Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

Taurus83    84

Co robicie z resztkami w mauzerach?
Delewacie nowego czy spyszczecie do zera czy jak ?

S-Piotr    48

Ja resztki rozwadniam i leje na ściernisko (ale już końcówkami od oprysku. lepsze krycie słomy)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    191

W mauzery to można nalać wody normalnie do zabiegów i tyle. Toż tam śladowe ilości, do 50l na mauzer bezpiecznie napewno. 

Ile do zabiegu dolistnego (faza krzewienia) dawaliście RSM? 

griga    135

Zależy kto co rozumie pod pojęciem resztki, Generalnie zlewam resztki do jednego ostatniego i wyciągam prawie do zera.

Tomek90    191

Jeżeli ciągniesz pompą to może i zostaje więcej, grawitacyjnie nie. 

tropt    2

koledzy pytanie techniczne, zapomniałem przekręcić końcówek na te do rsm`u i pojechalem zasilic ziemniaki na zwykłych, ziemniaki małe co trzeci na wierzchu reszta w ziemi, czego się spodziewac ? liscie spalone całkowicie ? łodygi zostaną ? komuś sie tak zdarzyło zrobić ? rsm z siarką 

Tomek90    191

Nie da się zapomnieć, bo przecież widać czy duża kropla czy mgiełka tzw, chyba że jechałeś aby w przód. 

Co do ziemniaków to, to co na wierzchu może spalić. 

tropt    2

rzecz w tym że to końcówki anty znoszeniowe i od góry leci duża kropla chyba napowietrzona która później się rozprasza i tak oto sobie pryskałem, poszedl deszcz 5h po oprysku, napisze jak to się rozwinie jako wiedza dla potomnych 

zacier123    19

rsm 28 powinno się lać na drugą dawkę 200litrów czy 200kg?

andrzej1988    101

a ile dawałes saletry w granulakach na hektar?? Jesli dawałaś 200 kg saletry to i 200 kg RSM czyli ponad 156 litrów RSM 28

ansu    73

Słyszał ktoś coś o wymaganiach co do przechowywania RSM w sposób uniemożliwiający przedostanie się do gruntu Czyli w atestowanym zbiorniku dwupłaszczyznowym za xxxxxxx $ ???

zacier123    19

o kurde to ja przesadziłem bo dałem 210 l/ha więc teraz się nie dziwię skąd te przypalenia. a są jakieś poważne skutki przypaleń? Roślina odbije czy obumrze?

andrzej1988    101

Czyli dałeś około 270 kg RSM 28 czyli jakieś 75 N. Nie jest to dużo. Troche mi sie pomyliło w poprzednim poście bo saletra kędzierzynska ma w 100kg 32N czyli w 200 kg 64N a RSM 28 musisz wylać ponad 180 litrów czyli ponad 230 kg żeby mieć tyle samo azotu co w 200 kg Saletry kędzierzynskiej bo w RSM 32 czyli tyle samo co w granulkach musisz wylać ponad 150 litrów RSM 32 = około 200 kg. Poparzenia po RSMie są ale po dwoch tygodniach nie bedzie po nich śladu 

Tomek90    191
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak lejecie że macie poparzenia, widocznie to przez mniejsze stężenie. Ja leję 32 i jesli poparzenia są, to nie rzucają się w oczy. 

Edytowano przez Tomek90

Mikruss    57

U mnie byly ale deszczu nie bylo i mocno cieplo ale szybko sie wygoilo.

zacier123    19

ja rozlewałem około godz 20 i siadała już rosa na rośliny. Ale trochę mnie uspokoiłeś pisząc że to przejdzie po 2 tyg bo już się bałem że spaliłem. W tym roku pierwszy raz leję rsm i się uczę i wiem już że za późno w to wszedłem bo roślina miała już miejscami drugie kolanko. Ale człowiek całe życie uczy się na błędach.

Tomek90    191

Co do nawożenie to co za różnica czy RSM czy saletra jeśli chodzi o dawkę? Jeśli dawliśmy 60N w postaci saletry to tyle samo dajemy w postaci RSM. 

A takie pytanie na jakiej wysokości macie belkę przy rozlewaniu? 

Mikruss    57

Jak wysoko to masz zalecenia producenta dyszy jaka masz zamontowana do rsm.

Tomek90    191

A co ma dysza do wysokości? Ja blisko 2m, wieksza prędkość = większe prawdopodobieństwo że nic nie zostanie na lisciu

andrzej1988    101

ja podnosiłem na wysokość 80- 90 cm. Według zalecen producenta MMAT odpowiednia wysokość to 75 cm. Na drugi rok podniosę wyżej. Dolne liscie nie były popalone jedynie czubki liści. W tym okresie pamietam wiele pszenic przechodziło różny stres spowadowany zimnem itp w szczegulności te siane we wrzesniu. ale po około półtora do dwoch tygodni wsztstko znikneło

Bananek    10

u mnie cena RSMto 830zł za tonę w roztworze 28% - dziś brałem na łąki z racji braku deszczu i zimnych nocy. /

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się