz jak to nie pomoze to nie wiem

ten płyn nazywa sie DOT4 z K2 albo Borygo jak sie nie myle.... ja kupiłem z K2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego mysle ze kolega najpierw sprawdzil plyn a ni eod razu zabral sie za wymiane tloczka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A wiesz nie pomyślałem... Spoko nie przemyślałem tego... dzięki za uwage nastepnym razem przemysle wsio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam dwa ,7211 z 90r i 11441 z 06r.Nie pamiętam już ile razy wymieniałem pompkę w mniejszym modelu , średnio co dwa lata . Siłownik jest drugi i więcej jak dziesięć lat ..Przy montażu nowej pompki czy siłownika polecam włożyć trochę smaru pod gumową osłonkę .Zrobiłem tak ostatnim razem i pomogło.W nowym zetorze 11441 też mi sprzęgło nie rozłącza do końca i biegi wchodzą ze zgrzytem ale to chyba wina jakiejś nowoczesnej ceramicznej tarczy sprzęgłowej .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mam pytanie...czy w forterze 12441 też mogą występować takie problemy ze sprzęgłem???i czy mają tą samą skrzynie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj