Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

RSM: zalety i zasady stosowania

pandanger    2

Takiego rozwiązania jeszcze nie robiłem, ale skoro we wczesnej fazie rozwojowej dopuszczone jest bezpieczne dokarmianie 20% roztworem mocznika, więc pod względem ilości składnika w danej ilości wody wygląda to bardzo podobnie.

farmermf    78

Pandanger przypominam że w rsmie jest saletra i ja nie był bym na tyle odważny by zastosować go we zwykłym oprysku.

pandanger    2

Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.

Owszem, amonowa i azotanowa forma nie bardzo nadaje się do dokarmiania dolistnego, jednak dawałem już ok 20l w 250l wody przy okazji jakiś zabiegów dokarmiania mikro na rzepak i buraka i reakcja roślin była mocno pozytywna, bez poparzeń. Tutaj mowa jest o 50l w 200l cieczy roboczej więc trochę mocno, ale jak już ktoś to testował i wyniki zamieścił w bądź co bądź szanowanym periodyku to warto sprawę przemyśleć, spróbować na mniejszym kawałku i na swoim przykładzie sprawdzić czy coś złego będzie się działo. Zalecałbym przy tym teście zachować wszystkie środki ostrożności dotyczące dolistnego dokarmiania azotem (temperatura, nasłonecznienie, uwilgotnienie i ogólną kondycję dokarmianych roślin). Pisałem kiedyś, że stosuję RSM z herbicydami w rzepaku i buraku, ale to zabiegi doglebowe i ryzyko poparzenia minimalne.

Wiadomość z agroFakt.pl

Cez4R    1

Czaję się z RSMem na rzepak, ale w nocy zdarzają się przymrozki, czy nie zaszkodzi jak w nocy po nawożeniu będzie minus kilka stopni?

Czy RSM nie uszkodzi nowych delikatnych rzepakowych listków?

Edytowano przez Cez4R

farmermf    78

Jak da się wjechac to lejcie ten rsm.Ja się czaje trochę, ale na podlaski to koniec marca optymalny termin choć wczoraj na prubę 5ha polałem.Będzie widac czy dobra zrobiłem jak wegetacja ruszy ale nie ciekawie to wyglada.Oby pługa nie trzeba było wyciągać.

Jarekb20    1

Koledzy mam takie pytanie mam RSM 32, chiałbym go polać po rzepaku i pszenicy. Czy jest jakieś ryzyko że poparzę rośliny??? Czy lepiej go rozpuścić do 28%??

RSM32    0

koledzy jak jest roznica miedzy dyszami 5 otworowymi a 7,poco jest ta roznica?

Podstawową rzeczą jest wielkość kropli z dyszy -logika- ilość otworów ma ścisły związek z ilością aplikowanej ciczy.

Ifo dla kolegow z problemem samooblewania belki opryskiwacza przy dyszach tylnowylewowych.

Jest firma w Nowym Dworze Gdańskim i produkuje adaptery i po klopocie

agronomek    0

aa o co chodzi z tym samooblewniem?bo ja zakupilem niedawno dysze 7 otworowe stabena one tez moga oblewac belke ?bo mi sie wydaje ze raczej nie powinny mam opryskiwacz pilmeta 1618,2006r.

farmermf    78

Jak jest wiatr to czym byś nie lał to belka będzie mokra. Są takie przedłużki ale jak dotkniesz ziemi to połamiesz, po za tym nie wiem czy na 3-4głowicowych korpusach da się to zamontować by nie przeszkadzało dla innych końcówek na głowicy.

bobytempelton    158

Znacie ceny nawozów azotowych , co wg was lepiej się opłaca na uprawy np. pszenica, buraki ,qq, saletra , saletrzak czy rsm bo nigdy nie stosowałem rsm a mam zamiar troche zaoszczędzić, w sumie jak wszyscy, chodzi mi o ceny dawek na ha i rezultaty przy dzisiejszych cenach

Napisano (edytowany)

JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM

MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Edytowano przez milanreal1

Cez4R    1

Łatwiej i taniej kupić gotowy RSM;)ale co kto lubi

pawelek1986    0

witam chcialem sie dowiedziec ile kosztuje 1000L RMSu i czy mozna go kupic gdzies w okolicach mławy..... ciechanowa

farmermf    78

JA MAM INNY POMYSŁ MYŚLE ŻAEBY SAMEMU ROBIĆ RSM

MAM BECZKĘ 1000L PLANUJE ZROBIĆ MIESZADŁO Z SILNIKA ELEKTRYCZNEGO SYPAĆ MOCZNIK I SALERE DO DECZKI LAĆ WODE I DALEJ TO JUŻ WIADOMO

Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Na pewno jest sens, mocznik 1600zł/t, saletra 1300zł/t, a gotowy RSM 1100zł/t. :lol:

iron    398

farmermf dokładnie .ja wiem że już zostanę przy rsm .przewaga nad saletrą czy innymi granulkami widoczna gołym okiem a w szczególności jak sucho jest.ale w tym roku na kłos chyba jeszcze posypie granulki

hubertuss    492

panowie orjetuje się ktoś gdzie można kupić rsm na południu podlaskiego. Lub okolice mazowsze , lubelskie. Macie jakiś namiar.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Co polecacie,bo Polifoska dosyć droga jest?Sól potasowa czy coś?
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?