dawkop

Gleba IVb V

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To zależy co chcesz siać . Jak ludzie biorą w dzierżawę ziemię to Ci rzadko kiedy biorą dopłaty. Ostatnio mogłem wziasc 20 ha dzierżawy  bez doplat ale się wycofalem bo jeszcze u siebie porządkow nie zrobilem. Jednemu się opłaca drugiemu nie . To wszystko zależy czy masz czym robić czy pola są blisko itp.  

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawkop    1

W tym roku myślę pszenżyto zasiać a w następnych latach grykę proso. Robić jest czym a pola  1 km od domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
o gryce i prosie to dobrze to przemysl bo to nie sa dochodowe uprawy. dla mnie warto

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz coś na Zielonki zasiać . Np koniczyna z owsem jako ochronną ale to wiosną . I po skoszeniu owsa zostawić aby tam koniczyna rosła . I nie będziesz miał dużych nakładów pracy a koniczyna trzy lata będzie rosła . Tylko skosic chociaż dwa razy w roku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Fifarifa napisał:

Panie, u mnie za takie ziemie oddaja dopłaty i dopłacaja 1-1,5 tyś. zl . 

To bogaty człowiek jesteś . Tylko hektary brać ... To ode mnie chcą po 500 i bez doplat a tu 1000-1500 zł doplacaja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Ja nie biore, umiem liczyc. W mojej okolicy tyle daja poprostu i zawsze jakis swir sie znajdzie i wezmie za tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
fifarafa napisales tak jakby wlasciciel pola oddawal doplaty i doplacal dzierżawy.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawkop    1

Dzisiaj obejrzałem pola i jest problem bo są bardzo zakwaszone  a chce posiać pszenżyto  jak odkwasić żeby nie zaszkodzić zbożu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Robiłeś test gleby jakimś ph metrem czy stwierdziłeś ,że są zakwaszone poprzez wystąpienie roślin wskaźnikowych? Do odkwaszenia to wapno... jeśli chcesz szybko podnieść ph w krótkim czasie to tlenkowe. A co do siewu to może warto by było teraz te pola doprowadzić do jako takiej kultury i zaplanować jakąś uprawę jarą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 31.08.2018 o 22:42, Fifarifa napisał:

Panie, u mnie za takie ziemie oddaja dopłaty i dopłacaja 1-1,5 tyś. zl . 

bo chyba jakiś fanatyk z dużym kapitałem, co ma ludzi od tego co na polu robią bo jakby sam miał to obrobić i zarobić na hektarze 300zł to by mu się w głowie oświeciło, jakby dopłacić 1500zł jeszcze to tak jak mówię przy roślinach rolniczych i przeciętnym roku to 200-400zł zarobku a gdzie amortyzacja sprzętu? na elementy robocze by nie narobił

Dnia 1.09.2018 o 08:15, Fifarifa napisał:

Ja nie biore, umiem liczyc. W mojej okolicy tyle daja poprostu i zawsze jakis swir sie znajdzie i wezmie za tyle.

dokładnie, świr, IVb to jeszcze jako tako ale za V takie warunki?

Dnia 1.09.2018 o 09:59, robi57362 napisał:

fifarafa napisales tak jakby wlasciciel pola oddawal doplaty i doplacal dzierżawy.

napisał poprawnie, że (gospodarz) oddaje dopłaty i dopłaca 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Marek, u Was na Bojszowach i okolicach takie rzeczy jak dzierżawy za wszelką cenę to norma to co się dziwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

że za wszelką cenę to pierwsze słyszę :) ale że jeden drugiemu wyrywa czy czasami zaoruje to wiem :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichalUrbaniak
      Jak w temacie zasiałem marchew i pietruszkę i mam zamiar potraktować glebę Afalonem Dyspersyjnym. Niestety słońce i wiatr robi swoje. Na etykiecie pisze że stosować na wilgotną ziemie. I tu pytanie jak to ugryźć. Pryskać teraz czy czekać na deszczyk, a może wilgoć z porannej rosy jest wystarczająca. Najgorsze że trzeba zastosować 3 dni po siewie, albo czekać do odpowiedniej fazy wzrostu.
    • Przez Vether
      Witam,
      Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Gość
      Przez Gość
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez paweljrfarmer
      Przy jakiej temperaturze gleby wiosną wychodzą na wierzch dżdżownice? Wtedy jest optymalny czas na siewy, tylko ile to  stC właśnie jest?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj