antoniekek

Renault551/651 wyciek oleju

Polecane posty

antoniekek    1

Witajcie, postawiłem na noc  ciagnik Renault  651 na delikatnym spadzie terenu. Przodem niżej.

Rano pod ciągnikiem była plama oleju, kapie po zawleczce za misą olejowa tak jakby pod  sprzęgłem, tak jak na zdjęciach. Pierwszy raz widzę tam olej. Jakieś pomysły jaka może być przyczyna wycieku? Po przestawieniu ciągnika na równy teren kąpanie ustało.6EE3EFC9-AAA9-4444-81E9-E19864675FD3.thumb.jpeg.9b048e12deccc03f8f33400fae23c9d1.jpeg90AB0509-F09C-4038-85A1-94AB055CFDFA.thumb.jpeg.e6d53fa0a069f5116b9a909211179841.jpeg05DFF635-E234-45CD-90FA-25502C25D2E0.thumb.jpeg.79a64ba2e0ecc27982056bbd94b2f8e9.jpeg

B88A676B-FE11-46D2-A684-5833C40B227E.jpeg

D6D2FA35-B017-4067-A3A7-69BEF3261222.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

przeciek przez uszczelniacz wałka sprzęgłowego albo spływa gdzieś z góry skrzyni biegów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoniekek    1

Bardziej ta skrzynia biegów, bo stał nachylony przodem w dół, jak stoi na prosto to jest spokój. A jest opcja ze w skrzyni jest za dużo oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

raczej nie bo jak jest dobry uszczelniacz to wytrzyma i nadmiar oleju ale i kapałoby od zawsze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoniekek    1

Dziś sprawdziłem dokładnie i jest to na 95% olej ze skrzyni biegów. Macie może kogoś kto ogarnałby taką usterkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manometr   
Gość Manometr

Kolego i jak? robiłeś ten wyciek? bo ja mam taki sam problem 651S dodatkowo coś ze sprzęgłem wałka jest nie tak mam zamiar się za to zabrać. czy wymieniałeś coś więcej poza uszczelniaczem?

Edytowano przez Manometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJ_Bogus    1

Miał ktoś przypadek zwiększania poziomu oleju w silniku renault 6514-s? Wydaje mi się że to olej hydrauliczny idzie do silnika, robił ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lesiu19911
      Witam.Po regeneracji rozdzielacza podnosnika i tloka, chce wymienic filtry oleju skrzyni biegow i olej i nie wiem jakie sa oznaczenia tych filtrow.
      W miejscu nr 1 sa 2 metalowe wklady siatkowe. To sa filtry od oleju tloczonego na podnosnik?
      W miejscu nr 2 byl puszkowy filtr skrecony. Od czego on jest?? Rozkrecilem go i w srodu byl krązek magnesowy i parenascie sztuk takich malych krązkow z siatka. W katalogu czesci nie moge znalesc tych czesci. 




    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 
       
      Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki




    • Przez uycjhARES
      Witam
      Posiadam Claas ares z 2006r
      Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  
      Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

    • Przez MF3090
      Witam. Jakiś czas temu w moim MF 3090 nastąpiła awaria układu chłodzenia oleju silnikowego. W dużym skrócie olej silnikowy dostawał się do chłodnicy cieczy. jeżeli ktoś wie co mogę  z tym zrobić, czy da się to rozebrać w ogóle,  można to jakoś uszczelnić ?  dodam jeszcze że na czas pracy miałem ja odłączoną z obiegu oleju. dołączam fotkę tej chłodnicy. z góry dziękuję. 
    • Przez Jan89
      Witam wszystkich.
      Posiadam John Deere 1640. Ostatnio zauważyłem wyciek oleju silnikowego między sprzęgłem a silnikiem. Dokładniej zaznaczyłem to miejsce czerwoną linią na przykładowym rysunku silnika. Cieknie między silnikiem a płytą oddzielającą silnik od sprzęgła.  Mam pytanie  czy ta komora która tam jest ma być szczelna? Tj czy normalne że jest tam olej silnikowy? Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak wygląda silnik od spodu po zdjęciu miski olejowej? Czy miejsce zaznaczone niebieską linią jest szczelnie połączone z miską olejową?
      Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj