Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil5421    25

Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 

 

Edytowano przez kamil5421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
to za ile go sprzedaż
to ja ci polecę Massey Ferguson 6150 95km rewers elektrohydrauliczny silnik 4t naprawdę się moment na obroty wkręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
17 minut temu, Tomas_2001 napisał:

Jakiś ty wrażliwy i delikatny.

Zycie

 

7 minut temu, pawelmf napisał:

to za ile go sprzedaż
to ja ci polecę Massey Ferguson 6150 95km rewers elektrohydrauliczny silnik 4t naprawdę się moment na obroty wkręca

Cos 120k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
29 minut temu, Departament napisał:

A tatuś słyszał o Twoich śmiesznych pomysłach? 

Czlowieku temat dotyczy czegos innego a nie wyciagac nie potrzebne spory . co cie intetesuje powod zmiany . chce to zmieniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

No masz rację dziwne zamieniać nowy na stary choć w tym wypadku stary na starszy. Pamiętaj że nowy może a stary musi się popsuć. A co do tematu to jakiś Case, John, NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja usera Kamila rozumiem. Sam miałem nowego Majora i nigdy więcej tego badziewia. U mnie na okolicach też kilka ciągników pójdzie w ogłoszenia albo w tym roku albo w przyszłym... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas_2001    14
@Luke16 mam majora z turem 5 lat i jedyna awaria to zerwana linka sprzęgła,wykonuje większość prac nim i jakoś nie uważam że to badziew,zgodze się że pare rzeczy należało by zmienic ale stosunek ceny do jakości uważam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Moja historia 3,5 letnia z majorem też z turem. Zakupiony w czerwcu 2013. Pierwsza awaria - zginął rewers akurat to blachostka bo wyleciał bolec, druga strzelił wąż od hamulcy, telefon na serwis zróbcie sobie sami chyba że tydzień chcecie czekać, skasowałem maskę bo mimo naciśnięcia hamulca ciągnik od nowości miał jakieś problemy z hamowaniem, potem była jakaś akcja serwisowa w tym kierunku. Kolejna awaria zrywa się linka od joya od tura, pękają błotniki same z siebie, drugi raz wymieniam przyciski w dachu od załączania świateł itd. urywa się dźwignia od podnośnika, bez ściągania koła nic się nie zrobi, kolejna poważna awaria urywa się wtrysk w silniku, za nim zostaje zrobiony ginie mi 10 balotów siana z łąki, o licznych wyciekach z silnika i skrzyni nawet nie piszę Ciągnik sprzedany w grudniu 2016 z przebiegiem nie całych 700mth... Miał być godnym następcą 7211, a on miał problemy podnieść agregat uprawowo-siewny z wałem packera 2,5m 

I gdyby był to odosobniony przypadek pewnie powiedział bym sobie że to mi się trafił felerny egzemplarz. Ale u mnie na okolicy są 4 majory. Wujowi wyzygal turbo przy przebiegu poniżej 600mth, o przyciskach które najlepiej wciskać młotkiem nie wspomnę, nawet stacyjka się wysypała, u mojego klienta 1500mth sprzęgło poszło do wymiany i ciągnik bez tura... No i walczył z serwisem bo miał jakieś problemy z podnośnikiem, o przyciskach nie piszę bo warto by ich karton zamówić. Opony u mnie po takim przebiegu ginęły w oczach i ciągnik nie jeździł praktycznie po asfalcie. Ze starymi zachodnimi nigdy nie było takich problemów. Z resztą kilka NH też na lawecie odjechało z okolicy na serwis, lub DF mojego klienta, który podczepił do niego pług i wysypała się skrzynia, kilka miesięcy po gwarancji... Mało brakowało a sprawa skończyła by się w sądzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

chciałbym usłyszeć opinię nabywcy tego Majora ,podejrzewam że nie są to komplementy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W ogłoszeniach go nie widziałem ale poszedł gdzieś w góry i miał niby tylko odśnieżać i od czasu do czasu paletę ściągnąć. Max 40mtg rocznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas_2001    14
Ja również kupiłem w czerwcu 2013 i tak jak już wspominałem u mnie jedynie linka sprzęgła i jak to panowie logicznie wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Moj df poki co jest bezawaryjny ma ponad 3000 mth . ale jest bardzo dla mnie nie wygodny . mam claasa aresa to wgl inna jazda i praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez miromaro
      Witam! Poszukuje informacji porady może ktoś wie co się stało lub miał podobny przypadek a mianowicie w dniu dzisiejszym dotknęła mnie usterka Ciągnika Case mx 120  a mianowicie podczas kończenia pracy z agregatem nagle zaczęło cos tak jak by cykać w skrzyni, przerwałem prace i zjechałem do domu po wrzuceniu rewersu w tył traktor ujechał 2-3 metry i zadusilo silnik, nie można uruchomić go ponownie ewidentne jest coś zablokowane obstawiam skrzynie gdyż te dziwne dźwięki wydobywały się wlasnie z niej, dodam ze silnik 500 godzin temu mial kapitalny remont w sevisie case kisiel. 
      Bede wdzięczny za każdą pomoc i udzieleni informacji w tym temacie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj