Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

S-Piotr    48

Panowie idea aplikacji RSM jest to wielka kropla która szybko spływa po liściu , to jedno drugie powierzchnia pokrycia ,a te końcówki z linku leją tylko strugi jak dla mnie to lipa .

griga    135

Na tym filmie fajnie widać jak to działa.

iron    394

kula ja nie zdążyłem przed wschodami na połowie rozlac i na próbę kawałek zrobiłem to poparzylo siewki a dawka to do 120 l.rsm 32.

Wiadomość z agroFakt.pl

AS2    52

Różnica cenowa między azotem w Rsm a granulą się ostatnio zmniejszyła czy mi się tylko wydaje? Rok temu Rsm się chyba bardziej opłacał.

ansu    73

Rożnica co rok to gorzej ludzie zaczynają przy rozległych gospodarstwach wracać do sypania

Kula07    137

kula ja nie zdążyłem przed wschodami na połowie rozlac i na próbę kawałek zrobiłem to poparzylo siewki a dawka to do 120 l.rsm 32.

Ciekawe jakby zareagowały rośliny z 4-5 liśćmi.

griga    135

Różnica cenowa między azotem w Rsm a granulą się ostatnio zmniejszyła czy mi się tylko wydaje? Rok temu Rsm się chyba bardziej opłacał.

Czy Ja wiem czy tak się zmniejszyła? Za RSM 32 płaciliśmy w żniwa 725/783 netto/brutto a za tyle saletry raczej nie kupisz. 

A po 2 latach stosowanie płynnego N koszty się zwróciły więc nawet jak będzie cena na poziomie stałej formy to nie wracamy, takiej dokładności nie osiągnę niczym

RolnikTivi    1

ogólnie polecacie rsm ze względu na to że jest tańszy czy lepiej go pobierają rolisny czy może  to i to ? :) 

S-Piotr    48

Poczytaj czym jest RSM i zobaczysz różnice w składzie , 

zalety cena i precyzyjne aplikowanie, sam ogarniasz jednym ciągnikiem , 

wady w pierwszym roku duże koszty na zbiorniki i końcówki .

S-Piotr    48

Jeśli mikro ma być doglebowe ,to nie widzę przeciw wskazań ,bo jeśli dolistnie to lipa, praktycznie roślina liśćmi niczego nie przyjmie.

lukejro    145

A dawaliście RSM nalistnie??? Tzn zamiast mocznika do mieszanin zbiornikowych. Jeśli tak to jakie stężenie stosowaliście???

U Słomka we vlogach da się zauważyć, że tak stosuje. Nawet w ostatnim razem z herbicydem w rzepaku stosował. Podpytaj go co i jak.

S-Piotr    48

Też stosuje RSM w zabiegu na płatka ,ale to raczej służy poprawie przyczepności i wchłanianiu , niż dokarmieniu .

25 l na ha, 

Kula07    137

Jeśli mikro ma być doglebowe ,to nie widzę przeciw wskazań ,bo jeśli dolistnie to lipa, praktycznie roślina liśćmi niczego nie przyjmie.

Nie ukrywam, że chodziło mi o dawki 10-15l "dolistnie". Myślisz, że taki zabieg z mikro nic nie da?

Majcin    6

Kolega zamiast mocznika, lał 10l/ha RSM 32 do każdego zabiegu oprócz herbicydu.

ansu    73
Napisano (edytowany)

Ja dodaję siarczan amonu lub mocznik. Saletra w RSM niebardzo.

Edytowano przez ansu

lukasz222    2345

Bo podobno saletra rozpuszczona i podawana w oprysku przypala liście. Ja w tym roku miałem przykazane opryskać przypaloną pszenice po T2, poszła mieszanina Wuxalu i bodajże 20l/ha RSM 32, pszenica odżyła i na powrót się zazieleniła. Na płatka w rzepaku stosowałem nawet 70l/ha RSM i bez ubocznych skutków. W tym roku rozpiska na doglebówkę w rzepaku brzmiała m.in. 100l RSM /ha, o efektach mozna będzie rozmawiać w najbliższej przyszłości

lukasz222    2345

Ja tylko snuje domysły czemu niektórzy się boją dodawać RSM a mocznika już nie ;)

lukejro    145

No właśnie temu ;)  Na temat mocznika dolistnie można przeczytać jakieś "fachowe" opracowania ale na temat RSM to już raczej tylko można dopytać tych którzy to stosowali, a lepiej zawsze się spytać niż narobić sobie szkody.... Także myślę że zacznę od symbolicznych 10l/ha przy następnym zabiegu w rzepaku.

S-Piotr    48

Osobiście RSM tylko dodaje do oprysku na płatka , nie dodaje żadnych azotowych do dokarmiania , to dostają rośliny pod korzeń. 

Kolega dolewał RSM-mu i wyskoczyły poparzenia , i większa presja chorób. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się