Bartek933

Wycieranie płóz w pługu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5373

Cześć, chciałbym zapytać jak często wymieniacie płozy w waszych pługach i czy dokręcacie jakieś elementy by ograniczać ich ścieranie?

W moim KUHNie 1 płoza-2lemiesze


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Ja jeszcze nie wymieniałem w ibisie,około 300 ha przeorały od nowości po orkach zimowych trzeba będzie wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Mój Tur przebieg nieznany 10 letnie płozy w bdb stanie jedynie końcowe blaszki w tamtym roku założone nowe. Lemieszy pewnie już z 6 zestawów zjadł jak nie lepiej.

Edytowano przez czesio200

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja jak miałem oryginalne w akpilu były z 10 lat jak wymieniłem na niby*oryginał to 2 komplety lemieszy i nie ma ich wogole... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
tak aby nic innego przez nie się nie starło głównie chodzi i spód korpusów.ja do ostatnich dokreciłem nakładki ze starej płozy bo mi też mocno tylną scierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
u mnie 9 lat zaorane okolo 350 ha i na przyszly rok bede wymienial bo juz żyletki sie porobily :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dużo zależy od ustawienia pługa. Jeśli pług idzie idealnie równolegle do kierunku jazdy to płozy wytrzymują lata ale jeśli chociaż trochę idą bokiem to płozy znikają w oczach. Jeśli nie doprowadzi się płóz do stanu "żyletka" to można dospawać na przykład stary lemiesz. Generalnie przód lemiesza wystaje trochę po za linię płozy ale gdy lemiesz się zużywa to czoło lemiesza przestaje zdzierać ziemię przed płozą i to płoza zaczyna intensywnie się zdzierać. Praktyka wielu lat i wielu pługów pokazuje,że powinno się wymieniać elementy robocze dużo wcześniej niż większość z nas to robi bo wydaje nam się,że tak własnie oszczędzamy a bywa z tym różnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
To już w zależności jakie ziemie się ma, u mnie też wymieniam płozy przy drugiej wymianie lemieszy, nie wiem jak u was ale mam jeszcze na ostatniej płozie przykręcaną stopkę i ta ostatnia ściera się mniej
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tak jak kolega napisał zależy jakie ustawienie i oczywiście dwa materiał. ja ponapawalem spaw na płozy i jest spokój a ponad 200ha walnol i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Prze de wszystkim złe ustawienia pługa. potem materiał. 

Ja w KV zrobiłem z 400 ha i płozy na drugą stronę obruciłem. Ziemie rzcej średnie żwirowate, więc elementy bardziej podatne na wycieranie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ja mam płozy grube ale od spodu wytarte, dziś będę je obracał i chcę pręt kwadratowy dospawać do boku


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
Mieliście może taki przypadek ze ciągnik szedł prawie że bokiem podczas orki i przód ściąga w prawo? orka z pługiem zagonowym czteroskibowym UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
można dokupić takie piętki na plozy ja w tym roku kupiłem z firmy Rolland gdzieś z łódzkiego zobaczymy co to warte moze ktos zna ta firme opinie o produktach

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ta nakładka kosztuję tyle co płoza ale rada bardzo dobra, dzięki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ja porownywałen do ceny płozy kuhn, stare dłuta nie pasują a nakładki kosztują ok 30zł więc pewnie je zamówie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Te nakładki to dobra sprawa ale trzeba je dać od razu na nową płozę bo potem już często nie ma do czego przykręcać :D i zostaje jedynie spawanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
za tę cenę kolego dospawal bym resora i byłby spokój i tanio dość nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Jeśli ktoś zużywa lemiesze do 1/3 pierwotnej długości to nie ma się co dziwić, że płozy tak szybko się zużywają. Trzeba tylko sobie przeliczyć co się bardziej opłaci - częściej wymieniać lemiesz kosztem dłuższej żywotności płóz, czy bardziej go zużywać i częściej zmieniać płozy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A jeb.., macie racje. Płozy z ibisa poszły na części, oczywiście już zużyte

IMG_20180905_150733.jpg

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ale po huk te kombinacje, kupujesz elektrody ardur 72, lecisz po krawędzi ze dwie warstwy i po zewnętrznej ze trzy paski i masz spokój z wycieraniem bo warstwa napawana utwardza się do 67-69 hrc, tylko nie smarkać gdzie popadnie bo potem szlifierka ma problem z zebraniem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Nie mam doświadczenia z tym, może zimą na spokojnie spróbuję w np gruberze


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik117
      Mam problem z nowo kupioną Valtrą t 133 [150km].Mam do niej uczepione pługi unia 4 + 1 odkładnie 35cm,ma  tak ma ciężko że trochę się  dusi. Co może być przyczyną????
       
      +
    • Przez danio730920
      Witam.
      Czy wycieraliście jakos farbe z odkladnic w nowych pługach? Czy lepiej tego nie robić?
    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez Ares1x
      Witam posiada ktoś z was pług agromasz po3 z dokręconym 4 korpusem? 
      Zastanawiamy się nad dokupieniem 4 korpusu ale boimy się, że nie będzie się dało go przewrócić przez brak kostki pamięci. 
      Posiada ktoś taki pług 3+1 bez kostki pamięci? 
    • Przez Młody_mich
      Mam pytanie odnośnie zabezpieczeniu w pługu juwel 7. Posiadam lemken europal na zabezpieczeniu sprężynowym i mam teraz zamiar zamienić na nowszy juwel 7 i nie wiem jakie wybrać zabezpieczenie hydrauliczne czy sprężynowe ziemie dosyć ciężkie głównie 4 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj