Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

RSM: zalety i zasady stosowania

ksys    3

mam taką jak druga z linku tylko wylew ma nie z boku a u góry i wchodzi do małego otwory w mauzerze , wydajnośc troszkę mniejsza w rsm niż w wodzie

griga    146

Używa ktoś takich dysz do rsm-u? http://www.asjnozzle.it/index.php/en/component/djcatalog2/item/item/20-psp
http://www.bartniktwr.pl/produkt/rozpylacz-psp-do-rsm-asj-arag/
Wcześniej miałem klasyczne kołpaki z których byłem zadowolony i pod opryskiwacz który robię też takie chciałem kupić. Jednak zastanawiam się jeszcze czy nie skusić się na takie dysze w rozmiarze 0,4

Wiadomość z agroFakt.pl

1cris1    13

witam 

panowie prosze o pomoc zamierzam zaczac stosowac rsm tzn wiosna juz chce zaczac i teraz pyanie do was czym go aplikowac ?

poniewaz nie mam  ani wezy rozlewowych ani dysz wachlarzowych prosze was o dorade co kupić 

dodam ze uprawy to rzepak pszenica kukurydza 

czy zamiast kupoweac i dysze i weze moge kupic tylko weze i od razu lac rsm wezami ? z tego wzgledu weze z wiem ze w kukurydzy dysze odpadaja

tomek73    195

Tylko węże to absolutnie nie, muszą być dyszę i to minimum 5 otworowe lub wachlarzowe.Jak stosuję  się dysze 3 otworowe to na zbożu widać pasy jak na zebrze.Za szeroko jest podawany azot. Wężę masz co 25 cm i tak będą pasy. Ja kupiłem  dyszę z  albuza po 18 zł.

griga    146

@1cris1

Ja juz w zeszłym roku lałem RSM (pszenica, rzepak) kołpakami. W tym roku z racji zmiany opryskiwacza też szukam czegoś do lania.

AGROPLAST na swoim FB profilu (https://www.facebook.com/agroplasteurope/?fref=ts) chwali się porównaniem sposobów rozlewania. Wynika niby mają być niedługo opublikowane oraz w którymś nr RPT ale nie mogę sie dowiedzieć w którym.

Musisz też sobie odpowiedzieć ile chcesz wydać. Wszystko rozbija się o to ile ha masz i ile litrów będziesz lał.

S-Piotr    49

witam 

panowie prosze o pomoc zamierzam zaczac stosowac rsm tzn wiosna juz chce zaczac i teraz pyanie do was czym go aplikowac ?

poniewaz nie mam  ani wezy rozlewowych ani dysz wachlarzowych prosze was o dorade co kupić 

dodam ze uprawy to rzepak pszenica kukurydza 

czy zamiast kupoweac i dysze i weze moge kupic tylko weze i od razu lac rsm wezami ? z tego wzgledu weze z wiem ze w kukurydzy dysze odpadaja

Węże Ci nie potrzebne ,zainwestuj w takie końcówki i nie czytaj że źle rozlewają ,wystarczy podnieść belkę na 70cm i pokrycie jest 100% 

kolor odpowiada za wydatek cieczy,

http://mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/koncowki-rozlewowe-kr5-do-plynnego-nawozenia .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Tomek90    209

Z tego co wiem stosujesz RSM i takie pierdoły lejesz? Dysza w kukurydzy po wschodach? 

Jak stosujesz pochwal się doświadczeniem.

S-Piotr    49

Czy ja pisałem po wschodach ? w QQ 

ale od ośmiu liści dysze wystarczą . 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

Tomek90    209

Czy ja pisałem po wschodach ? w QQ 

ale od ośmiu liści dysze wystarczą . 

Nie rozumiem. Od 8 liści lałeś kołpakami w kukurydzy? 

S-Piotr    49

Osobiście  nie uprawiam QQ  ale koło mnie jest duże gospodarstwo i oni tak robią,

Nie wiem czemu tak to Cię to dziwi,wejdź na stronę RMS Puławy w technologię stosowania. Był też fajny artykuł w topagra o stosowaniu RSM-mu w QQ i tam też pisali o 8 liściach,fakt powschodowo tylko aplikacja rsm-mu wężami.

To fragment artykułu 

Można zastosować także r.s.m. Jeśli planuje się to zrobić w fazie do 6 liści kukurydzy to najlepiej użyć węży rozlewowych. W fazie od 8 liści można stosować dysze do r.s.m.-u. 
Na glebach cięższych azot można podać w jednej dawce, na lekkich dawkę lepiej podzielić.

Edytowano przez S-Piotr

Kula07    140

Witam.

Panowie mam takie nietypowe pytanie. Czy RSM można przechowywać w betonowy szambie? Takie 12m3 można kupić za ok 2000zł.

Co Wy na to?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

sznajdik    132

Po co jak beczkę 20 tys.l kupisz za 3-3,5 tyś i mniejszy problem z przewiezieniem w inne miejsce a najtaniej wychodzą mausery 1000l-ok200zł.szt i z przemieszczaniem żadnych problemów

Kula07    140

A na cholerę mi to przemieszczać? Znajdź mi baniak 20m3 za 3-4 tyś.
Mausera to można i za 100zł kupić ale co z tego? Potrzebował bym ich kilkadziesiąt.

Więc ponawiam pytanie, czy ktoś miał styczność z przechowywaniem RSM w takim "szambie"?

Zapraszam na mój Vlog ;)

Kula07    140

Wiedziałem, że to pokażesz.

To może jednak porozmawiajmy o szambie. Ktoś coś?

Zapraszam na mój Vlog ;)

griga    146

Spotkał się już ktoś z tym NAWOZEM w sprzedaży detalicznej? Ma bardzo interesujący skład jeśli idzie o siarkę 20N + 6S a po zmieszaniu z RSM 32 wychodzi RSM 26N 3S. Jedyne co można z ich strony wyczytać to że sprzedaż na wagony.

jacek472    16

@1cris1

Ja juz w zeszłym roku lałem RSM (pszenica, rzepak) kołpakami. W tym roku z racji zmiany opryskiwacza też szukam czegoś do lania.

AGROPLAST na swoim FB profilu (https://www.facebook.com/agroplasteurope/?fref=ts) chwali się porównaniem sposobów rozlewania. Wynika niby mają być niedługo opublikowane oraz w którymś nr RPT ale nie mogę sie dowiedzieć w którym.

Musisz też sobie odpowiedzieć ile chcesz wydać. Wszystko rozbija się o to ile ha masz i ile litrów będziesz lał.

Opisane jest w styczniowym RPT ale wyniki wg mnie są sporo naciągnięte. Ale z racji że agroplast mieści się odemnie z 15km to chyba wespre lokalną produkcje i kupie te ich dysze

griga    146

@jacek472 Masz ten nr RPT? Wyślesz Mi skan tego artykułu bo agroplast tylko chwalił sie że wrzuca wyniki na swoją stronę

asharot    183

Z Agroplastu są dobre głowice zrobione z twardego plastiku.

Ja kupiłem na allegro korpusy od gościa z okolic Leszna.Miały być takie super z dodatkiem włókna szklanego a po pół roku wogóle nie trzymają blokady przed obrotem wewnątrz korpusu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sean
      Głupota ludzka zaczyna sięgać zenitu.
      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-weekendy-i-swieta/?utm_source=newsletter
      Wg top agrar:

• Przez lulak
      Chodzi mi o to, aby sianie było jak najbardziej ekonomiczne, czyli aby rozsiany nawóz (np. saletra) nie ulatniał się.
      Czy w pogodę słoneczną, pochmurną, przed deszczem, po deszczu....( bo w trakcie chyba nie bardzo) ?
      Jakie są wasze sugestie i kiedy siejecie ?
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez franki
      Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!