Gość

Łąka nie koszona przez 5lat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam mam taką sprawę a mianowicie wujek poprosil mnie o skoszenie łąki która nie była koszona przez około 5 lat nwm dlaczego jej tyle nie kosił teraz chce ją kosic regularnie bo bierze na nią dopłate. Byłem tam się rozglądnąć i niema tam wcale drzew tylko trawa dość wysoka ale bardzo rzadka, tylko że spodem jest stara trawa wyschnięta.Chodzi mi o to czy urusu c-355 i kosiarka rotacyjna da sobie z tym radę? Czy jest się sens tam wybierać? Czy dac sobie z tym spokój i nie robić wstydu

IMG_20180527_132140.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
dobrze sie przyjrzyj czy nie ma tam jebutnych kretowisk przerosnietych trawa bo na takim czyms mozesz kosiarke polamac

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Spokojnie jedź kosić. Nie masz o co się martwić. Trawa i badyle nie zatrzymają dobrze rozpędzonej rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
jeżeli masz brak paszy to jak najbardziej. siano nadaje się tylko i wyłącznie dla opadów mleka po tym nie będzie. zawsze trochę można przetrzymać na takim jeżeli brakuje niż kupować po 100-150 zł za bele. Rozumiem że za darmo l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Pewnie że da radę ja w czwartek kosiłem łąkę która była niekoszona może z 15 lat miejscami trawa ponad metr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robi57362 napisał:

dobrze sie przyjrzyj czy nie ma tam jebutnych kretowisk przerosnietych trawa bo na takim czyms mozesz kosiarke polamac

Trafiają się tu i tam kretowiska. Najbardziej bałem się że ta trawa na spodzie będzie stawiać opór i ciągnik sobie nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

chyba nigdy nie kosiłeś jak takie pytania zadajesz, niższy bieg i żadna trawa nie jest straszna

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli spód nie jest podmokły i zrośnięty , to pójdzie jak normalna łąka . Jeżeli podmokła i trawa zrośnięta , to będzie efekt takiego zrośniętego kożucha , no i wtedy ciągłe owijanie na bębny rotacyjnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maniek101 napisał:

chyba nigdy nie kosiłeś jak takie pytania zadajesz, niższy bieg i żadna trawa nie jest straszna

U siebie łąki kosze ale nigdy nie miałem doświadczenia z tak długo nieużytkowanym ugorem, chyba lepiej się poradzić kogoś kto ma większe doświadczenie niż jechać na pałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Radzę się wyjąć szyby i założyć jakiś hełm czy kask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TomaszStach napisał:

Radzę się wyjąć szyby i założyć jakiś hełm czy kask.

Hehehe. Tak zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I talerze delikatnie pod kątem ku górze by przeskskiwała nad wielkimi kempami zawsze pierwszy raz ciut lżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zkordalski napisał:

I talerze delikatnie pod kątem ku górze by przeskskiwała nad wielkimi kempami zawsze pierwszy raz ciut lżej 

Dzięki za radę😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 
       
       
      Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez bozar
      Czy wiecie gdzie (i czy w ogóle) można zapisać się na kurs R3, ale robiony w całości przez internet w ciągu 6 miesięcy? Widziałem kilka ofert, ale w większości są to kursy gdzie materiały są przesyłane przez internet, a jednak kilka zajęć trzeba odbębnić. Zależy mi na tym żeby przeszło to jak najszybciej i jak najbardziej gładko jak tylko się da - im mniej zachodu tym lepiej.
       
      Jeśli jednak trzeba byłoby się przejść na jakieś zajęcia to w grę wchodzi wyłącznie Warszawa.
       
      Dzięki z góry za pomoc!
    • Przez Poznaniak
      Podczas jazdy zablokowało mi koło bo rozpadło sie łozysko. 
      Zagwintowałem długie  szpilki i wkrecajac w 3 dziurki zdjąłem zwolnice potem wymieniłem:
      kosz satelitów kompletny + satelita srodkowa
      łozysko 
      koło koronkowe - i tu miałem dylemat czy zakładac bo odlew jakby nie był w jednej płaszczyznie z obrecza była szpara z 3mm z jedej ze stron obojetnie jakby je obrócic zawsze szpara i kołysało (a stare idealnie przylegało obojetnie jak by przyłozyc ale miało niektóre zeby uszkodzone) wiec załozyłem nowe   włozyłem sylikon i na srubach dokreciłem i teraz jak jade po drodze asfaltowej to czuje bicie jakbym po gałazkach jechał i nie wiem czy to od tego ze zły odlew był czy moze inna przyczyna
      Pozatym po skreceniu 8 srub ( tych wokół krzyzaka co trzymaja kosz satelit) koło nie doszło do konca ( mam wieksza szpare o kilka mm niz przy drugim kole ) a bardziej juz srub sie nie dało dociagnac i zastanawiam sie czy czasem w odlewie kosza satelitów nie był krótszy gwint niz w orginale, sruba doszła by do konca gwintu i stop.  I moze stad to bicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj