Polecane posty

krzysiek1979    328

Witam ,dzisiaj podczas jazdy z przyczepą przestały działać kierunki w mf 675 .Po właczeniu prawego lub lewego kierunku nic nie dziala ,nie działają także awaryjne .Bezpieczniki ok.żarówki także .Masa wyczyszczona na przerywaczu, sam przerywacz na 8-em pinów .Na jednym przewodzie do przerywacza jest prąd .Przerywacz tylko jeden raz charakterystycznie pyknie  ale kierunki nie błysną ani razu -stale świeci się kontrolka od kierunkowskazów jak włącze kierunek....jakies sugestie jak to ogarnąć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a masz c 330 M moze z awaryjnymi ? przerywacz powinien pasować od emki właśnie na podmiankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

aa fakt, w emce jest na 6 pinów, właśnie takie same albo bardzo podobne( chodzi o wejscie na kostkę) były w licencyjnych ursusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

A no właśnie.....tak na szybko poszukałem w necie po nr to ceny kosmos ok 400 zł .Nie wiem na 100% czy to wina przerywacza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

dalej Ci nie pomogę raczej, może oddaj stary do jakiegoś elektronika co by go sprawdził, i sprawdz jeszcze przekaźniki jak są, bo od kierunków też powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na razie nie mam czasu w tym się gmerać,w poniedziałek wróciłem z Anglii i masa roboty czeka .Na moim przerywaczu jest tak

30b-nie wiem jeszcze do czego

49a-do włącznika kier.

49-zasilanie po zapłonie

CL-nie wiem 

31-masa

C1-kontrolka

C2-kontrolka

C3-kontrolka 

Może ktoś jeszcze zajrzy tutaj to coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Usterka zlokalizowana ,po rozebraniu przerywacza widać gdzie jest problem .Polutowane i działa .Nowy org. kosztuje ponad 400zł najtańszy zamiennik 285zł .....

S1051122.JPG

S1051123.JPG

S1051127.JPG

S1051128.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cesar
      Dobry wieczór,
      ponieważ to mój pierwsz post, chciałbym się przywitać...
      W ramach odwdzięczenia się za przysługę, zostałem poproszony o poprawę instalacji elektrycznej w Ursusie 912. Konkretnie jest tu problem z kierunkowskazami. Podłaczyłem wg schematu i niestety nie działaja wlaściwie. (wcześniej była jakaś partyzantka, aby było....) Po włączeniu kierunkowskazów świecą się obie kontrolki a powinna 1. No i działa tylko 1 strona-prawa. Może ma ktoś zdjęcia jak powinien byc podłączony przełącznik, kontrolki, tak, aby działały prawidłowo, tzn. 1 kontrolka bez i 2 z przyczepą.
      Przekażnik jest nowy, mechaniczny3x21W.
      Może ma ktoś rozrysowany przełącznik, lub zdjęcia.
       
      Pozdrawiam i z góry dziekuję.
      Wiktor
    • Przez zbycho77
      Mam problem z sygnalizacją właczonych kierunkowskazów w przyczepie d 732, nie swieci druga kontrolka w ciągniku kierunki działają normalnie tylko troche słabo świecą tak jak by miały mało prądu . Przyczepa miała robioną nową instalację przez poprzedniego właściciela , nie wygląda to najgorzej ;przewody polutowane , masa do każdej lampy. Instalacja w ciągniku jest sprawna bo po podpięciu rozrzutnika z oryginalną instalacją sygnalizacja właczenia kierunkowskazów w ciągniku działa prawidłowo .Proszę o jakieś propozycje od czego zacząć .
    • Przez Rafal155
      Witam panowie moze ktos mi podrzucic tu jak ma podłaczony przerywacz migaczy ?? bo umnie byl zdjety dawno temu i nie wiem jaki kabel gdzie . Przegladałem schemat ale to nic nie daje chciał bym prosic tylko zdjecie tego a nie kolejny schemat z gory dzieki
    • Przez johenek
      Witam
      Mam taki problem jak w tytule, mianowicie przestały mi działać kierunkowskazy, awaryjne oraz lampa ostrzegawcza(kogut).
      W tamtym roku działało wszystko na pewno, ale nie wiem czy do końca bo ja nim nie jeździłem tylko kombajnista(obecnie jest nie osiągalny).
      Posprawdzałem już wszystkie żarówki oraz bezpieczniki (te co są pod kabiną z lewej strony) i wszystko było dobrze.
      Jedynie po włączeniu kierunków lub awaryjnych zapala się kontrolka (lecz ona nie miga)i nic więcej, w ogóle nie idzie prąd na żarówki ani na bezpiecznik.
      Z lampą błyskową jest tak samo. :mellow:
      Bardzo bym prosił o jak najszybszą pomoc bo już trza żniwa zaczynać, a nie mam jak wyjechać na drogi publiczne
    • Przez Bartek2997
      Witam,wraz z ojcem planujemy kupić ciągnik do 35tys MAX.W tej chwili mamy 5ha,ale planujemy rozwinąć się na ok 15-20ha.Uprawy raczej zboże (przenica,rzepak itd..).
      Teraz pytanie jaki ciągnik wybrać? Mamy jeszcze Władymirca T25 i zostanie do lekkich prac z racji tego że jest z nami ponad 30 lat i żadnych poważnych usterek nie było.
      Myśleliśmy nad:
      MF: 675,690,3050,3060
      Zetor 7211 ew,7245
      Case 856,745 itd
      Maszyny mamy typowo pod Władka,tak że dopiero dopasujemy je po kupnie ciągnika,na to też jakiś grosz sie znajdzie.
      Prosiłbym o opinie o tych ciągnikach od ich użytkowników,czy to dobry wybór?spalanie,awaryjność,itd. Do ilu motogodzin "bezpiecznie" kupć ciągnik?
      Może jakieś inne propozycje? C360 odpada,gdyż ojciec jeździł kiedyś takim dużo i chciałby żeby jakiśtam komfort jednak był.
      Naszymi faworytami są wymienione MFy,dziś oglądaliśmy jednego,ale w kiepskim stanie troszkie,miał 15tys na liczniku i jedna opona troszke bardziej zużyta od drugiej.
      http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-CID757-ID7j47H.html#87dc9034c1
      Decyzja zostanie podjęta na wiosnę marzec/kwiecień,tak że czasu na szukanie czegoś sensownego też jest dosyć dużo.
      A i jeszcze jedno,są jakieś dotacje w 2015 na rozwinięcie rolnictwa? bo kompletnie nie wiem nic na ten temat.
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj