tomek14

Pilarka spalinowa Husqvarna 135 vs. Stihl MS 180

Polecane posty

tomek14    0

Witam mam zamiar kupić pilarkę spalinową do lekkich prac podcinanie gałęzi wycinka małych drzew itp zastanawiam sie nad modelami husqvarna 135 i stihl ms 180 która piła lepsza i jakie są wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
jeśli nie będzie to dużo prac to proponuję pilarkę PARTNER mam taką już kilka lat i śmiga bez zarzutu i naprawisz w każdym serwisie Husqvarna . odradzam sthil bo to już nie zaspecjalne pilarki a co do Husqvarna mam 3 i żadnej większej awarii poza zębatkami ale są używane bardzo często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Gorszy, nie gorszy. Moim zdaniem serie dla amatorów są podobnej jakości. Wybierz tą, do której masz bliżej serwis

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoleq_90    3
Jeśli chodzi o tak male pilarki to polecalbym stihla chociażby z tego względu ze ma dwa pierścienie na tłoku gdzie w małych husqwarnach jest tylko jeden i do tego droższy niz komplet do stihla. Na pewno ten nowy nie bedzie to samo co stara 018 ale i pozostali producenci jak husqwarna itd ida coraz nizej jesli chodzi o jakość szczególnie w sprzętach amatorskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7
Husqvarna i Stihl są mocno przereklamowane może i jakość dobra ale z ceną przesadzają. ja mam makite już chyba z 10 lat i polecam gorąco, niezawodny sprzęt. możesz sprawdzić jeszcze oleo mac to też dobre pilarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@qunie Ja też mam makitę, ale nie tylko piłę, ale jeszcze wkretarkę i wykaszarkę i potwierdzam, że niezawodny sprzęt.

Także z czystym sercem mogę polecić tą markę. 

@tomek14 Jeżeli chcesz piłę do podcinania gałęzi, to elektryczna powinna Ci wystarczyć, chyba że robisz daleko od domu.

Co do Husqvarny, to też solidny sprzęt, bo miałem styczność z taką jedną i 10 lat ciężkiej pracy wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

Czyli lepiej kupić stihla niż husqvarne wolę piłe spalinowa niż elektryczna bo i do lasu jakieś drzewo ściąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
no to Makita też jest dobrym wyborem tylko puzniej mogą być problemy z naprawą . moim zdaniem nie warto przepłacać jeśli chodzi o sprzęt amatorski ja ci polecam partnera cena do jakości wygrywa bo Makita jest już droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyrapaq    9
Posiadam husqvarne 440 e, służy mi już ok 10 lat, niezawodna, ale następna będzie makita. Sąsiad pracuje w lesie i mówi, że najlepsze sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
zerknij jeszcze na Echo i druga bliźniacze do niej marka Shi..(nie pamiętam teraz nazwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Kuzyn po sąsiedzku miał Makitę i to jest to samo co Dolmar, rok mu wytrzymała. Kupił teraz mała stihl, moim zdaniem czy H.. czy S.. i tak będziesz zadowolony, bierz co tańsze lub bliżej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stop ! Nie gadaj jak dokładnie nie wiesz . Niektóre Makity to to samo co Dolmar .Te mogę  polecić . Nie do zaje... . Natomiast te inne to już nie wiem . Moja ma już przeszło... Bardzo dużo lat . Używana tak dość sporo jak na gospodarstwie . Wymieniam tylko łańcuchy , trzecia prowadnica , no i dwa lata temu tłok i pierścionek . Moja to dcs 430 . Nie ma już w produkcji , ale odrobinę większe są . Żaden niskobudżetowy Sthil się nie umywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Po sąsiedzku to sto procent dolmar bo ją widziałem, a powodów dlaczego padła może być tysiąc bo się nie dopytywałem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13
ja mam echo 501sx super maszyna brat ma echo jakaś 420 i też chodzi ładnie obydwie tną bardzo dużo sprzęt sprawdzony poprzednio miałem oleomaca 442 i chodził długo bo 24 lat 1994 rok i poszedł na emeryturę lecz echo czy shindawa to inne maszyny czuć lepiej moc chodź tamta była wypracowana prowadnic to zjadła tyle co człowiek ma zębów chyba
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

do obydwóch sklepów i serwisów jedna odległość i właśnie nie wiem stihl ms 180 tańsza o 100 zł od husqvarny 135 i chyba kupie husqvarne 135 bo trchę silniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez michal97
      Witam.
      Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?
      Jest to dobra kosa?
      Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.
      Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.
      Polecilibyście mi ją?
      Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez lancrolny
      Witam
      Jako że jestem tu nowy to troszkę o mnie. Jestem młodym rolnikiem, zajmuję się hodowlą bydła.
      W wolnych chwilach lubię połowić ryby, pochodzić po internecie.
      Mam następujący problem, jestem właścicielem małej działki o dużym nachyleniu. Nie chce tam jeździć traktorem więc pomyślałem o zakupie kosiarki listwowej jakiejś troszkę lepszej. Wiem że są jeszcze takie rotacyjne spalinowe ale nie wiem czy to zda rezultat. Możecie mi polecić jakąś kosiarkę lub inne rozwiązanie.
      Z góry dziękuje ^^
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Runder
      Witam
       
      Mam pytanko jaką wykaszarke polecilibyście do średniego ogrodu i malin (2 rządki 60 metrów) ? Coś markowego 1000-2000 zł czy tańsze 300-600 zł ? Popsuła mi się stara kosiarka elektryczna i zdecydowałem że tym razem postawie na wykaszarkę wszędzie z nią dojdę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj