Manolo1986

Kury z wolnego wybiegu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Manolo1986    0

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i może ten temat był już poruszany ale, ale potrzebuje informacji. 

Chce zacząć hodowle kur niosek z wolnego wybiegu. To będzie 5000 kur, i chciałby jak najwiecej info na ten temat, a mianowicie jaki koszt budowy kornika z wyposażeniem, które kury wybrać i jaka będzie ich cena.

będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez Manolo1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a po  co kurnik kuropatwy i bazanty tez kury i bez kurnika sie chowaja na wolnym wybiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20
Kurnik mu się przyda, choćby po to żeby jajek nie szukał po całym wybiegu :-) Poza tym kura jednak lubi się na noc schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

no faktycznie z szukniem jajek na wolnym wybiegu to bylby problem a jeszcze jak by  wybieg miałby kilkanascie hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71
Dnia 2.09.2018 o 11:11, Anetka1 napisał:

a po  co kurnik kuropatwy i bazanty tez kury i bez kurnika sie chowaja na wolnym wybiegu 

Z własnego,kilkunastoletniego doświadczenia powiem że kuropatwy jak i bażanty tez kurnika wymagają w zamkniętych hodowlach

A to dziki Kur bankiwa od którego pochodzą  kury udomowione  zaliczany jest do bażantów,nie odwrotnie

kury bez ciepłego kurnika i doświetlania  na pewno nie będa się niosły w zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikos78    0

Dokładnie wybieg to nie wszystko, w pomieszczeniu tj. kurnik zrobisz raz dwa grzędę tam będą sobie siedziały i spały no i szuflady na jajka żeby nie dziobały ani zagrzebywały a Ty żebyś mógł świeże zbierać jaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pasja
      Witam! Otuż rok temu a dokładnie w czerwcu zaczeły mi nośić kury liliputki nie mieszańce , i zaczeły mi przelatywać przez ogrodzenie a za ogrodzeniem mam psa ktöry jak tylko zoczby kure kaczke itp to zagryza , więc obciołem im wszystkie lotki i po obcięciu przestały się momentalnie nośić.Miał może z was taki przypadek? Czy da się coś z tym zrobić?
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
    • Przez TomaszR
      Witam
      Jakie sa wymagania przy kurach nioskach klasy zero i jeden.
      Czy się różnią jaka tych klas. Jedne i drugie kury mają wolny wybieg i będą jeść to samo. czy chodzi o powierznie wybiegu czy kurnika?
      W internecie  jest kilka różnych informacji.
      Mam dwa pomieszczenia po ok. 35 metrów kwadratowych. Ten sam budynek ale przedzielone ścianą.
      Trzeci budynek ok 100 metrow. Wybieg ok. 50 arów.
      Ile mogę trzymac kur? Czy powyżej 350 to już ferma i większe wymagania?
      Gdzie zgłaszać.
      Lekarz weterynarii wiadomo, ale co z Urzedem Skarbowym. czy muszę mieć kase fiskalną czy wystarczy rachunek RR.
      A pieczątki? Czy musze każde jajko znakować czy tylko klasy zero.
      Może lepiej mieć kury z wolnego wybiegu bo chyba mniejsze wymagania, a różnice niewielkie bo i tak dam im jeść to samo.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj