lukasz0920

Mieszanie czarnej ziemi/torfu z glina

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz0920    443
Witam Mam pytanie. Sąsiad kopie duży staw i cały czas woze od niego ziemię z tego stawu i pytanie gdybym ją też nasypal na gliniaste pagórki to rozrzedzil bym tą glebę? Co by się działa gdyby było bardzo mokro? Ciągnik na takiej głębię bardziej by wpadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nic się nie stanie. rozumiem że masz torfy i chciałbyś ją zagęścic tak? cienko rozsyp przeoz pługiem i patrz co się będzie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Bardziej rozrzadzic, zawsze na górach słabo wschodzi itp. Obecnie wszędzie woze gdzie staje woda. Ziemia jest za darmo tylko koszty transportu. Trafia się też taki biały piasek. Staw kopany jest na 1.8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Wapno, AgroSulCa, obornik, międzyplony w stylu TerraLife - to są skuteczne i sensowne metody :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

ASZv3 napisał:

Wapno, AgroSulCa, obornik, międzyplony w stylu TerraLife - to są skuteczne i sensowne metody :)

Z piachu czarnoziema nie zrobisz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Z tego co zrozumiałem to chodzi o "rozluźnienie" gliny, a nie zrobienie z piachu... ;)

Natomiast jeśli chce się poprawić piach to moje przykłady, a zwłaszcza sensowne międzyplony (pomijając obornik) robią bardzo dużą zmianę na lepsze.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ze zróżnicowanym systemem korzeniowym i szerszym oddziaływaniem / odpowiednio dopasowane do potrzeb, czyli mieszanka różnych roślin - międzyplony TerraLife od DSV są najlepszym tego przykładem.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrValterka
      Witam, mam pytanie jaka jest nazwa oleju hydrauliczno-mostowego w n-kach, a czy jak kupie taki sam olej tylko np. w Miksolu(firma w naszej okolicy co dorabia oleje) a nie w servisie valtry to nie zrobi się zupa z oleju ?
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Myśle o zakupie wozu paszowego i mam pytanie. Czy pasza nie bedzie się grzała gdy bede robił TMR co drugi dzień? W zime to napewno nie ale w miesiace letnie?
    • Przez statham
      jak dodajecie premiks do mieszalnika? czy robice przedmieszki?
    • Gość
      Przez Gość
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj