Zefir

Warfama czy Welger

Polecane posty

Zefir    75

Witam stoję przed wyborem prasy i zastanawiam się czy kupić warfame z dosyć niskim przebiegiem w cenie 30 tysięcy zł z 2011 roku czy może starszą welgerke również za taką kwotę .

W warfamie przemawia do mnie niska cena części i ich dostępność oraz przebieg tylko 950 bel ( prasa jest u znajomego od nowości i robił tylko + /- 100 beli rocznie ) z kolei  welger zaczeli polecać mi inni rolnicy i teraz zastanawiam się co wybrać ,  prasa by prasowała najwięcej słomy i sianokiszonki . Jak by ktoś mógł również napisać jaka jest dostępność części do welger oraz opinie o niej byłbym bardzo wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sipmę kup . Niemal to samo co Warfama , a jeszcze bardziej popularna .

No jak z pewnego źródła to bierz Warfamę . Jaki model Welger ? Ile rocznie będziesz robił ? Z jakim traktorem ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

fendt 614  najprawdopodobniej rp 200 lub 220 

rocznie około 500 dla siebie i do 1k na usługę 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Sąsiad ma welger rp200 i sobie chwali chodź ona w sezon potrafi zrobić i 2k kule. Także to całkiem dobre prasy bele po niej u mnie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Fendt 614 co ma 135 czy 165km chcesz podpinać do łańcuchowej prasy, bez rotora i noży, gdzie często byś tych dodatków używał?. To tak jak byś kupił sobie pług dwu skibowy do tego traktora i był szczęśliwy. Znajomy też nie do końca taki szczery. Nie powiedział ci, że Warfama nie ma blokady komory na haki mechanicznie tylko siłowniki trzymają poprzez rozdzielacz a z tym więcej nieszczęścia niż szczęścia. Bo często klapa ci się uchyli i będziesz materiał gubił, albo jak będzie więcej w komorze materiału będzie rozdzielacz puszczał i też klapa się uchyli, co nie pozwoli ci zrobić prawidłowo zagęszczonej beli. Gdyby nie ten mankament braku haków w komorze prasa nie głupia ale pod traktor 85km, niech i te 100km bo każdy ma inne tereny. Ale jak ta Welger RP200/220 walcowa jest zadbana niewypracowana, nie połamana i spawana, niema walców pokrzywionych, jest w super  oryginalnym stanie technicznym i ma siatkę to bierz ją. Tu przynajmniej twój traktor jak nie masz mniejszego np. 85km 4x4 będzie zgrany jak noże włączysz i masz szersze bele 1,40m jak dobrze mówię. Do suchego lepsza łańcuchowa na siatkę, bez siatki marudniejsza robota. Welger cena części dużo droższa, ale i komfort pracy oraz jakość balotów i zagęszczenia ich to już inna półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Masz rację z tym ciągnikiem, prasa ma mały przepust i będziesz się tylko wkurzał - to prasa do 60 koni tak żeby nie przemęczać ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez semos
      Mam pytanie odnośnie przyczepy samozaładowczej Warfama T-127  - czy ta przyczepa da radę załadować na siebie belę sianokiszonki 120x120?
       
      Ma może ktoś taką przyczepę? Jakie macie opinie o niej - piszczcie wszystkie opinie o tej przyczepie. Chcę ją wykorzystać głównie do zwożenia bel sianokiszonki.
    • Przez KonradKosierb
      Witam
      Ostatnio kupildem warfame z-543 bez przekaźnika mocy. Czy mógłby mi ktos pomóc i podac jaki przekaznik jest odpowiedni do tej prasy chodzi mi odlugosc
    • Przez Maniek24240
      Witam, chciał bym ulepszyć moją prasę o aparat do siatki, tylko mam duży problem ze znalezieniem tego urządzenia.
      ​Zna ktoś z was namiary na jakąś firmę która zajmuje się aparatami i jaki może być koszt takiego urządzenia.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez MałgorzataStrojanowska
      Witam
      Szukam prasy rolującjej najlepiej i najwygodniej by to było więc. Welger rp 150 znalazłem za 5 900 tylko bez wałka. Więc dochodzi cena wałka jeszcze.
      Co myślicie o tej prasie? Jakie ma wady? Jak z częściami by było do niej? Jak w praktyce wygląda na niej praca?
      Co myslicie? Czy może dać sobie spokuj z taką prasą i wtej cenie kostkująca kupić.
    • Przez Maciek1091
      Jak powinien wyglądać mechanizm liczenia bel w prasie welger rp220?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj