katopo

refundacja do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie

Polecane posty

katopo    43

Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.

Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal952_5    3
dziś byłem w powiatowym biurze ARiMR i pytałem o zakup myjki ciśnieniowej jako urządzenia do dezynfekcji pojazdów to powiedziano mi że teoretycznie tak taki zakup może zostać zrefundowany lecz ostateczna decyzja co będzie refundowane należy do dyrektora powiatowego biura ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
ostatnim razem jak skladalem wniosek o zwrot 50% to skladalem na wszystko: buty, ubrania robocze, rekawiczki, środki dezynfekcyjne, myjka ciśnieniowa jak najbardziej, maty, zamglawiacz termiczny, a nawet pompe i wodę utleniona- powiedziałem że do czyszczenia rur z woda😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czyli jak? Siadam na allegro kupuje kilka par butów, ogrodniczek roboczych, rękawic, Myjke Jak najdrożsą gorącowodną, kilka mat wjazdowych i Gruuby zapas rapicidu czy wirkonu + pare kilo trutki na myszy i karmniczki dla nich. Razem to jakieś 20 tyś. Składam wniosek z fakturami i tyle?

Kupując Za 20 tys wrócą mi 15 tys? 

 

Jest jakiś haczyk? Jest ryzyko że odmówią wypłaty? Bo przykro by było skoro te pieniądze można przeznaczyć na coś ważniejszego.

Po wypłacie refundacji jest jakiś czas spowiadania się z zakupów czy np. w ciężkiej sytuacji finansowej mogę sprzedać wyżej wymienioną myjkę bez żadnych konsekwencji, czy jak w przypadku modernizacji trzeba 5 lat trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal952_5    3
refundacja do 75% czyli nie koniecznie będzie zwrot 75% poniesionych wydatków jak sobie coś ubzdurają to może zwrócą 20% nie wiadomo co będzie warunkowało ze dostanie się 30 50 czy 75 % zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Ja nawet myślałem kupić płot za 40 000 zł i skoro bioasekuracje spełnia. Trochę duże ryzyko żeby takie coś zrobić ale z drugiej strony VAT odlicze i do tego te 75% i byłby prawie za darmo. Wydaje mi się że było by zbyt kolorowo. Na pewno jest jakiś haczyk tylko jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

właśnie też chciałbym kupić myjkę gorąco wodną ale boję się ze mi ni uznają albo oddadzą mniej niż te 75%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
gdyby tak było z np maszynami ciagnikami itp to wtedy by każdy liczył ile mu naprawdę potrzeba i bralby bardziej z potrzeby A nie aby dotacje wykorzystać 😀 Tak tu pewnie kombinują żeby ludzie brali tylko potrzebne rzeczy, ale lepiej byłoby gdyby się składało wniosek na dofinansowanie i by powiedzieli albo ok albo sorry to nam się nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, jacek472 napisał:

Czyli jak? Siadam na allegro kupuje kilka par butów, ogrodniczek roboczych, rękawic, Myjke Jak najdrożsą gorącowodną, kilka mat wjazdowych i Gruuby zapas rapicidu czy wirkonu + pare kilo trutki na myszy i karmniczki dla nich. Razem to jakieś 20 tyś. Składam wniosek z fakturami i tyle?

Kupując Za 20 tys wrócą mi 15 tys? 

 

Jest jakiś haczyk? Jest ryzyko że odmówią wypłaty? Bo przykro by było skoro te pieniądze można przeznaczyć na coś ważniejszego.

Po wypłacie refundacji jest jakiś czas spowiadania się z zakupów czy np. w ciężkiej sytuacji finansowej mogę sprzedać wyżej wymienioną myjkę bez żadnych konsekwencji, czy jak w przypadku modernizacji trzeba 5 lat trzymać?

Tylko ochraniacze na buty możesz kupić i trutkę na myszy odzież jednorazową

10 godzin temu, rudinho11 napisał:

Ja nawet myślałem kupić płot za 40 000 zł i skoro bioasekuracje spełnia. Trochę duże ryzyko żeby takie coś zrobić ale z drugiej strony VAT odlicze i do tego te 75% i byłby prawie za darmo. Wydaje mi się że było by zbyt kolorowo. Na pewno jest jakiś haczyk tylko jaki?

Zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To bez sensu, np Robię wannę dezynfekcyjną idzie na nią np 10m3 betonu, a ja kupuje 40m3 i zalewam np 200m2 placu, a do tego ze znajomą firmą dogaduje się że wystawią mi rachunek na wysoką kwotę na robociznę, a ja to robię sam, nie wspominając już o dogadaniu się z zawyżonymi cenami, lub fakturami wydrukowanymi do paragonów ze znajomego składu budowlanego na niewykorzystane materiały, a pozwolenia na budowę, akty własności na których się buduje?

W taki sposób To można zrobić bioasekuracje za cały limit deminimis jeszcze na tym zarabiając.

Bardzo proszę o wskazanie rozporządzenia, wytycznych, limitów, wysokości refundacji sposobów przyznawania,  kontrolowania.

Bardzo chciałbym skorzystać z tej pomocy, ale jest to dla mnie bardzo mało sprecyzowane, bo według tego co pisze na stronie arimr to można robić "cuda na kiju"

Np, mam chęć zrobić 2 wjazdy z drogi utwardzonej na teren gospodarstwa razem około 700 m2 a na nich 2 wanny dezynfekcyjne do tego 100L rapicidu i trochę obuwia ciuchów i może myjkę jak z całego limitu trochę zostanie.  Wg tego co w internecie pisze to chyba nie mogą mi odmówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

W rozporządzeniu jest mowa o zwrocie [kluczowe sformułowanie ] do 75% więc podejrzewam że wszystko  będzie zależeć od ilości złożonych wniosków

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Może to być "do 75%" bo w przypadku przekroczenia limitu dostanie się mniej. Będę dziś w biurze powiatowym to się dowiem. 

--------------------------------------------

Byłem BP i dowiedziałem tego:

- myjki ciśnieniowe można kupić tak samo jak materiały budowlane i  ubiór roboczy. 

- inwestycja powinna być racjonalna ekonomicznie (chodzi oto że mając "dwie" świnki nie kupować niewiadomo za jaką kwotę)

- kwota refundacji podyktowana jest posiadanym limitem de minimis 

 

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

czyli mając do 30szt za ile mogę mieć fv 1000 2000 3000? kupując maty jakaś odzież i jakaś myjkę same moskitiery jak brałem w czerwcu to na budynki wyszło parę 100 środki dezynfekcji tak samo myjka jakas taka w miarę nie mówiąc o tych z marketu to też wydatek jakiś 3000. i teraz załóżmy że idę do ARiMR ma 30 szt wydałem 4000 i może odmówić bo za mało szt. a fakt faktem tyle to wyniosło bez jakiś wymysłów i niewiadomo jakich ilości zakupionych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Po tym zwrotem - inwestycja powinna być racjonalna ekonomicznie (chodzi oto że mając "dwie" świnki nie kupować niewiadomo za jaką kwotę) ,można uwalić większość wydatków,sam jestem ciekawy jak się sytuacja rozwinie,obecnie jakakolwiek inwestycja w trzodę to gorzej jak ,,rosyjska ruletka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
ok moim zdaniem mając jakiś tam budynek to czy masz w nim 10 czy 50szt to poniesiesz podobne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Dostaliście już decyzje, bo u mnie przysłali ze rozpatrzą wniosek do 15 listopada ze wzg na skaplikowany charakter sprawy. To jakaś kpina, mam do zwrotu 30 tys zł a oni zaczynaja coś kabinowac?  Mieliście jakieś kontrole? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

 

16 minut temu, olimpik111 napisał:

Dostaliście już decyzje, bo u mnie przysłali ze rozpatrzą wniosek do 15 listopada ze wzg na skaplikowany charakter sprawy. To jakaś kpina, mam do zwrotu 30 tys zł a oni zaczynaja coś kabinowac?  Mieliście jakieś kontrole? 

 u mnie juz kasa na koncie


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A slyszeliscie cos o nowych naborach do refundacji poniesionych kosztow bo cos podobno w listopadzie ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

podobno ma nie byc ALE tez podobno mają być w lipcu sierpniu


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Uziu92
      Witajcie
      Zakładam temat na prośbę mojej dziewczyny, studentki UW, przeprowadza badanie na temat wykorzystywania pomocy z Unii Europejskiej przez Rolników, badanie to krótka ankieta składająca się z 9 prostych pytań, jest anonimowa, zajmuję dosłownie kilka minutek, bardzo bym prosił jak ktoś ma wolną chwilkę o wypełnienie
      Wrzucam link: https://profitest.pl/s/16722/bwXrRo3u
      Z góry bardzo dziękuję
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez Ciapek330
      Witam otóż chcę postawić garaż lecz nie mogę dostać pozwolenia od Energii ponieważ przebiegają niedaleko linie wysokiego napięcia. Miał ktoś może później problemy z Energą po budowie bez pozwolenia ?
       
    • Przez eddi87
      Witam, Panowie czy ktoś jest w stanie rozpoznać producenta lub model prezentowanego pługa? Oraz może ktoś wie jak wygląda dostępność części?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj