tokarz

McCormick MTX 150 - Zgrzytanie w skrzyni

Polecane posty

tokarz    0

Co może być przyczyną zgrzytania (trzeszczenia) wydaje się że w skrzyni lub w tylnym moście (ciężko zlokalizować).  Dodam że stało się to raptownie  przy siewie po zawróceniu się na nowy przejazd (podniesienie i opuszczenie TUZ, użycie rewersu i wyjścia hydraulicznego). Trzeszczenie ustępuje przy obciążeniu hydrauliki (przy podnoszeniu TUZ, przy skręcaniu, przy używaniu wyjść hydrauliki). Pompa jest sprawna i nie ma luzów na wałku ani też na łożysku przy skrzyni. Trzeszczy i zgrzyta tak samo przy jechaniu  jak i na postoju, nasila się przy zwiększaniu obrotów silnika. Czy to może byś jakiś zawór, czy poleciało coś w skrzyni?  Sprawa pilna bo siewy stoją, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ja na twoim miejscu sprawdziłbym ciśnienie po rozgrzaniu bo zużyta pompa tłoczkowa będzie tak dziwnie stukać, wyć. Mozliwe że coś w pompie stuka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

przedstawie co nowego zauważyłem. Głośny dzwięk zdaje się wydobywać z bloku mniej więcej na wysokości napędu pompy.  Hitch i wyjścia hydrauliczne działają z przerwami i olej pompowany jest z powietrzem, tylko gdy skręcę kierownicą na max i przytrzymam na pełen przelew przez orbitrol, hałas ustępuje i wyjścia hydrauliczne jak i hitch oraz wszystkie inne podzespoły hydrauliczne działają tak jak należy i olej pompowany jest bez powietrza.  Gdy puszczę kierownicę problem powraca. pompa jest o zmiennej wydajności czyli tzw LS. Czy ktoś ma może pomysł na możliwą przyczynę awarii?

Edytowano przez tokarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

czy w mtx 150 jest pompa hydrauliczna wspomagająca pomiędzy filtrem siatkowym wstępnym a filtrem głównym? ma może ktoś katalog i by poratował schematem bloku w tym miejscu?

Edytowano przez tokarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kaik2
      Witam mam kolejny problem z Władimir em t25a mianowicie od pewnego czasu usłyszałem podczas jazdy zgrzytanie w prawym tylnim kole zauważyłem też że delikatnie koło bije. Wymieniłem łożysko pomimo tego jak sciaglem opone i złapałem na piaste ma luz na około 2,3 cm (po prostu chodzi tył i przod) dodam też że śruby od zwolnicy się odkrecaja przy pracach polowych. Mam kilka wersji co to może być za przyczyną ale wolę się upewnić co to może być. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Czy to coś poważnego? 


    • Przez McCormickXTX
      Witam. Mam problem ze swoim MC XTX 185 2008r
      . A jest on taki ze jak podnośnik mi podnośi do góry to pokazuje mi odrazu 110% jak opuszczam to raz odrazu na 0% a raz opuśći to jeszcze jest 110%. Podnośnik chodzi a tak na panelu świruje? W innych widziałem że świeci się kontrolka taki jak by radar nie wiem czy on pokazuje położenie wysokośći cz co Takie D))) przewrucone z takimi paseczkami u mnie to nie świeci. I tak nie wiem. Mamy go lepiej jak rok. Niby reszta chodzi wporzadku. Przerobił już z 900mtg. tylko szarpie troche jak przeżucam połuwki z 4-5. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam:)
    • Przez Kaik2
      Witam mam kolejny problem z t25 mianowicie od pewnego czasu zauważyłem zgrzytanie w prawym tylnim kole jak i koło delikatnie bije na boki robi tak zwana osemke. Wymieniłem łożysko pomimo tego sciaglem koło złapałem za piaste i piasta ma luz na około 2,3 cm chodzi tył i przod proszę o porady bo już nie mam pojęcia co to może być pozdtawiam
    • Przez audi80b4
      mam taki problem w mojej forterze pali mi cały czas bezpiecznik F6 jest on od prawej przedniej i prawego tylnego światła pozycyjnego i lampy pojedynczej tylnej tej na dole, co wsadze nowy bezpiecznik włacze światła i buch pali, jaka może być przyczyna bo nie mam pomysłów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj