Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzeskw75    118

Witam, posiadam rozsiewacz rauch komet zsb i podczas siewu nawozów dosyć głośno huczy. Czy to wina skrzyni przekładniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
1 godzinę temu, emilchaja napisał:

Albo łożyska

Lozyska w przekladni na 100 % . bardzo prosta do remontu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

A więc tak, przekładnia rozebrana i okazało się że wałek poprzeczny na którym osadzone są trzy koła zębate z jednej strony za łożyskiem jest lekko ugięty przez co w pewnym momencie tryby bardziej się zazębiały i stąd te huczenie. Co ciekawe łożysko jak i samo jego osadzenie jest w porządku.Teraz mam takie pytanie czy do tego starego raucha kometa zsb będzie pasował wałek od nowszych rauchów mds? Sprzedawca znalazł taki wałek w serwisie kuhn ale boi się zamówić żeby nie został u niego na półce, pisał nawet do kuhna ale zero odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Odświeżę temat, wałek założony drugi, łożyska zostały stare bo były ok jednak po złożeniu całości i zamontowaniu do siewki nadal huczy, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, grzeskw75 napisał:

Odświeżę temat, wałek założony drugi, łożyska zostały stare bo były ok jednak po złożeniu całości i zamontowaniu do siewki nadal huczy, co to może być?

Pozory czasem są mylne. 

Jak miałeś rozebraną przekładnię to dlaczego nie wymieniłeś tych łożysk? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Łożyska wymienione i dalej bez zmian. Te duże koło zębate bez widocznych zmian, jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PRIMO
      Zakładam ten temat ponieważ mam problem ze znalezieniem tabeli wysiewu nawozów i zwracam się do użytkowników tych modeli żeby podzielili się swoimi doświadczeniami. 
    • Przez marecki5878
      Witam,
      Kupiłem ostatnio rozsiewacz Rauch model Beta-m, i nie wiem jak go ustawić ponieważ on ma oprócz regulacji dawki wysiewającej ma jeszcze jedną regulację w stosunku talerzy do otworu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie o co chodzi w tym ustawieniu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    • Przez Kamix20
      Witam, 

      mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Raucha i Sulkiego. Będe brał rozsiewacz na MR i musze zadecydować co by zakupić. Rozsiewacze do wyboru to albo Rauch MDS 17.1Q albo Sulky DX20+. Rozsiewacze wyposażone w komputer sterujący dawką, siew graniczny, full hydraulika, plandeka ze stelażem i jakieś tam oświetlenie. Ten Sulky teraz ostatnio mnie zainteresował ma on 900l to i tak bede musial skladac prosbe do Agencji o zmiane. Ogólnie rzecz biorąc prosiłbym ludzi którzy mają takowe sprzęty o wypowiedzenie się na ich temat. W MDS boje się troche regulowania tych łopatek do każdego nawozy inaczej. W Sulkim jest to troche inaczej rozwiązane bo jest tam rynienka którą sie steruje padanie nawozu na talerz. Na YT widzialem ze ludzie troche pisali ze Sulki po 2 sezonach ma problem z lakierem. 

      Dzięki za odpowiedź  
    • Przez Rolas132
      Witam
      Planuję kupić rozsiewacz.Pod uwagę biorę kverneland cl ew (posiada komputer z wagą dozujący dawkę nawozu w zależności od prędkości jazdy "tellus go", system wysiewu center flow limiter, plandeka cena ok 42000zł
      Rauch axis 20,2q (podobe wyposażenie tylko bez wagi) cena ok 44000zł
      kverneland 1100l  rauch 1000l planuję rozbudować do 2000l
      Co wybrać? pomóżcie!!!
    • Przez matekkrol
      Witam poszukuję tabeli wysiewu do rozsiewacza Rotina 1096k 
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj