ZbigniewKowalski

Class Dominator 98s-Objaśnienie dot. wywyświetlacza

Polecane posty

Witam

Stoję przed zakupem dominator 98s i chciałem zapytać czy ma ktoś opis tego wyświetlacza co na zdjeciu.

Chodzi o te pionowe lampki po lewej i prawej ABC, jak się zapali maszynę to kilka mruga na pomarańczowy. 

Będzie to mój pierwszy kombajn mile widziane jakieś podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwagę.

Oglądałem pierwszy całkiem w ładnym stanie cena z transportem około 70k.

W sobotę jadę oglądać drugi za około 45k ten ma trochę lakier podniszczony ale dokładnie będę widział na miejscu.

Obydwa 88r perkins

 

3565985100_1375268185-1.jpg

received_230898434294694.jpeg

2018-08-26 23.48.17.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

c to jak mocno heder opiera sie na ziemi

jesli heder jest odczepiony to powinna sie palic tylko jedna czerwona lampka u góry.

Jesli zaczepiony i w powietrzu, to jedna zielona na dole.

I im bardziej opuszczasz i im wiecej ciezaru przechodzi z siłowników na glebe (czytaj im bardzieje heder sie opiera o ziemie) tym wyzej zapalaja sie pomaranczowe swiatełka az w koncu trzy ostatnie czerwone.

 

a- straty ziarna na sicie

bb straty na wytrzasaczach.

Poki maszyna nie pracuje nie powinno sie swiecic nic innego niz pojedyncze zielone lampki na samym dole słupków.

Jezeli wszystkie na danym słupku pulsuja/mrugaja jezdza z góry na dół, to jest jakas awaria czujnika badz okablowania.

 

ps

45 kafli to jak za pół darmo, jesli by sie okazał w przyzwoitym stanie.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nunu85 i o to mi właśnie chodziło, masz u mnie flaszkę. Ten tańszy okazał się bardzo zniszczony ale znalazłem inny fajny i tańszy 😎

Poniżej fotka tego umeczonego i największy skład części do kombajnow

20180902_183614.jpg

20180908_104015.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

napisz gdzie ten skład/ daj jakis namiar na nich, oby nie, ale ta wiedza moze sie kiedys przydac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
jak ty chesz dominatora 98 kupic za 45tys to zycze powodzenia za taki kombajn zeby cos soba reprezentowal to trzeba polozyc ok 100tys

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, wojtal24 napisał:

jak ty chesz dominatora 98 kupic za 45tys to zycze powodzenia za taki kombajn zeby cos soba reprezentowal to trzeba polozyc ok 100tys

No kolego zdziwił byś się trochę się naszukalem ale znalazłem o to mój nabytek 43k z transportem do PL20180905_120855.jpg.af232df85cc6f37fac75cf850a1d5b33.jpg😎

 

20180905_120923.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo widać. za 43 to 96 w dobrym stanie nie kupisz. Coś mi się wydaje że w sklepach z częściami będziesz częstym gościem. chyba że masz 10 ha do koszenia. Jak on w takim dobrym stanie to wystaw za 80 i zarobisz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

sprzedac zawsze zdąży jakby co.

Stratny z pewnością nie będzie, także pozwól sie człowiekowi cieszyć zakupem.

DOść długo szukał, w końcu znalazł coś wg niego w przyzwoitym stanie, ale nie, trzeba ponarzekać, bo przeciez za tanio.

 

Niech mu służy jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka tak więc mam porównanie jak który pracował nawet robiłem próbę na polu i kupiłem od farmera który go miał ponad 15 lat jedyne co musze zrobić to wstawić szybę w drzwiach i ta skosna z przodu bo mu gałąź wybiła ale szyby juz kupione właśnie na tym składzie co na fotce, mają około 360 kombajnów na części 

20180908_103742.jpg

20180908_104306.jpg

20180908_104956.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj