tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    467

Przeważnie 180 litrów daje rzadko 200. Ale ja mam Blancharda z   pompą wirową, nie zbyt wydajna.  Z regulatorem 8 litrów. 

Widziałem badania że do 25 litrów można, ja nie odważyłem się na to. Po drugie dodają z  mocnymi odżywkami, które mogą przypalić. zboża. 

Ogólnie nie jestem za odżywianiem azotem dolistnie. 

• Like 1

Tomek90    1135
Dnia 28.12.2021 o 09:21, tomek73 napisał:

Zastanów się co robisz, chwast czy odżywiasz. Bo te zabiegi stanowczo sie różnią oczekiwaniami. 

Ja przy odżywianiu dodaje do 15 litrów RSM potem 10. 

Chwast i tak padnie, to bez znaczenia czy z odzywka czy bez. 

• Like 1

Tomek2903    0

Witam 

Nigdy nie stosowałem RSM chciałbym zapytać kogoś doświadczonego co lepiej zastosować na pszenice RSM czy granule? Jakie dawki RSM stosujecie w pszenicy? 

Wiadomość z agroFakt.pl

85Tomekkk    59

Do tej pory szedł rsm 2x250 l/ha.Teraz to nie wiem,moze jakis siarcznan amonu a druga dawka 250 rsm 32

SawekBraczyk    125

Na druga dawkę to 80N idzie w Rsm32 u mnie , przed 1 kolanko przeważnie a jak w tym nie wiem może i opóźnie do drugiego bo w tym roku dwie dawki azotu . 

yacenty    2850

Ja rsmu daje tyle co wcześniej różnych kombinacji. Ma wyjść 180kg w rzepaku i 160 w zbożach.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Taurus83    699

Twoja ziemia nie ma potencjału na większą dawkę N w pszenicy? 

yacenty    2850

ziemia ma, ale nie przy 450l opadu

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,

Mecha    92
Napisano (edytowany)

A co chcesz nią robić, z czego do czego pompowac czy tylko mieszać?

Edytowano przez Mecha
.

Mecha    92

Jak ci się zmieści to czemu nie. Opryskiwacz też może zasysać. Lepsza taka co zaciąga przez węża

mds212    978

Opryskiwaczem zaciagam ale idzie wolniej, a taka pompe wykorzystalbym jeszcze np do szamba

robi57362    1421

yacenty    2850

za 550 czy 600 kupiłem motopompe i zapiernicza ze hej

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

yacenty    2850

Sprawdziłem maila - dokładnie 499 brutto, zakup w czerwcu.

Do tego jakieś węże złączki za jakieś 300zł - ale mam tych węży ze 30m.
Póki co przepompowałem 50tys l rsm i śmiga, opryskiwacz 2 tysiące litrów to dłużej schodziło zeby złączki przepiąc niż samo pompowanie. Realnie na średnich obrotach będzie mieć z 400-500l minute

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

FarmerDyzio    603

masz jakiś link do tego ? mam zamiar przystosować swój opryskiwacz do zasysania. Koszt by wyszedł pewnie koło 300 zł. To może warto dołożyć parę groszy i kupić tą motopompę ?

przy okazji do pryskania by się brało wodę ze studni

Tomek90    1135

Ja pompa do wody zanurzeniową 250l za 200zl, pływak wyrzuciłem tylko. Motopompę mam ale tą zanurzeniową wygodniej. 

yacenty    2850

U mnie zbiorniki stoją w budynku, do którego nie wjadę opryskiwaczem, stąd motopompa i 20m węża.

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość   
Gość

jak myślicie czy tzw ruska pompa taka mała za ok 100zl nada się żeby wrzucić do mauzera i wymieszała skrystalizowany ?

mds212    978
yacenty napisał:

za 550 czy 600 kupiłem motopompe i zapiernicza ze hej

Wolę na prąd, bo z silnikami spalinowymi zawsze jest więcej problemow. Zwłaszcza tymi tanimi jak nie gaźnik to świeca to inne pierdoly.

FarmerDyzio    603

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-wody-motopompa-pasek-klinowy-33m3-h-52mm-9640123598?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod_pla_ss_sc&ev_adgr=ogrod_sc&ev_campaign_id=15231255043&gclid=CjwKCAiA3L6PBhBvEiwAINlJ9KDhot24Q821zwR4-OMflSk8jzRn_sNWDiy5ajFGPXUvItqlTXiTWhoC1wgQAvD_BwE A coś takiego i samemu dolozyc silnik ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ENDURAK91
      Ktoś stosował Mocznik Chełmski coś takiego https://m.olx.pl/d/oferta/mocznik-chelmski-22-5-n-nawoz-we-roztwor-nawozu-azotowego-CID757-IDMfdB6.html
    • Przez Sarprzy130
      Dzień dobry, czy ktoś wie jak wygląda sprawa z dodatkiem nawozowym, 500 zł od ha czyli to niezależne od ilości kupionego nawozu ? Czy muszę wykupić określoną wagę nawozu na hektar? Z góry dziękuję za odpowiedź.
      Sara
    • Przez asaledr
      Witam,

W związku z wprowadzeniem dopłat do nawozów, orientuje się ktoś czy produkty typu:
      Agrosar 360SL herbicyd zaliczać się będzie normalnie do nawozów i za to też będą zwracać pieniądze? 
    • Przez Patryk5335
      Witam. 
      Mam pytanie odnośnie basfoliaru 36 extra można dać jeszcze trochę mocznika i siarczan magnezu? do tego zeby było więcej azotu? Na hektar 5l to ile by mocznika/siarczanu magnezu dodać? 
      Próbował ktoś już tak? Beczka 400l

• Przez grześ77
      Mam całą masę worków po nawozie typu BIG-BAG.Dzwoniłem już do jakiejś firmy która przerabia to na granulat ale od zeszłego roku jeszcze się nie pokazali a tu już następna "dostawa"! Interesuje mnie co wy robicie z workami, może macie namiary na jakąś firmę recyklingową?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj