tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Jak to porównać ? 

trzy formy azotu w RSM

dwie w Saletrosanie . 

Granula i płyn ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Bawię się w RSM w oziminach od 3-lat i u mnie efekty widać dopiero po 3-tygodniach od zastosowania, gdzie czytając wypowiedzi innych użytkowników efekty widoczne są po tygodniu.  Dużo wcześniej stosowałem Saletrę jeszcze na zmarzniętą glebę i mam wrażenie jak by działanie było dużo szybsze.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

i to jest wg ciebie wada RSMu? Saletra 34 ma 17% formy azotanowej a RSM 32 tylko 8% dlatego ma wolniejszy "strzał". Dla porównania saletrosan 26 ma 7% formy azotanowej a reszta to azot amonowy 19% Więc nie wiem co chcesz tym osiągnąć jeśli działanie Saletrosanu i RSM będzie bardzo podobne. RSM jest najbardziej optymalny. Saletra jest niezastąpiona tylko do wiosennego "pobudzenia" słabych roślin bądź w celu ich dokrzewienia.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Jak to jest z tym rsm ?jeśli w zbiorniku mauzer mamy 1000 litrów rsm np,28 procent to waży on 1280 kg to mamy azotu 280 kg czy 358,4 ,powinno być to drugie i jak płacimy to za kg czy za litry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cześć.

Mam pytanie odnośnie dysz. Jakie wybrać 05 czy 06 Lechlery FD. I czy można jechać 10km/h z wydatkiem 200l/min i ciśnieniem 2 bar? Ogólnie jak to jest z prędkościami/ciśnieniem?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Masz tabelkę Lechler'a i tam przy zastosowaniu FD06 powinieneś otrzymać taki wydatek przy 10km/h i 2bar. Bo chyba chodziło Ci o wydatek 200l/ha nie na minutę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam tabele Lechlera, tylko chciałem poznać opinię praktyków.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

przy jakim cisnieniu krople są ładniejsze 1,5 czy 4  atm? w której sytuacji występują mniejsze poparzenia? ja mysle raczej nad 04 mam małe kawałki sporo startowania w narożnikach a wtedy cisnienie spada. Najlepszym rozwiązaniem byłyby dwa komplety rozpylaczy ale to juz spory koszt,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Ciśnienie jak najmniejsze żeby kropla duża > szybsza prędkość spadania > szybciej ucieka z powierzchni roślin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co z prędkością jazdy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Ciśnienie jak najmniejsze żeby kropla duża > szybsza prędkość spadania > szybciej ucieka z powierzchni roślin. 

ooo właśnie! na seminarium top agrag w Poznaniu prof. z Niemcowni mówił, że kropla musi być mała do średniej i zwykłymi końcówkami jechać. 600 osób się zdziwiło co on gada. nawet przedstawiciel grupy azoty był ździwiony ale temat przemilczał. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No nie mam nic a chce wylać prawie 400l/ha a w poźniejszych dawkach 200l.

Dlatego pytanie czy gdy kade 6km/ha leje 400l przy 2 bar a poźniej jadę 10km/ha przy tych samych parametrach to wsio będzie ok?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Wylewałem 350l i 150l regulowałem przy tym syamym ciśnieniu, a regulowałem dawkę prędkością także i było ok. 

To jak to jest w tych nowych teraz nie ma kryzy?? 

400l to tak myśle chyba rsm+s na raps tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
nie bedzie bo musisz jechac 12km/h . a tak swoja droga to 400 l/ha to troche dużo

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie, i pierwsza dawka 400l a druga jakieś 150 RSM 32. Przy Lechlerach FD 06 wychodzi odpowiednio 7km/ha i 3,5bar oraz 12km/ha przy 1,5 bar. Będzie ok? czy tam są kryzy to nawet nie wiem.

13 minut temu, robi57362 napisał:

nie bedzie bo musisz jechac 12km/h . a tak swoja droga to 400 l/ha to troche dużo

Dużo bo? Nie 12 tylko 10.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7
15 minut temu, Tomek90 napisał:

To jak to jest w tych nowych teraz nie ma kryzy?? 

Przy czerwonych nie mam kryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Tak sobie czytam i coś mi tu nie pasi przecież rsm będzie miał inne wydatki cieczy od zależności jaki stosujemy pod każdy potrzebujemy innej tabeli lub innej kalibracji komputera, w przypadku lania końcówka do tyłu 1,5 bara może byś problem z dokładnością wydatku i równomierny rozlaniem, wystarczy pożądana Góra i może być problem. Teraz pytanie jakie kołpaki kula masz czy z wymienną kryzą czy zintegrowaną i tu jest porażka. 

14 godzin temu, sumek666 napisał:

ooo właśnie! na seminarium top agrag w Poznaniu prof. z Niemcowni mówił, że kropla musi być mała do średniej i zwykłymi końcówkami jechać. 600 osób się zdziwiło co on gada. nawet przedstawiciel grupy azoty był ździwiony ale temat przemilczał. 

A ja dobrze wiem o co hodzi rozlewając końcówkami lejącym w dół duża kropla ( duża prędkość) odbija się od ziemi rozbijając się dodatkowo pażąc roślinę 

14 godzin temu, Kula07 napisał:

A co z prędkością jazdy?

Jak ją utrzumasz pod górę nie będzie problemu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Lechlery FD mają zakres pracy od 1-4 bar.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Zgadza się, napisz tylko ile masz sekcji i na jakiej szerokości one pracują i się odczepie lub nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Podchwytliwe pytanie :D

14 sekcji 27m :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj