News
Nikita_Bennet

mtz 952.3 wyciek spod świecy żarowej

Polecane posty

Nikita_Bennet    262

Witam.
Pytanie w mtz 952.3 pojawił się tak jakby wyciek diesla spod świecy żarowej. Możliwe to jest? Co może być walnięte?
na razie brudzi po prostu ale chcę to usunąć jak najszybciej. Pierwszy cylinder.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość
kup pastę uszczelniająca do świec żarowych wykręć posmaruj i dokrec

Nikita_Bennet    262

a więc tak. Silnik ma oznaczeni DIESEL D-245.5S2. Świeca na pierwszym cylindrze (tym od przodu ciągnika-od filtra donaldsona).
Żeby wykręcić świecę trzeba zdjąć kabel ale środek świecy (to do czego jest kabel przykręcony) się kręci i ciekaw jestem czy stamtąd nie ma przecieku.
Na razie zamawiam ze 2 świece i jak dojadą to będę kręcił. To się na razie poci ot co.

Próbowałem kluczem płaskim 12, bo taki idzie na te świece ruszyć ją w jedną lub drugą stronę, ani drgnie. podejrzewam że jak zdejmę kabel + klucz nasadowy to może pójdzie.

Co to za pasta uszczelniająca do świec??

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

jonek98    1943
tylko ostrożnie przy tym odkręcaniu i dokręcaniu bo żarówki się lubią ukręcić

Uziu92    4584

dokładnie zeby Ci w głowicy nie została, albo do cylindra nie wpadły resztki.

zbyszekbrzuze    274
Tutaj poradnik, bardzo prosto pokazany jak dla ... https://youtu.be/W9lzWWGj8LM

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Nikita_Bennet    262

thx.

Pytanie - oryginał to ISKRA ale 12 czy 24V???

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

zbyszekbrzuze    274
Sprawdź napięcie dochodzące i będziesz wiedział ;)

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Nikita_Bennet    262

w sumie, masz rację ;)
Sprzedawcy nie wiedzą bo szło to i to.

A skoro mowa o napięciu świec - tam idą dwa bezpieczniki chyba - macie jakiś patent na ich oprawki (gniazda bezpieczników) - 3 latka i zaśniedziałe, mam już 3cią parę i widzę że w tym roku znów będę musiał wymienić.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?

w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 

• Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez fendt856
      Witam ma taki problem robiłem przednią oś w case 5150 wymieniłem czopy tulejki bo już był duży luz. I przed tym leciał olej z lewego koła i powodem tego była podrobiona któtka pół oś i ją wymieniłem krzyżaki tą pół oś i uszczelniacze i tulejki te co pół oski pracują w nich i przez pewnien czas nie leciało i teraz zaczeło leciec z środkowego mostu tam też wymieniłem uszczelniacz i tulejkę i jest taki problem że bez włączonego napędu moge jeździc długo i nic się nie dzieję a jak załącze przedni napęd pół dnia i zaczyna lecicec olej co może być ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj